Miesiac muzułmańskich prześladowań chrześcijan – luty 2012

Raymond Ibrahim

Pierwotnie opublikowano w Stonegate Institute

16 marca 2012

skrzyżowanie

W związku z rozpuszczeniem sił dżihadu, połowa irackich rdzennych chrześcijan odeszła, wielu z nich uciekło do pobliskiej Syrii, w miarę jednak jak reżym Assada jest atakowany przez Al-Kaidę i innych, dżihad wymiata Syrię, gdzie chrześcijanie doświadczają bezprecedensowych we współczesnej historii kraju prześladowań. Podobnie, od chwili obalenia reżymu Mubaraka, około 100.000 Koptów opuściło swój rodzimy Egipt; w południowych obszarach Nigerii, gdzie grupa Boko Haram prowadzi rzeź chrześcijan, dotyczy to już 95% chrześcijańskiej populacji.

W między czasie, „wielkie wieści” dotyczące w lutym muzułmańskiego świata – wieści, które zalewają mainstreamowi media w USA, politycy, zaczynając od Obamy, zdenerwowani, źli i pełni ubolewania – zajmowały się tym, że w Afganistanie amerykańscy żołnierze spalili egzemplarze Koranu, ponieważ uwięzieni muzułmanie używali tych materiałów do „ułatwiania komunikacji ekstremistów ”.

Kategoryzowana tematycznie, pozostała porcja lutowych muzułmańskich prześladowań chrześcijan na świecie, obejmuje (lecz nie jest ograniczona do) następujących wypadków, wymienione w kolejności alfabetycznej według krajów, niekoniecznie według stopnia okrucieństwa

Ataki na kościoły

Algeria: Uzbrojeni mężczyźni najechał i złupił kościół formalnie uznawany od 1958 roku, demontując krzyż, znajdujący się nad lokalem. Pastor z rodziną uwięzieni wewnątrz, bali się, że „mogą nas zabić”. Pastor „od chwili swojej ordynacji na postara w 2007 roku był wielokrotnie straszony i napadany. W lecie 2009 roku jego żona został pobita i poważnie raniona przez grupę nieznanych mężczyzn. Pod koniec 2011 roku przerzucone zostały przez mur stosy śmieci przy wrzawie tłumu wykrzykującego groźby śmierci”.

Egipt: Tysiące muzułmanów zaatakowało kościół Koptów, żądając śmierci pastora, który, wraz z ’niemal’ setką sterroryzowanych Koptów szukał ratunku wewnątrz budynku, podczas gdy muzułmańscy uczestnicy zamieszek obrzucali kościół kamieniami, starając się włamać do środka, napaść Koptów i podpalić budynek”. Zrobili to, ponieważ chrześcijanka, która zgodnie z islamskim prawem, staje się automatycznie muzułmanką, gdy jej ojciec nawróci się na islam, uciekła i pogłoski głosiły, że ukrywa się w tym kościele.

Iran: Irańskie Ministerstwo Informacji zarządziło, aby dwa ostatnie oficjalnie zarejestrowane kościoły prowadzące w Teheranie piątkowe nabożeństwa w języku Farsi (narodowy język Iranu) przestały używać tego języka: „Piątkowe nabożeństwa w Teheranie przyciągały miejscowych nawróconych na chrześcijaństwo, jak też muzułmanów zainteresowanych chrześcijaństwem, ponieważ piątek jest dla większości Irańczyków dniem wolnym w tygodniu”. Zakaz używania w tych kościołach języka Farsi uniemożliwi większości wysłuchanie ewangelii.

Kazachstan: Nowe sprawozdanie informuje, że w miarę jak kazachskie władze wprowadzają siłą nowe prawa jeszcze bardziej ograniczające religijne wolności w tym kraju, „atakuje się kościoły”, liderzy są karani grzywnami a chrześcijańska literatura konfiskowana”.

Kuwejt: Pewien parlamentarzysta ma poddać pod dyskusję projekt nowego prawa zakazującego budowy kościołów. Początkowo, Osaam al-Munawer, obłosił na Tweeterze swoje plany zgłoszenia prawa nakazującego usunięcie wszystkich kościołów w Kuwejcie, niemniej później ‘wyjaśnił’ to mówiąc, że istniejące kościoła mogą pozostać, lecz budowa nowych musi być zakazana.

Macedonia: Dwustuletni chrześcijański kościół słynący ze bardzo wartościowych ikon został podpalony w odpowiedzi na „karnawał, w czasie którego ortodoksyjni chrześcijanie byli ubrani jak kobiety w burki i szydzili z Koranu”. Wcześniej, „napastnicy uderzyli na inny kościół w pobliskiej wiosce, Labunista, niszcząc krzyż, stojący na zewnątrz” oraz „zbezcześcili macedońską flagę przed budynkiem urzędu skarbowego w Struga, zamieniając ją na zieloną, reprezentującą islam”.

Nigeria: Muzułmański samobójca zamachowiec wdarł się w czasie niedzielnego nabożeństwa na teren głównego kościoła, zabijając dwie kobiety i 18 miesięczne dziecko. Około 50 osób zostało rannych w tym wybuchu. W oddzielnym incydencie muzułmanin zdetonował bombę na zewnątrz budynku kościoła, raniąc pięć osób, w tym jedną krytycznie. „Bomba umieszczona w zaparkowanym samochodzie została pozostawiona przez podejrzanych członków Boko Haram, którzy starają się wymusić szariat w całej Nigerii”.

Pakistan: Dwunastoosobowa grupa uzbrojonych muzułmanów zaatakowała kościół, poważnie raniąc dwóch chrześcijan. Jeden mężczyzna został postrzelony i znajduje się w stanie krytycznym, drugiemu grodzi amputacja ręki. Inny członek kościoła po licznych uderzeniach kolbą karabinu został zrzucony z dachu. „Ekstremistyczny rajd został wywołany oskarżeniami o to, że [kościół] usiłował ewangelizować muzułmanów starając się nawrócić ich na chrześcijaństwo. Ta społeczność była w przeszłości kilkukrotnie celem ataków a pastorowi i jego rodzinie często grożono śmiercią”. Jak zwykle w takich sytuacjach, policja zamiast ścigać napastników, otworzyła śledztwo przeciwko pastorowi i 20 innym członkom kościoła.

Syria: Około 30 uzbrojonych i zamaskowanych dżihadystów zaatakowało katolicki klasztor, żądając pieniędzy, co jest bezprecedensowym wydarzeniem we współczesnej historii Syrii. Jak podaje katolicki arcybiskup Damaszku „sytuacja w kraju wymyka się spod kontroli, w miarę jak uzbrojona opozycja rozszerza swoje wpływy w różnych regionach kraju”.

DIMMITUDE

[Ogólnie: znęcanie się, poniżanie, poddanie niemuzułmańskich “obywateli drugiej kategorii]

Bangladesz: Trzech chrześcijan, Amerykanów, zostało rannych, gdy ich samochód został zaatakowany przez tłum muzułmanów, podejrzewających, że nawracają muzułmanów na chrześcijaństwo. Co najmniej 200 miejscowych ścigało samochód misjonarzy i rzucało w niego kamieniami, co spowodowało u trzech Amerykanów rany spowodowany szkłem z rozbitych szyb.

Egipt: W związku z masakrą na Maspero, rząd, zamiast skazać sprawców, którzy otworzyli ogień do chrześcijan i jeździli po nich opancerzonymi samochodami w czasie protestów przeciwko nieustannemu niszczeniu ich kościołów, aresztował i sądzi trzech kapłanów. Pomimo tego, że nowy parlament Egiptu posiada 498 miejsce jest tam tylko sześciu Koptów, pomimo że stanowią oni co najmniej 10% populacji i powinni zająć około 50 miejsc. W końcu, pokazując jak zła jest sytuacje Koptowie zorganizowali demonstrację przed Parlamentem, aby sprzeciwić się „znikaniu i porwaniom koptyjskich dziewcząt”.

Indonezja: Islamska partia (Islamist Party Prosperous Justice) poskarżyła się na symbol krzyża w logu Czerwonego Krzyża, mówiąc, że za bardzo identyfikuje się on z chrześcijańską kulturą. Wolontariusze i działacze Czerwonego Krzyża odrzucili te twierdzenia, mówiąc, że jakiekolwiek zmiany w tym logu były by równoznaczne z uleganiu ekstremizmom”.

Iran: Pastor głównego ruchu kościołów domowych zaczął odbywać 5 letni wyrok więzienia za „przestępstwa przeciwko porządkowi”. Jak przekazuje jeden z działaczy: „Jego przestępstwem było to, że był pastorem i posiadał chrześcijańskie materiały”. Jest bity w więzieniu i rozchorował się do tego stopnia, że „całkowicie posiwiał”.

Izrael: Tłum około 50 palestyńskich muzułmanów rzucał kamieniami w grupę chrześcijańskich turystów na szczycie Góry Świątynnej w Jerozolimie, raniąc trzech izraelskich policjantów. Panuje przekonanie, że do tego ataku zostali namówieni przez byłego muftego Jerozolimy.

Pakistan: Kolejna chrześcijanka, nauczycielka, stała się celem muzułmanów w związku z podejrzeniami o to, że spaliła Koran. Tłum zaatakował jej szkołę, próbując porwać ją, lecz policja udzieliła jej ochrony. Pewien student, chrześcijanin, któremu brakło poniżej 0.1% punktów, aby dostać się do medycznej szkoły, mógł był otrzymać dodatkowe 20 punktów, gdyby nauczył się na pamięć Koranu – choć nie ma podobnej punktacji za znajomość Biblii.

Turcja: Nowe raport przekazuje, że „chrześcijanie w Turcji nadal cierpią z powodu osobistych ataków tureckich obywateli, dyskryminacji niższej rangi urzędników państwowych, i są oczerniania zarówno w podręcznikach szkolnych jak i w mediach”, dodając, że w tureckim społeczeństwie istnieje „korzeń nietolerancji” do ludzi należących do nie-islamskich wierzeń: „Usunięcie tego korzenia nietolerancji jest naglącym problemem, który ciągle czeka na załatwienie”.

Turkmenistan: 77 letni chrześcijanin został zatrzymany i przesłuchiwany przez sześć godzin przez policję, po tym, gdy chciał wydrukować mała broszurkę z chrześcijańską poezją. Został zmuszony do napisana oświadczenia i zakazano mu podróżowania poza obszar domu, a sprawa dalej jest prowadzona.

Uganda: Niedługo po ataku kwasem na pastora i oślepieniu go przez muzułmanów krzyczących „Allahu-Akbar”, „islamscy ekstremiści” strzelali do jego przyjaciel, innego pastora, co zostało określone jako „nowa fala prześladowań ugandyjskich chrześcijan”.

Morderstwo, sprawy apostazji i inne

Egipt: Dwóch chrześcijan zostało zabitych „po tym, gdy muzułmański rakieter otworzył do nich ogień, ponieważ nie chcieli mu dać wymuszanych na nich pieniędzy”. Lokalny biskup „całkowicie obciążył odpowiedzialnością za terroryzowanie żyjących tutaj Koptów, którzy stale są celem terroru i porwań, lokalne służby bezpieczeństwa oraz muzułmanów”.

Iran: Po pięciu miesiącach niepewności w więzieniu, nawrócona na chrześcijaństwo kobieta, którą bezpieka aresztowała w jej domu, została skazana przez Rewolucyjny Sąd w Teheranie na 2 lata więzienia. Władze dalej aresztowały 6-10 osób nawróconych z islamu na chrześcijaństwo, w czasie spotkania w domu w południowym miasteczku Sziraz. Pastor Yousef Hadrkhani nadal oczekuje na egzekucję za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa.

Nigeria: 79 letnia chrześcijanka i wokalistka chóru została znaleziona martwa w swoim domu. Miała poderżnięte gardło oraz kartką z napisem w języku arabskim pozostawioną na jej piersi: „Wkrótce cię dorwiemy”, co wydaje się, jest skierowane do jej syna, który jest pastorem w lokalnym kościele.

Somalia: Muzułmanin z Al-Shabaab ściął 26 letniego mężczyznę nawróconego z islamu na chrześcijaństwo, który pracował dla chrześcijańskiej organizacji humanitarnej, zakazanej przez tą terrorystyczną organizację. Jest co najmniej trzecim apostatą, który został ścięty w Somalii w ostatnich miesiącach.

Turcja: 12 letni chłopiec, Hussein, publicznie wyznał swoją chrześcijańską wiarę nosząc srebrny naszyjnik z krzyżykiem w szkole. W związku z tym reszta klasy zaczęła drwić z niego i opluwać go. Gdy chłopiec zagroził jednemu z nich, że powiadomi dyrekcję, ojciec tamtego straszył, że go zabije. Hussein został również pobity poważnie przez swojego nauczyciela religii: „Podobnie jak w większości islamskich krajów, wymaga się od uczniów wszystkich wiar udziału w studiach islamu w szkole. Ci, którzy odmawiają recytowania Koranu i islamskich modlitw często są bici przez nauczycieli. Tak też było z Husseinem. Powiedział, że był karany regularnie półmetrową rózgą, ponieważ nie mówił islamskiej szahady”.

O tym cyklu

Ponieważ prześladowania chrześcijan w islamskim świecie są powszechne i to, co się dzieje, nabiera rozmiarów epidemii, w ten sposób zaczynam nową serię artykułów zatytułowaną „Bieżący miesiąc muzułmańskich prześladowań chrześcijan”, w których będą zestawiane i szacowane niektóre, żadną miarą nie wszystkie, przypadki prześladowań.

Cele jakie stawiam artykułom z tej serii są dwojakie:

1) Wewnętrznie, aby dokumentować to, czego nie robią media mainstreamu: muzułmańskie prześladowania chrześcijan.

2) Instrumentalnie, aby pokazać, że takie prześladowania nie są „przypadkowe”, lecz systematyczne i powiązane, to jest, że są ostatecznie zakorzenione w szariacie.

Jak stanie się to oczywiste, każda opowieść dotycząca prześladowań zazwyczaj daje się umieścić w jakimś specyficznym temacie, w tym: nienawiść do kościołów i innych chrześcijańskich symboli; seksualne wykorzystanie chrześcijanek i wrogość wobec kobiet; prawa dotyczące apostazji i bluźnierstwa; złodziejstwo i plądrowanie miejsc pobytu jizya (niemuzułmanów); a nade wszystko oczekiwaniami, że chrześcijanie będą zachowywać się jak zastraszeni dhimmis (obywatele drugiej kategorii); o zwyczajnej przemocy i morderstwach; często w połączeniu ze sobą.

Ponieważ te przypadki prześladowań obejmują różne przedziały etniczne, językowe i geograficzne, od Maroka na zachodzie do Indii na wschodzie, wyraźna będzie jedna sprawa, która je łączy: islam – czy przez to twarde stosowanie prawa szariatu, czy nad-kultura dominacji z niego zrodzona.

Gdzie wezwania do aresztowań? Gdzie oskarżenia o zbrodnie wojenne? Gdzie żądania, aby ci kryminaliści zostali doprowadzeni na sąd przed Międzynarodowy Sąd Kryminalny czy Międzynarodowy Trybunał w Hadze?

http://www.compassdirect.org/english/country/iran/article_1406358.htmlраскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

One comment

  1. Ten raport ostatecznie złamał mnie i zmusił do decyzji stałego stawania przed Panem w tej kwestii.
    Chyba jako bracia zbyt często , zbyt szybko przechodzimy do porządku dziennego – niejako godząc się na taki stan rzeczy… Czy Pan Jezus przeszedłby obojętnie …?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.