Rozdział 03 – Dlaczego nie mogą ze sobą wytrzymać Jones Rick – Schody do piekla

Po prostu mnie nie rozumiecie!
Odczepcie się od moich spraw!”
Po prostu mnie nie rozumiecie!”
Dlaczego nie zostawicie mnie w spokoju!”

To brzmi jak wojna miedzy rodzicami a nastolatkami. Są krzyki, wrzaski, trzaskanie drzwiami, rozpalanie się emocji, czerwone twarze, znacie te symptomy. Dlaczego rodzice i nastolatki nie mogą razem ze sobą wytrzymać?

Dwie grupy

To trudne pytanie, ponieważ są dwie różne grupy rodziców. Pierwsi, to rodzice, którzy zupełnie nie nadają się do wychowywania dzieci. Smutno to powiedzieć, lecz miliony nastolatków dorastają w takich domach. Większość ludzi nie ma pojęcia o tym, jakie żywe piekło tysiące młodzieży wytrzymuje. Nikt nie wie lepiej
niż oni jak bardzo chory jest świat. To oni
zawsze kończą płacąc cenę. Dla milionów nastolatków ból i cierpienie zaczynają się w młodości. Spójrzmy tylko na niektóre problemy odnoszące się do rodziców jakie dziś napotykają nastolatki:

  • Zmuszanie przez rodziców do prostytucji dla pieniędzy.

  • Kazirodztwo. Nikt nie wie ile milionów dzieci jest śmiertelnie przerażonych z powodu seksualnego wykorzystania przez swoich rodziców.

  • Dzieci wprowadzane do homoseksualizmu i lesbijstwa przez rodziców.

  • Dzieci, które popadły w narkotyki z powodu swoich rodziców.

  • Dzieci fizycznie bite przez swoich rodziców.

  • Wyrzucenia”. Dzieci wygnane na ulicę na własne utrzymanie przez beztroskich rodziców.

  • Niezliczone ilości młodzieży sprzedane czci Szatana przez zdeprawowanych rodziców.


Nastolatku, jeśli dziś cierpisz, nie jesteś sam; miliony jedzie na tym samym wózku. Jeśli wiesz, że twoi rodzice nie mogą już mniej troszczyć się o ciebie to powinieneś przeczytać ten rozdział. Czytaj dalej, ponieważ za chwilkę przejdę się twoją ulicą.

Jeśli twoi rodzice rzeczywiście troszczą się o ciebie

Ten rozdział jest dla tych nastolatków, których rodzice faktycznie dbają o nich, kochają swoje dzieci i chce dla nich tego, co najlepsze. Ich serca są złamane, gdy widzą ich sprowadzanych na manowce. Tragiczne jest to, że Szatan jest mistrzem w wywoływaniu u młodzieży wrażenia, że ich rodzice nie dbają o nich, choć tak faktycznie nie jest. Zatem, młodzieży, zanim wrzucisz swoich rodziców do kategorii „nie mogą mniej o mnie dbać”, przeczytaj to, co poniżej. Choć w ciągu sześciu lat usłyszałem tysiące małolatów usiłujących wytłumaczyć, dlaczego nie mogą wytrzymać ze swymi rodzicami, nikt z nich nawet nie dotknął istoty problemu.

Nasłuchałem się takich wymówek jak:

„Moi rodzice nie rozumieją mnie”.
„Musze sam coś zrobić”.
„Moi rodzice nie zasłużyli na mój szacunek, więc nie muszę robić tego, co mi każą”.

Każdą książkową wymówką jaką tylko chcecie miałem okazję usłyszeć na usprawiedliwienie konfliktu pokoleń.

Rzeczywista przyczyna

Rodzice i nastolatki nie mogą ze sobą wytrzymać, ponieważ po cichu, za sceną, zły robi wszystko, co tylko może, aby rozbić domy i zniszczyć relację miedzy rodzicami a młodzieżą. Jeśli Szatan zniszczył twoją więź z rodzicami, to zmusił cię do zrobienia bardzo ważnego, pierwszego kroku na schodach do piekła i już jesteś na drodze w dół. Uważaj, od teraz będzie coraz ciężej. Na razie może to jeszcze nie wyglądać tak źle, lecz zaczekaj, aż zobaczysz dokąd diabeł cię prowadzi. Gdy rodzice zobaczą cię, jak pędzisz w dół po równi pochyłej, zrobią wszystko, aby cię ostrzec. Aby powstrzymać cię przed słuchaniem tych ostrzeżeń, Szatan przekonuje cię, że twoi rodzice „po prostu nie rozumieją ciebie” lub „nie dbają o ciebie”.

Jeśli uda mu się przekonać ciebie do tego kłamstwa to już potem może cię trzymać na swojej śmiertelnej drodze. Będziesz ignorował ostrzeżenia rodziców i postępował wprost w dół, przekonany, że robisz to, co dobre. W rzeczywistości, idziesz porządnie zużytymi schodami Szatana ku zniszczeniu.

Judy, studentka drugiego roku średniej szkoły, napisała tekst do heavy metalowej pieśni w swym pamiętniku. To był jej ostatni wpis: wkrótce potem zabiła się w samobójczym pakcie ze swoim chłopcem. Powiedziała, że czciła diabła, lecz nigdy nie powiedziała rodzicom, ponieważ oni „nie zrozumieliby jej”.

Nie twoje myśli

Odcięcie komunikacji jest pierwszym stopniem schodów Szatana. Twoja śmierć i cierpienia w piekle to stopień ostatni. Pamiętaj, gdy przychodzą ci do głowy takie myśli jak: „Rodzicie nie dbają o mnie” czy „oni nie chcą, żebym się naprawdę dobrze bawiła”, to nie są twoje myśli. Szatan wkłada te myśli do twojej głowy, aby zwieść cię do zrobienia pierwszego kroku na jego schodach. Jeśli da radę przekonać cię do tego pierwszego kroku, potrafi doprowadzić cię i do ostatniego. Czy nie masz problemów z posłuszeństwem wobec rodziców. Czy nigdy nie czułeś tego, że „oni po prostu mnie nie rozumieją”? Czy nie buntujesz się przeciwko wszystkiemu, co mówią? Jeśli tak, to nie przypadek, to wynik ciężkiej pracy twojego niewidzialnego wroga.

Jakiż diabelski, sprytny plan! Nikt nie może cię przekonać, żebyś zszedł ze schodów do piekła, ponieważ ty w swym umyśle dokładnie wiesz, co robisz? Jesteś przekonany, że tym problemem jest: „nikt mnie nie rozumie”. To nie ty masz problem; wszyscy inni mają. Widziałem jak diabeł wykorzystywał tą brudną taktykę więcej razy niż byłbym to w stanie zliczyć, a jednak jakoś wiedziałem, że dostaje serdecznego chichotu za każdym razem, gdy to zadziała. Gdy przylgniesz do zwrotu – pułapki „Muszę sam sobie radzić” to faktycznie wykonujesz jego plan i zanurzasz się głową w dół jego schodami.

Młody człowieku! Zrobiłeś pierwszy przerażający krok po diabelskich schodach jeśli pozwoliłeś na to, aby diabeł zniszczył twoją więź (relację) z rodzicami. Teraz już zmierzasz ku poważnym problemom.

Musi sprawić, abyś był nieposłuszny Bogu

Jeśli diabeł ma cię zniszczyć, to jest jeszcze jedna, inna osoba, której na jego polecenie musisz stać się nieposłusznym. Ten ktoś kocha ciebie i chce chronić cię przed Szatanem, a jego imię to Bóg. Dla twojej ochrony przed podchodami Szatana Bóg mówi, że powinieneś:

„….Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom swoim w Panu, bo to rzecz słuszna….

Aby ci się dobrze działo i abyś długo żył na ziemi. List do Efezjan. 6:1,3

Synu mój, słuchaj pouczenia swojego ojca i nie odrzucaj nauki swojej matki,
Przypowieści 1:8

Aby namówić cię do odrzucenia Bożych przestróg i otworzyć drogę do zniszczenia diabeł ma jeszcze jedno przekonujące kłamstwo: zasiewa w umyśle następującą myśl: „Nie słuchaj Boga, On w ogóle nie chce, abyś się cieszył ”. Jak głodna ryba spragniona świeżego kęsa naiwne nastolatki przełknęły to kłamstwo, haczyk, linkę i spławik.

Nastolatku! Obudź się!
Zostałeś okłamany!

Zostałeś przygotowany do śmierci!!

Możesz myśleć, że „robisz po swojemu” lecz w rzeczywistości robisz po prostu to, co Szatan chce, abyś robił. Jesteś na schodach do piekła! A kolejne stopnie są od tej chwili coraz bardziej strome.

Nie jest przypadkiem, że miliony nastolatków nie mogą wytrzymać ze swymi rodzicami. Jest to pierwszy krok w mistrzowskim planie Szatana, aby ustawić cię na przepełnionych zwiedzeniem schodach do piekła.

Młody człowieku, jeśli twoja relacja z rodzicami jest w nędznym stanie, to jest tak dlatego, że Szatan pracuje nad tym. Proszę, zdaj sobie sprawę z tego, kto manipuluje tobą i zatrzymaj się na tej spirali w dół; idź do swoich rodziców i pogódź się z nimi.

Jeśli nie chcesz ulec zniszczeniu, nie pozwól na to, aby twój przeciwnik wygrał stawiając cię na schodach do piekła.

Nawet Alice Cooper usiłowała powiedzieć wam o tym, jaki jest wynik buntu przeciwko rodzicom. Zobacz, co mówi w pieśni: „Go to Hell” (Idź do Piekła) ze swego albumu „Alice Cooper Goes to Hell”.

„…. Za granie i picie alkoholu bez przerwy,
za sianie w nas zwątpienia w autorytet rodziców

za decyzję, aby być żywą sprośnością

Możesz iść do piekła….”

Alice, masz rację, jeśli tylko nastolatki posłuchają.продвижение сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.