Rozdział 16 – Pięć kroków we właściwym kierunku Jones Rick – Schody do piekła

Jeśli jesteś teraz prawdziwym chrześcijaninem to całe twoje życie zacznie się zmieniać, nie dlatego, że musi, lecz dlatego, że chcesz. Pamiętasz, powiedzieliśmy w poprzednim rozdziale, że aby być być chrześcijaninem, musisz chcieć pokutować czy odwrócić się od swojego grzesznego stylu życia.
(2 List do Koryntian 7:1): mając tedy te obietnice, umiłowani, oczyśćmy się od wszelkiej zmazy ciała i ducha, dopełniając świątobliwości swojej w bojaźni Bożej.

Gdy ludzie naprawdę zrozumieją, co zrobił dla nich Jezus na krzyżu, zrobią wszystko, co tylko mogą, aby podobać się Temu, który ich zbawił.
Gdybyś siedział w celi śmierci z terminem egzekucji na następny dzień rano i w nocy twój najlepszy przyjaciel przyszedł i umarł na elektrycznym krześle za ciebie, to kochałbyś go
ponad wszystko.

Posłuchaj, to właśnie zrobił dla ciebie Jezus. Zobaczył ciebie, jak zataczasz się ze zwieszoną głową w dół po schodach do piekła i wiedział, że jeśli On sam nie umrze na twoim miejscu, to będziesz płonął w piekle na zawsze. Przyszedł więc na ziemię, mieszkał tu przez 33 lata jak człowiek, po czym oddał swoje życia na krzyżu, abyśmy, ty i ja, mogli odejść wolni. Kiedy młody człowiek (czy dorosły) mówi takie rzeczy jak: „Nie obchodzi mnie, czego chce Bóg, chcę tego, co ja chcę”, to możesz być pewien, że nie ma on żadnego pojęcia o zbawieniu i nie docenia tego, co Chrystus zrobił dla niego na krzyżu. Jeśli naprawdę jesteś zbawiony, nie „musisz się” zmieniać, lecz chcesz.
Pragniesz zrobić wszystko, co tylko możesz, by podobać się Temu, który dał swoje życie za ciebie i wykupił dla ciebie wieczne zbawienie.

Oto kilka zmian, które będziesz musiał wprowadzić od razu. Każda z nich pomoże ci w tym, aby podobać się twojemu nowemu Mistrzowi i odwrócić się od starego:

Oczyść swój dom

Pozbądź się wszelkich materiałów poświęconych Szatanowi jak np.: albumy rockowe czy płyty CD. Wszystko inne wiążące się z muzyką rockową wyrzuć, również wraz z plakatami, T-shirtami, magazynami itd… Na liście rzeczy „do pozbycia się” powinna również znajdować się gra D&D i wszelkie materiały z nią związane, okultystyczne książki, okultystyczna biżuteria, pornografia, tablice Ouja, i wszystko inne, co zostało stworzone na użytek Szatana. Biblia mówi, że najlepszym sposobem na pozbycie się tych szatańskich narzędzie jest spalenia ich:
IV Moj. 7:25 Posągi ich bogów spalisz ogniem.

Dzieje 7:26 A niemało z tych, którzy się oddawali czarnoksięstwu, znosiło księgi i paliło je wobec wszystkich

Jest bardzo ważne, abyś oczyścił swój pokój i dom. Szatan i jego demony mogą wykorzystać cokolwiek, co zachowasz, aby cię zniszczyć. IV Moj. 7:26 Nie przynoś tej obrzydliwości do twego domu, bo zostaniesz obłożony klątwą tak, jak ono. Będziesz się tym brzydził i czuł do tego wstręt, gdyż jest to obłożone klątwą.

Kiedy bawisz się zabawkami Szatana, flirtujesz z rzeczywistymi demonami. Aby odciąć te więzi raz na zawsze, spal wszystko , co masz a co pochodzi od diabła.

Czytaj Boże Słowo

Kiedy wędrowałeś w dół schodami do piekła, Szatan pompował w ciebie swoje brudne kłamstwa jak paliwo do pustego baku. Telewizja, filmy, muzyka, wideo, magazyny,… lista jest nieskończona. Teraz kiedy poznałeś Jezusa Chrystusa, musisz zaczął uczyć się prawdy, dlatego musisz codziennie czytać i studiować Biblię.
Ewangelia Jana 17:17 Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.

Czytanie Biblii codziennie bardzo ci pomoże. Pokaże ci w jaki sposób uciec przed szatańskim, grzesznym życiem, które cię zniewalało:
Ps. 119:9 Jak zachowa młodzieniec w czystości życie swoje? Gdy przestrzegać będzie słów twoich.
Księga Przysłów 15:8 Ofiara bezbożnych jest ohydą dla Pana, lecz modlitwa prawych podoba mu się.

Gdy ciężary i troski druzgocą cię,wylej swoje serce przed Bogiem. On czeka na twój głos i na możliwość odpowiedzenia na twoją modlitwę. Znana pieśń zatytułowana „Co za Przyjaciel” mówi o modlitwie:

Jakiegoż przyjaciela mamy w Jezusie
Wszystkie nasze grzechy i troski nosi!
Jakiż przywilej zanieść wszystko Bogu modlitwie!

Gdy modlisz się, to nie musi być sztywna, formalna ceremonia. Po prostu mów do Boga tak, jakbyś mówił do swego najlepszego przyjaciela. Bóg nienawidzi długich, przeładowanych modlitw. Bóg nie chce słuchać religijnych modlitw, które usiłują robić wrażenie na ludziach swym pobożnym chaosem.

Nowi przyjaciele

Jeśli pływasz w kanale ściekowym, wyjdziesz śmierdzący i podobnie jeśli spędzasz czas z nastolatkami, którzy siedzą w narkotykach, seksie, przestępstwach, czci dla Szatana, nigdy nie będziesz podobał się Bogu. Natychmiast powinieneś się zacząć modlić o to, aby Bóg przyprowadził do ciebie innych szczerych chrześcijan, z którymi będziesz mógł się zaprzyjaźnić. To właśnie tutaj twoje chrześcijaństwo będzie poddane prawdziwemu testowi: Co jest dla ciebie ważniejsze, Jezus Chrystus czy twoi starzy przyjaciele? Jeśli twoje chrześcijaństwo jest szczere, to będziesz chciał spędzić czas z ludźmi, którzy kochają Boga i cieszą ich rozmowy o sprawach duchowych.

Jednym z najtrudniejszych zadań będzie powiedzenie twoim starym przyjaciołom, że się zmieniłeś, i że już nie będziesz więcej robił tego, co kiedyś robiłeś. Spodziewaj się salw śmiechu i naigrawania się z ciebie. To boli, lecz nie ma innej drogi. Aby zacząć wzrastać jako chrześcijan będziesz musiał przestać otaczać się sługami Szatana.

Nowy Najlepszy Przyjaciel

Możesz czerpać wielką pociechę z tego, że teraz masz nowego najlepszego przyjaciela. Bóg nie tylko stworzył wszechświat i utrzymuje to wszystko razem, lecz on również kocha ciebie i chce być twoim najlepszym przyjacielem. Biblia mówi, że Bóg jest przyjacielem, który:
Przysł. 18:24 jest bardziej przywiązany niż brat.

Bóg zmieni ciebie

Gdy będziesz czytał Słowo Boże będziesz odczuwał poczucie winy za pewne obszary swojego życia. Gdy tak się dzieje, zmieniaj je i rób to, co Biblia mówi, aby zrobić. Duch Święty nauczy cię wszystkiego co masz wiedzieć jako chrześcijan i poprowadzi cię do wszelkiej prawdy (p. Ewangelia Jana 16:13).

Jest wiele takich dziedzin twojego życia, które wymagają zmian, lecz nie zniechęcaj się, Bóg kocha cię i jest w stanie uczynić cuda, których nigdy nie spodziewałbyś się. Widziałem jak to robił w życiu setek nastolatków i może to również uczynić dla ciebie!

W przeszłości, Szatan wywoływał twój bunt przeciwko Bogu, teraz musisz nauczyć się posłuszeństwa wobec Boga. Rób to, co mówi Słowo Boże. Im bardziej jesteś posłuszny, tym bardziej Bóg będzie cię błogosławił i tym będziesz szczęśliwszy.

Skup swój wzrok na Jezusie. Nie martw się tym, co inni robię w imieniu Jezusa. Ludzie zawszę będą zawodzić, lecz Jezus Chrystus nigdy nie zostawi cię.

эффективная раскрутка сайтов в поисковиках

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.