O nas

Nasza strona Poznajpana.pl,  poświęcona jest w pełni tematyce chrześcijańskiej. Celem naszej pracy jest poszerzanie wiedzy na temat zagadnień związanych z tematyką Biblijną jak i samego Boga. Mamy nadzieję, że zamieszczane tu tłumaczenia artykułów i książek, będą dla Ciebie cenną wskazówką w budowaniu społeczności ze Stwórcą oraz odpowiedzią na nurtujące Cię pytania.

Strona istnieje ok. 20 lat, a w bazie znajduje się ponad 7000 (2021r.) plików z czego spora większość nie jest 'widoczna’, ponieważ nie jest umieszczona w żadnych kategoriach. Dlatego warto również korzystać z wyszukiwarki znajdującej się nas stronie – „googlować” po stronie. Sporo takich „znalezisk” może być „rozsypana”, jeśli chodzi o formatowanie tekstu, a niektóre zupełnie nieczytelne, z powodu nieumiejętnego korzystania przeze mnie z różnych programów do edycji tekstów w HTML w poprzednich wersjach serwisu i po kilkukrotnym przenoszeniu serwisu na różne serwery. Ciągle to poprawiam z pomocą chętnych braci i sióstr w Panu.
Pomimo zielonoświątkowego 'wychowania’ w serwisie umieszczam wartościowe teksty braci z różnych denominacji; ruchu wiary, baptystów, fundamentalistów czy bardzo wartościowe informacje ze świata, których próżno szukać w innych miejscach, z katolickiej strony LSN.

Życzymy wartościowej lektury!


Kontakt:

Piotr Zaremba

Skype: piotr_864
Facebook

E-mail: info @  poznajpana.pl

Konto: PKO BP-Inteligo
50 1020 5558 1111 1132 0390 0015

Paypal
piotr864@gmail.com

 

Katalog stron

Katalog stron

Poznaj Pana Jezusaaracer

15 comments

 1. Oj, nie-zielonoświątkowcy, a czynicie już „te same i większe znaki” niż Jezus, czy macie na to też milion usprawiedliwień, że nie?

  Nie chodzi o to, „gdyby”, ale „dlaczego nie” i Twój komentarz jest tego „dlaczego nie” najlepszym przykładem.
  1.
  Co do ap. Pawła nie wiadomo, czy był rzeczywiście chory, spierają się to czym był jego „cierń w ciele” najlepsze autorytety. (Chętnie zgodziłbym się osobiście na taki cierń i takie objawienie.) Ale tłumaczenie tysiącom chorych, że Bóg Pawła nie uzdrowił to i was może nie uzdrowić jest zwykłym oszustwem – powód jest wyraźnie podany: „abym się z nadmiaru objawień nie wynosił” ; koniec kropka.
  Do Galacjan prawdopodobnie przybył po tym, gdy został ukamienowany w Antiochii Pizydyjskiej lub Ikonium.

  2. Nawet jeśli to zaliczyć jako brak uzdrowienia, dodać do tego „chorego Trofima” (jedno zdanie do zbudowania całej teologii???!!!), oraz Epafrodyta to na tle tysięcy uzdrowień dokonanych przez Jezusa i apostołów jest to nikły procent, może nawet promil. Tymczasem w zborach mamy praktycznie odwrotną relację, procent ludzi, którzy są uzdrawiani jest minimalny. Na to nie ma ŻADNEGO biblijnego uzasadnienia.

  3. Mogę więc się zgodzić na to, że co najmniej większość jest uzdrawiana, a niektórzy nie, ale nie na to, co widać na co dzień.

 2. Oj zielonoświątkowcy… Gdyby wasze uzdrowienia działały to byście nie chodzili po lekarzach szukając ratunku, ba nawet byście wskrzeszali zmarłych albo i nie umierali…

  Naginacie Pismo i czytacie fragmentarycznie to co chcecie przeczytać.

  Dla przykładu: czy apostoł Paweł nie miał wiary? a jeśli miał to czemu Bóg go nie uzdrowił?

 3. Oczywiście, ale to nie zmienia perspektywy Pisma. Możemy dochodzić, pytać, zastanawiać się czemu, ale nadal nie zmienia to „… chodź i naśladuj MNIE”.
  Problemem jest właśnie to, że na podstawie, niestety, codziennego doświadczenia, czyli śladowych ilości uzdrowień w zborach, buduje się teologię, niejako usprawiedliwiając Boga, że nie robi tego, co powiedział, że zrobi.

  Mnie to nie przekonuje. Standard jest ustanowiony jeden – 'Kto Mnie widział, widział Ojca”, a czemu tak bardzo odstajemy od tego standardu to już inna sprawa.

  Dodałem 08.06.2023
  Gdzieś niedawno przeczytałem i zdecydowanie zgadzam się z tym:
  „Nie obniżę standardu Bożego Słowa do poziomu swego doświadczenia”.

 4. Piotr przecież wiesz (z osobistego życia)że są takie przypadki że człowiek nie jest uzdrowiony choćby niewiadomo jak o to zabiegał on i jego bliscy.

 5. Spodziewałem się po Tobie takiej reakcji.
  Niemniej, czy zastanowiłeś się nad tym jak dramatycznie, nawet tragicznie, kruche jest zbawienie, jeśli potraktujemy ten tekst dosłownie?

 6. 1.
  Najwyraźniej, brat, nie zrozumiałeś dobrze Ewangelii!!
  1Kor 6:11
  …” aleście obmyci, uświęceni, i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego”.
  1J 1:7
  „Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu”.
  1J 3:3
  „I każdy, kto tę nadzieję w nim pokłada, oczyszcza się, tak jak On jest czysty”.
  1J 4:17
  „W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie”.

  Przede wszystkim jesteśmy święci i usprawiedliwieni!! a nie „przede wszystkim grzeszni”!

  2. To, że się tak ludziom mówi to błąd, ale nie ma nic do mocy Bożej ku uzdrawianiu. Tak jak Pan Jezus sam czynił i tak nakazał uczniom, najpierw trzeba głosić Królestwo Boże, w tym uzdrowienie. NIestety dziś jest tak jak było w starożytnym Izraelu i w czasach Jezusa, więcej wiary jest poza zborem Bożym, niż wewnątrz.
  Jezus powołuje się na dwa przykłady wiary: Naamana i wdowy z Sarepty Sydońskiej, czym rozwścieczył Żydów, i sam stwierdził tylko dwa przypadki „wielkiej wiary” we współczesnym Mu Izraelu – u setnika rzymskiego i Syrofenicjanki.
  Przy takim podejściu jak prezentujesz, łatwiej jest o uzdrowienia na ulicy niż w kościele.

  3. To jest modlitwa asekuracyjna, a nie modlitwa wiary!!
  To „modlitwa z wiary płynąca uzdrowi chorego”, a modlitwa wiary, jak ten sam Jakub pisze na początku listy to, brak chwiejności w przekonaniu.

 7. Jestem porażony wpisem pt. ” CZY ABBA TORTURUJE W NIESKOŃCZONOŚĆ SŁUGĘ, KTÓRY NIE PRZEBACZA? ” autorstwa Richard Murray !
  Ciężko jest mi nazwać tego człowieka bratem w Chrystusie, uważam iż jest mocno zwiedzionym chrześcijaninem !

 8. Bardzo miło że tak poważnie potraktowałeś mój komentarz 🙂

  Należy wziąć pod uwagę fakt, że aktualnie żyjemy w skażonym świecie od czasu tragedii w Edenie, chociaż kiedy Jezus uzdrawiał świat był w identycznym stanie, ale należy wziąć pod uwagę że Jezus był nieskażony, zaś wszyscy ludzie, ewangeliści, pastorzy, wszyscy modlący się o chorych są grzeszni.
  WŁAŚNIE TEN FAKT UWAŻAM ZA KLUCZOWY !

  W przypadku braku uzdrowienia mówione jest, że ta osoba nie ma dostatecznej wiary, dlatego nadal jest chora. W takim przypadku osobę taką obciąża się dodatkowo poza niesprawnością, gdzie jest tutaj miłość, która powinna być znakiem rozpoznawalnym wierzących ewangelicznie ?

  Uważam iż rozsądniej i okazaniem miłości jest powiedzenie, PRZYKŁADOWO „proszę Boga o twoje uzdrowienie, ale jeśli Pańska wola jest inna, to bądź gotowy/owa na cierpienie, albo nawet na śmierć, bo Jezus obiecał, że kto w Niego wierzy to chociażby umarł to i tak żyć będzie ”
  Propozycja powyższej modlitwy jest szczególnie w kontekście rzekomej pandemii, bo gdzie podziała się ufność wierzących ewangelicznie, którzy bojąc się wirusa stosują się pilnie do obostrzeń rządu ?

 9. W oczywisty sposób jest to błędna interpretacja!! Nas obowiązuje apostolska wersja, a nie własna.
  Mateusz w swojej Ewangelii 10 (DZIESIĘĆ) RAZY pisze, że Jezus uzdrawiał wszystkich, wszystkie choroby i wszystkie słabości, a potwierdza to właśnie miejscem, na które się powołujesz.

  4:23,24
  8:16
  9:35
  12:15
  14:14
  15:30
  19:2
  21:14
  10:1

  8:16/17
  … On wypędzał duchy słowem i uzdrawiał wszystkich, którzy się źle mieli, (17) aby się spełniło, co przepowiedziano przez Izajasza proroka, mówiącego: On niemoce nasze wziął na siebie i choroby nasze poniósł.

  11 raz, gdy mowa jest o wszystkich chorobach, dotyczy to przekazania tej samej władzy nad chorobami i demonami, którą dysponował Jezus.
  Mt 10:1
  I przywołał dwunastu uczniów swoich, i dał im moc nad duchami nieczystymi, aby je wyganiali i aby uzdrawiali wszelką chorobę i wszelką niemoc.

  Kaznodzieje głoszący inaczej, głoszą na podstawie codziennego doświadczenia, a nie Słowa Bożego.

  Co do Listu Jakuba (5:15) – tam nie ma żadnej wątpliwości, co do tego, ze Bóg uzdrowi, żadnego „jeśli zechce”!!
  „Modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie”.

  Jak to modlitwa „z wiary płynąca”?? Ano, taka, od której ten list się zaczyna:
  „…Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej. (7) Przeto niechaj nie mniema taki człowiek, że coś od Pana otrzyma, (8) człowiek o rozdwojonej duszy, chwiejny w całym swoim postępowaniu”.

  Koniec! Zamiast uderzyć się w piersi i przyjąć napomnienie, zrzuca się winę na Boga, że to On rzekomo „nie chce”.

  Zaczynając od tego, że Bóg nie jest autorem chorób, nikogo nie „obdarza” chorobą, żeby się czegoś nauczył, a kończąc na bezwzględnej pewności, że On chce uzdrowić każdego, ponieważ tak czynił Jezus, mówiąc, że czyni tylko to, co widzi u Ojca, że czyni to, co się Ojcu podoba,….
  nie da się tego obejść.
  Zwróć uwagę na to, że proroctwo Malachiasza zapowiada obie te rzeczy równolegle, sprawiedliwość (przez krew Jezusa), i uzdrowienie (przez rany Jezusa)
  Mal 3:20
  „Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia, wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach. I będziecie wychodzić z podskakiwaniem, jak cielęta wychodzące z obory”.

  Pięknym przykładem wypełnienia tego proroctwa jest uzdrowiony przez Piotra kaleka żebrzący przy brami świątyni, a później skaczący z radości po tejże świątyni:
  Dz 3:7,8
  „I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go; natychmiast też wzmocniły się nogi jego i kostki, i zerwawszy się, stanął i chodził, i wszedł z nimi do świątyni, przechadzając się i podskakując, i chwaląc Boga”.

  Tak też sobie wyobrażam radość w Samarii:
  Dz.8:7,8
  „Albowiem duchy nieczyste wychodziły z wielkim krzykiem z wielu, którzy je mieli, wielu też sparaliżowanych i ułomnych zostało uzdrowionych. I było wiele radości w owym mieście”.

 10. Podam tylko mały przykład, na podstawie Izajasza 53 bardzo wielu kaznodziei twierdzi, że uzdrowienie tego ciała zawarte jest w odkupieniu naszych grzechów, podczas kiedy wyraźnie jest tam mowa o naszej winie, słowo uzdrowienie pada tylko jeden raz, uzdrowienie z choroby trądu, którym jest grzech.
  Wielu kaznodziei i też autorów wpisów na tej stronie stwierdza „Bóg chce uzdrowić każdego człowieka” podczas kiedy Pan zechce to uzdrowi {list Jakuba 5;15] tak więc BÓG MOŻE UZDROWIĆ !

 11. Dziękuję za taką cierpliwość.

  A może niezgodne z Twoją interpretacją Słowa Bożego??!!
  Zbyt często „Słowo Boże mówi” to, co chcemy, żeby mówiło.

 12. Czy podany tu adres mailowy jest aktualny ?
  Próbowałem wysłać wiadomość i otrzymałem informację ,że adres jest nieprawidłowy???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *