Słowo zachęty dla tych, którzy są wstrząśnięci zarzutami przeciwko Mike’owi Bickle’owi

Drodzy.
Zanim te informacje, prawdopodobnie w zniekształconej postaci, dotrą do wszystkich i zbudzą mocne emocje, …

Cyt.: (Tłum. Google):

Logo AskDrBrown Light


ReadWatchShop

Słowo zachęty dla tych, którzy są wstrząśnięci zarzutami przeciwko Mike’owi Bickle’owi

Całość: TUTAJ

Dr Michale Brown
To było absolutnie szokujące, gdy w ubiegły weekend dowiedziałem się, że Mike’owi Bickle, starszemu przywódcy IHOPKC, postawiono poważne zarzuty. (To oznacza Międzynarodowy Dom Modlitwy w Kansas City.)

Mike jest moim osobistym przyjacielem i, według mojej wiedzy, pięknym przykładem oddania Jezusowi. Spędzał wiele godzin dziennie na modlitwie i Słowie, żył bardzo prosto, przekazując duże sumy pieniędzy na rzecz ewangelii i zawsze głosił przesłanie pokuty i czystości.

Jak zarzuty mogą być prawdziwe?

W tej chwili musimy się modlić, aby wszystko wyszło na jaw w drodze odpowiedniego, należytego procesu i do tego czasu nie należy wyciągać żadnych wniosków. 

Jeśli zarzuty są prawdziwe, należy najpierw skupić się na samych ofiarach, pracując nad ich pełnym odnowieniem i uzdrowieniem. W takich chwilach często się o nich zapomina, co tylko dodaje grzech do grzechu i ranę do krzywdy. Jeśli chodzi o Mike’a, gdyby uznano go za winnego, należy skupić się na jego osobistym, duchowym odnowieniu, a nie na dyskusji na temat przywrócenia służby.

Jeśli chodzi o wszystkich innych, których to dotyczy, pozwólcie, że przemówię jako ojciec i starszy, wiedząc, jak wielkie miłosierdzie okazał mi Pan, i wiedząc, że nikt z nas nie może się chlubić swoją sprawiedliwością.

Wszyscy stoimy w obronie łaski i nikt z nas nie jest zbyt duży, aby upaść.

Należy przeprowadzić należyty proces, bez względu na konsekwencje. Ale nie rzucaj kamieniami, jakby nic takiego nie mogło Ci się przydarzyć. Lepiej pozostać cicho i przyjrzeć się własnemu życiu. Jak napisał Paweł: „Jeśli więc myślisz, że stoisz stabilnie, uważaj, aby nie upaść!” (1 Koryntian 10:12)

A co z tymi, których poruszyła służba Mike’a? A co z tymi, którzy dzięki jego przykładowi dołączyli do ruchu modlitewnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu?

A co z tymi, którzy dzisiaj kochają Jezusa bardziej dzięki jednej z jego książek lub przesłaniom?

A co jeśli postawione mu zarzuty okażą się prawdziwe?

Czy to wszystko było fikcją? Czy twoje modlitwy były daremne?

Czy któremukolwiek przywódcy można zaufać?

Ponownie czekamy, aż zakończy się właściwy proces, zanim wyciągniemy wnioski lub zadamy głębsze pytania na temat życia Mike’a i chodzenia z Panem. 

Jednak prawdę mówiąc, bez rzucania kamieni w tych, którzy polegli, w ostatnich dziesięcioleciach mieliśmy zbyt wiele skandalów, które przyniosły głęboką hańbę imieniu Pana i pozostawiły wiele osób zranionych i rozczarowanych.

Co robimy w takich chwilach?

Zaczynamy od tej biblijnej zasady:

„A co by było, gdyby niektórzy byli niewierni? Czy ich niewierność zniweczy wierność Boga? Zupełnie nie! Niech Bóg będzie prawdziwy, a każdy człowiek kłamcą. Jak jest napisane: «Aby okazało się, że masz rację, gdy mówisz, i zwyciężyłeś, gdy sądzisz»” (Rzymian 3:3–4, cytując Psalm 51:4).

Nieważne, kto zawiedzie, Bóg pozostaje prawdziwy.

Bez względu na to, kto upada, Bóg pozostaje ten sam – doskonały w swojej dobroci, swojej sprawiedliwości, swojej sprawiedliwości, swoim miłosierdziu i swojej miłości. Tylko Bóg jest Bogiem!

Jeśli pisma Mike’a pomogły ci zbliżyć się do Jezusa, bądź za to wdzięczny. Bliskość, którą się cieszysz, jest prawdziwa”.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

6 comments

 1. „Pożyjemy zobaczymy”. Póki co, nie ma co formułować wyroków.
  Jak polecił Pan Jezus: „Nie sądźcie z pozorów”, ani za, ani przeciw.
  Obserwuję pobieżnie te informacje i na razie rzeczywiście nic z nich nie wynika, a domysłów mnóstwo.

 2. ciąg dalszy do tematu:
  https://www.youtube.com/watch?v=1pXTOZ91_CI
  Na razie wygląda na to, że ktoś cos chce ukryć, zatuszować.. może mataczyć!
  Bickle tłumaczy swoje milczenie tym , „że tak mu Pan kazał i On go będzie bronił..”
  zamiast ze względu na wielu szczerych współwyznawców wystąpić publicznie i albo się przyznać albo zaprzeczyć!
  Dziwna taktyka!

 3. Niestety, nie zależy to od denominacji. Jak napisałem wcześniej, jest to wina systemu hierarchicznego systemu, którego miało nie być wśród wierzących – „Nie tak ma być miedzy wami”. Najlepszą ilustracją tego, jest 8 rozdział 1 Księgi Samuela, gdzie Bóg mówi, owszem, możecie mieć króla takiego jak wszystkie inne narody, ale,… i jest długa lista tego, co będzie robił, i nie były to żadne przekleństwa tylko ponura rzeczywistość wszelkiej władzy.
  Jak się dobrze przyjrzeć to niemal wszystko spełniło się również w przypadku katolicyzmu i papieży. Wszelka władza zawsze umożliwia wszelkie nadużycia i są tacy, którym udaje się uniknąć wpadnięcia w te pułapki, a prawdopodobnie większości nie.
  NIe ma sensu się licytować czy w tzw. „świecie” jest tego więcej niż w „kościele” czy nie, ale niestety tak jest. „Wiecie, że władcy tego świata wykorzystują…”
  Mamy tego na własnym, krajowym podwórku aż nadto dużo.
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Imię Jezusa jest poniewierane, wyszydzane i hańbione.
  NIe wiem, co dalej z IHOP, ostatnio czytałem, że całe oskarżenia opierają się na jakiejś sprawie sprzed 26 lat i kilku anonimów, które są nie do sprawdzenia. Zdecydowanie olałbym, żeby na tym się skończyło. ;(

 4. posłuchajcie tego Drodzy!
  Sprawa dotyczy oczywiście IHOP
  Ileż „kościelnych” spraw z różnych pokrętnych powodów próbuje się ukryć, zatuszować, wywrzeć presję by nie ujawniać!
  Bo przecież prestiż, zasługi, wiele dobrego..nie tylko w USA i gdzieś tam w świecie – w Polsce też dzieje się, oj dzieje!
  Lecz Bóg nie pozwoli z siebie kpić!

 5. Tak, jest taka propozycja jednego z byłych szefów, żeby powołać niezależną, zewnętrzną komisję, ponieważ powszechnie wiadomo, jak sobie źle radzą w takich sytuacjach wewnętrzne 'komisje’. Zobaczymy, co z tego będzie. Niemniej, fakt, że ostatnimi laty amerykański kościół niemal specjalizuje się w skandalach wszelkiej maści wśród przywódców mniej czy bardziej znanych. Jezus mówił i o tym: „Co mówiliście w ukryciu, będzie głoszone na dachach” i to się dzieje.
  Dla mnie dowodzi to tylko wadliwości systemu przejętego przez protestantyzm po katolicyzmie.
  Jezus wyraźnie powiedział: „Wszyscy braćmi jesteście” oraz „Nie tak ma być między wami”.
  Wielka szkoda, że jest to tak wielką ujmą dla Imienia naszego Pana Jezusa i tak wielu zostanie zgorszonych…

  Wkrótce wstawię artykuł mówiący o zmianie tego systemu. Na razie w 90tych latach nie wypalił „Kościół Komórkowy” z chwilą, gdy ludzie zaczęli to organizować i wprowadzać własne prawa, czy raczej ograniczenia. Obecnie w różnych zakątkach świata dobrze ma się Kościół Domowy.

  Póki co, polecam:
  https://poznajpana.pl/reformacja-kosciola/

 6. tak tak czekamy na rzetelne i szybkie wyjaśnienia! Za dużo na przestrzeni lat było i dalej jest spraw zamiecionych pod dywan i tłumaczonych miłosierdziem, łaską i nie osądzaniem!
  Znamy dokładnie cytaty z Biblii, którymi epatuje się ludzi żeby milczeli i zostawili rozwiązanie spraw liderom , przywódcom i lepiej od „prostego ludu” znających się na rzeczy gigantom duchow(n)ym!
  No myślę, że jednak te czasy i sposoby już mijają bo widzimy co samoistnie wyłazi z różnej maści mroków kościołowych.
  Czekamy na wyjaśnienia.. czekamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.