Słowo zachęty dla tych, którzy są wstrząśnięci zarzutami przeciwko Mike’owi Bickle’owi

Drodzy.
Zanim te informacje, prawdopodobnie w zniekształconej postaci, dotrą do wszystkich i zbudzą mocne emocje, …

Cyt.: (Tłum. Google):

Logo AskDrBrown Light


ReadWatchShop

Słowo zachęty dla tych, którzy są wstrząśnięci zarzutami przeciwko Mike’owi Bickle’owi

Całość: TUTAJ

Dr Michale Brown
To było absolutnie szokujące, gdy w ubiegły weekend dowiedziałem się, że Mike’owi Bickle, starszemu przywódcy IHOPKC, postawiono poważne zarzuty. (To oznacza Międzynarodowy Dom Modlitwy w Kansas City.)

Mike jest moim osobistym przyjacielem i, według mojej wiedzy, pięknym przykładem oddania Jezusowi. Spędzał wiele godzin dziennie na modlitwie i Słowie, żył bardzo prosto, przekazując duże sumy pieniędzy na rzecz ewangelii i zawsze głosił przesłanie pokuty i czystości.

Jak zarzuty mogą być prawdziwe?

W tej chwili musimy się modlić, aby wszystko wyszło na jaw w drodze odpowiedniego, należytego procesu i do tego czasu nie należy wyciągać żadnych wniosków. 

Jeśli zarzuty są prawdziwe, należy najpierw skupić się na samych ofiarach, pracując nad ich pełnym odnowieniem i uzdrowieniem. W takich chwilach często się o nich zapomina, co tylko dodaje grzech do grzechu i ranę do krzywdy. Jeśli chodzi o Mike’a, gdyby uznano go za winnego, należy skupić się na jego osobistym, duchowym odnowieniu, a nie na dyskusji na temat przywrócenia służby.

Jeśli chodzi o wszystkich innych, których to dotyczy, pozwólcie, że przemówię jako ojciec i starszy, wiedząc, jak wielkie miłosierdzie okazał mi Pan, i wiedząc, że nikt z nas nie może się chlubić swoją sprawiedliwością.

Wszyscy stoimy w obronie łaski i nikt z nas nie jest zbyt duży, aby upaść.

Należy przeprowadzić należyty proces, bez względu na konsekwencje. Ale nie rzucaj kamieniami, jakby nic takiego nie mogło Ci się przydarzyć. Lepiej pozostać cicho i przyjrzeć się własnemu życiu. Jak napisał Paweł: „Jeśli więc myślisz, że stoisz stabilnie, uważaj, aby nie upaść!” (1 Koryntian 10:12)

A co z tymi, których poruszyła służba Mike’a? A co z tymi, którzy dzięki jego przykładowi dołączyli do ruchu modlitewnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu?

A co z tymi, którzy dzisiaj kochają Jezusa bardziej dzięki jednej z jego książek lub przesłaniom?

A co jeśli postawione mu zarzuty okażą się prawdziwe?

Czy to wszystko było fikcją? Czy twoje modlitwy były daremne?

Czy któremukolwiek przywódcy można zaufać?

Ponownie czekamy, aż zakończy się właściwy proces, zanim wyciągniemy wnioski lub zadamy głębsze pytania na temat życia Mike’a i chodzenia z Panem. 

Jednak prawdę mówiąc, bez rzucania kamieni w tych, którzy polegli, w ostatnich dziesięcioleciach mieliśmy zbyt wiele skandalów, które przyniosły głęboką hańbę imieniu Pana i pozostawiły wiele osób zranionych i rozczarowanych.

Co robimy w takich chwilach?

Zaczynamy od tej biblijnej zasady:

„A co by było, gdyby niektórzy byli niewierni? Czy ich niewierność zniweczy wierność Boga? Zupełnie nie! Niech Bóg będzie prawdziwy, a każdy człowiek kłamcą. Jak jest napisane: «Aby okazało się, że masz rację, gdy mówisz, i zwyciężyłeś, gdy sądzisz»” (Rzymian 3:3–4, cytując Psalm 51:4).

Nieważne, kto zawiedzie, Bóg pozostaje prawdziwy.

Bez względu na to, kto upada, Bóg pozostaje ten sam – doskonały w swojej dobroci, swojej sprawiedliwości, swojej sprawiedliwości, swoim miłosierdziu i swojej miłości. Tylko Bóg jest Bogiem!

Jeśli pisma Mike’a pomogły ci zbliżyć się do Jezusa, bądź za to wdzięczny. Bliskość, którą się cieszysz, jest prawdziwa”.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

13 comments

 1. (Nie dałoby się jakoś podpisać, jakimś Nick’iem, nie wspominając już o podpisaniu się?
  Bo nie wiadomo czy to cały czas ta sama osoba pisze, czy różne.)
  ==============

  Rozsądni ludzie opuszczają to gniazdo fałszu, obłudy, hipokryzji i obrzydliwości!
  Najnowsze wieści: https://julieroys.com/executive-leader-ihopkc-resigns-wake-mike-bickle-scandal/

  Bardzo przykre jest tylko to, że te fałszywe, niebiblijne, zwodnicze ruchy prorockie, generalskie, trzeciej fali, nowej reformacji, wykłądacze snów, wizji, wizytujący niebo, widzący aniołów, złote pyły, pióra anielskie, szlachetne kamienie, … Morning Stary, IHOPy, Bethel Churchy, Vineardy, i inne Ministres’y z tego wspólnego nurtu wyrządziły niewyobrażalne szkody w duszach wielu szczerych chrześcijan, także w Polsce gdzie od dekad zapraszano ich tu żeby siali w sercach ludzi ziarna zwiedzenia! TAK – zwiedzenia!!!!!

  Wielu z tych „przywódców” zapraszających zwodzicieli do Polski do tej pory są albo wydaje im się , że są na piedestałąch pastorskich, liderskich i mentorskich.
  Ślepcy nie widzą jaką krzywdę wyrządzili ludziom!
  A wystarczy po prostu zobaczyć jakie owoce te nauki i ci „nauczyciele” przynoszą, czego uczą – i wyciągać właściwe wnioski, czy to aby nie wilki w owczych skórach!

 2. warto poczytać ten blog

  Kręcenie filmów nie jest czymś, w czym jestem dobry, ale ten skandal po raz kolejny udowadnia, że ​​liczą się świadkowie. Jestem świadkiem przeciwko fałszywemu nauczaniu i nieudanym, fałszywym proroctwom w IHOPKC, świadkiem ruiny i dewastacji w życiu prawdziwych ludzi, świadkiem zatwardziałości serc tych tak zwanych proroków i nauczycieli. Zwabili moich bliskich swoimi fałszywymi proroctwami i już nigdy nie będą tacy sami. Ich dzieci nie będą takie same. A będąc odrzuconym ze względu na dzielące doktryny i bałwochwalstwo ludzi, nigdy nie będę taki sam.

  Jezus powiedział, że kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu. Głosiciele niemoralni seksualnie nie są „namaszczonymi prorokami Bożymi”. Są niewolnikami grzechu. To ku ​​wolności wyswobodził nas Chrystus. Dlaczego ktoś miałby wrócić i słuchać niewolnika, aby dowiedzieć się, jak być wolnym? Niewolnik niemoralności seksualnej głoszący Kościołowi Bożemu jest zwiedzionym kłamcą i prawie każda księga Nowego Testamentu nas przed tym ostrzega. Ten kłamca mógł użyć swojego ciała, aby znieważyć kilku, ale zniszczenia, jakie ponoszą słuchacze fałszywych nauk, sięgają setek tysięcy, a może milionów. W następstwie ujawnienia duchowego oszustwa w IHOPKC wiele dusz odejdzie, jak powiedział Mike swoim słuchaczom. Nie powiedział tylko, ilu będzie dzięki niemu.

  Nakręciłem ten film, ponieważ jestem prawdziwy, próbowałem ostrzec, a moje serce zostało rozdarte przez ludzi, których kocham, których przygarnął i oskubał Mike Bickle. Oto moja twarz. Jestem świadkiem. Było wiele innych. Liczy się lud Boży, a przede wszystkim liczy się prawdziwa Ewangelia. To nasza jedyna nadzieja. I WSPANIAŁA jest ta nadzieja. TO przede wszystkim potwierdzam dziesięć lat później. Każde słowo Boże okazuje się prawdą. Jestem świadkiem niezrównanej mocy Ewangelii. On czyni synami i córkami nieszczęsnych grzeszników (takich jak ja), koronuje nas godnością i błogosławi wszelkim błogosławieństwem w Chrystusie. Nie potrafię opisać, jak dobry był dla mnie, mojego męża i naszych dzieci, udostępniając sto filmów. Jestem świadkiem

 3. Rzeczywiście historia i przypadki tego ruchu trudne są do obrony, ale jak pisałem wcześniej problem jest bardziej ogólny – to wina hierarchicznego systemu, o którym Pan Jezus wyraźnie powiedział: „nie tak ma być między wami!”. Stany są regularnie wstrząsane skandalami związanymi z pastorami i innego rodzaju przywódcami różnych denominacji i mega-kościołów. Do nas niewiele z tego dociera, ale dziennikarze tam łapią takie sprawy i rozdmuchują skwapliwie, tym bardziej, że zwykle dotyczy to właśnie „gwiazd”, które mają wpływ na duże rzesze ludzi. A im większa organizacyjnie grupa tym większe możliwości wykorzystania ludzi czy finansów, ale „co czyniliście w ciemności będzie ogłaszane na dachach” (dziś – niemal dosłownie).

  U nas takie wpływy mają tylko katoliccy księża, więc jakimiś drobnymi zborami po 20-50 osób nikt spoza danego kościoła się nie zajmuje, zwykle sprawę zamiata się pod dywan, pastora ew. oficjalnie zawiesza pastora/starszego…, itd.

 4. Tak sobie rozmyślam śledząc jak się sprawa z MB rozwiąże …
  Co ciekawe jednym z usilnych obrońców jest pan Olechnowicz ( ciekawe pan Olechnowicz ma specjalizacje psychologiczna dotycząca „przemocy w kościele”)(!!!)
  Tak sobie rozmyślam …

  Patrzac na głównych prorokow KCP Kansas City to jeden z nich był propagatorem nauki późnego deszczu byl homo( całe życie i to jest fakt ) i miał problem z alkoholem ( był też w Lakeland i prorokował nad T.Bentleyem ” twoja moc wzrosnie ….itp )drugi uzywal daru by wykorzystywac kobiety.Studiowalam kiedyś historie tego ruchu.Najpierw od ich strony bardzo pozytywnej … potem gdy czułam pomieszanie postanowiłam znalezc historie ludzi którzy tam byli a odeszli.To już było lata temu gdy się temu przypatrywałam Naprawde korzen tej organizacji jest zgnily wiec zle owoce nie dziwia. Ale tam brak rozeznania ze to falszywi prorocy .
  Jaki korzeń taki owoc – natura drzewa się pojawia.
  Wszczepiasz się na serio w to drzewo to zaczynasz wydawać taki sam owoc.

  IHOP współpracuje z KRK i to bardzo prężnie.

 5. Ja jeszcze sobie wygrzebałam z mojej dość niesamowicie kojarzacej pamięci stary
  list D.Prince na temat IHOP:

  List od Dereka Prince’a

  W tym czasie Mike Bickle poprosił mnie o naradę z nim i niektórymi jego przywódcami. Spędziłem z nimi prawie trzy godziny na rozmowach. Powiedziałem im, że według mnie otrzymują i rozpowszechniają błąd. Nasze spotkanie przebiegło w przyjacielskiej atmosferze i zakończyło się modlitwą, lecz nie doszło do żadnego rozstrzygnięcia.
  Po tym spotkaniu przestudiowałem [Dokument Gruena]. Opiera się on głównie na materiałach opublikowanych przez Grace Ministries lub na transkrypcjach taśm nagranych w Kansas City Fellowship, które one same rozpowszechniły.
  Bardzo krótko mogę podsumować główne wnioski do jakich doszedłem:
  Materiały rozpowszechniane przez Kansas City Fellowship zawierają wiele stwierdzeń, które nie mają podstaw w Piśmie Świętym i często są z nim sprzeczne. Niektóre z rzekomych „objawień” można określić jako absurdalne, a nawet bluźniercze.
  Duża część materiału jest przesiąknięta czymś, co uważam za wpływy okultystyczne.
  Ogólny efekt tego materiału polega na odwróceniu uwagi od Jezusa Chrystusa i Pisma Świętego w stronę subiektywnych doświadczeń i ludzkich osobowości.
  Rozpowszechnianie materiałów Wspólnoty Kansas City naraziło Ciało Chrystusa na wiele błędów i zamieszania.

  Błędy te są głęboko zakorzenione i długotrwałe i sięgają co najmniej roku 1983.
  Każde skuteczne lekarstwo wymagałoby otwartego wyznania i wyrzeczenia się popełnionych błędów oraz radykalnej eliminacji elementu okultystycznego. Wszystko to powinno być komunikowane tak szeroko, jak rozpowszechniały się błędy. Sama zmiana etykiety lub przywództwa nie wystarczy.”

 6. „Pożyjemy zobaczymy”. Póki co, nie ma co formułować wyroków.
  Jak polecił Pan Jezus: „Nie sądźcie z pozorów”, ani za, ani przeciw.
  Obserwuję pobieżnie te informacje i na razie rzeczywiście nic z nich nie wynika, a domysłów mnóstwo.

 7. ciąg dalszy do tematu:
  https://www.youtube.com/watch?v=1pXTOZ91_CI
  Na razie wygląda na to, że ktoś cos chce ukryć, zatuszować.. może mataczyć!
  Bickle tłumaczy swoje milczenie tym , „że tak mu Pan kazał i On go będzie bronił..”
  zamiast ze względu na wielu szczerych współwyznawców wystąpić publicznie i albo się przyznać albo zaprzeczyć!
  Dziwna taktyka!

 8. Niestety, nie zależy to od denominacji. Jak napisałem wcześniej, jest to wina systemu hierarchicznego systemu, którego miało nie być wśród wierzących – „Nie tak ma być miedzy wami”. Najlepszą ilustracją tego, jest 8 rozdział 1 Księgi Samuela, gdzie Bóg mówi, owszem, możecie mieć króla takiego jak wszystkie inne narody, ale,… i jest długa lista tego, co będzie robił, i nie były to żadne przekleństwa tylko ponura rzeczywistość wszelkiej władzy.
  Jak się dobrze przyjrzeć to niemal wszystko spełniło się również w przypadku katolicyzmu i papieży. Wszelka władza zawsze umożliwia wszelkie nadużycia i są tacy, którym udaje się uniknąć wpadnięcia w te pułapki, a prawdopodobnie większości nie.
  NIe ma sensu się licytować czy w tzw. „świecie” jest tego więcej niż w „kościele” czy nie, ale niestety tak jest. „Wiecie, że władcy tego świata wykorzystują…”
  Mamy tego na własnym, krajowym podwórku aż nadto dużo.
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Imię Jezusa jest poniewierane, wyszydzane i hańbione.
  NIe wiem, co dalej z IHOP, ostatnio czytałem, że całe oskarżenia opierają się na jakiejś sprawie sprzed 26 lat i kilku anonimów, które są nie do sprawdzenia. Zdecydowanie olałbym, żeby na tym się skończyło. ;(

 9. posłuchajcie tego Drodzy!
  Sprawa dotyczy oczywiście IHOP
  Ileż „kościelnych” spraw z różnych pokrętnych powodów próbuje się ukryć, zatuszować, wywrzeć presję by nie ujawniać!
  Bo przecież prestiż, zasługi, wiele dobrego..nie tylko w USA i gdzieś tam w świecie – w Polsce też dzieje się, oj dzieje!
  Lecz Bóg nie pozwoli z siebie kpić!

 10. Tak, jest taka propozycja jednego z byłych szefów, żeby powołać niezależną, zewnętrzną komisję, ponieważ powszechnie wiadomo, jak sobie źle radzą w takich sytuacjach wewnętrzne 'komisje’. Zobaczymy, co z tego będzie. Niemniej, fakt, że ostatnimi laty amerykański kościół niemal specjalizuje się w skandalach wszelkiej maści wśród przywódców mniej czy bardziej znanych. Jezus mówił i o tym: „Co mówiliście w ukryciu, będzie głoszone na dachach” i to się dzieje.
  Dla mnie dowodzi to tylko wadliwości systemu przejętego przez protestantyzm po katolicyzmie.
  Jezus wyraźnie powiedział: „Wszyscy braćmi jesteście” oraz „Nie tak ma być między wami”.
  Wielka szkoda, że jest to tak wielką ujmą dla Imienia naszego Pana Jezusa i tak wielu zostanie zgorszonych…

  Wkrótce wstawię artykuł mówiący o zmianie tego systemu. Na razie w 90tych latach nie wypalił „Kościół Komórkowy” z chwilą, gdy ludzie zaczęli to organizować i wprowadzać własne prawa, czy raczej ograniczenia. Obecnie w różnych zakątkach świata dobrze ma się Kościół Domowy.

  Póki co, polecam:
  https://poznajpana.pl/reformacja-kosciola/

 11. tak tak czekamy na rzetelne i szybkie wyjaśnienia! Za dużo na przestrzeni lat było i dalej jest spraw zamiecionych pod dywan i tłumaczonych miłosierdziem, łaską i nie osądzaniem!
  Znamy dokładnie cytaty z Biblii, którymi epatuje się ludzi żeby milczeli i zostawili rozwiązanie spraw liderom , przywódcom i lepiej od „prostego ludu” znających się na rzeczy gigantom duchow(n)ym!
  No myślę, że jednak te czasy i sposoby już mijają bo widzimy co samoistnie wyłazi z różnej maści mroków kościołowych.
  Czekamy na wyjaśnienia.. czekamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *