64% ciąż w Rosji kończy się aborcją

Rosja:: 64% ciąż kończy się aborcją

Co roku 250,000 kobiet pozostaje bezpłodnych wskutek komplikacji zawiązanych z zabiegiem. Tim Waggoner

ST. PETERSBURG, 31 września 2008 (LifeSIteNews.com) – Alarmująco wysoki współczynnik aborcji w Rosji pozostawia coraz większe ilości kobiet pozbawionych możliwości zajścia w ciążę, powiedziała Marina Tarasova, szef delegacji Instytutu Ginekologii i Położnictwa Rosyjskiej Akademii Naukowej w St. Petersburgu, na konferecji w poniedziałek.

Magazyn St.Petersburg Times przekazał informację, z 64% rosyjskich kobiet, które wykonują co roku zabieg aborcji, 200.000-250.000 zostaje ograbionych z biologicznej zdolności do prokreacji z powodu stałych skutków tej procedury.

„W ciągu ostatnich pięciu lat, bezpłodność wśród kobiet w Rosji wzrosła o 14% i ponad 1.5 miliona Rosjanek potrzebuje nowoczesnej technologii, aby zajść w ciążę i w zdrowiu ją utrzymać” – powiedziała Tarasova. Wspomniała również, że pod koniec ubiegłego roku było około 5.5. miliona niepłodnych par w tym kraju.

Wśród nastolatków, jedna czwarta kobiet cierpi na ginekologiczne dolegliwości bądź zaburzenia reprodukcyjne. Co więcej, w ciągu ostatnich pięciu lat wystąpił 30% wzrost ilości kobiet w wieku 15-17 lat, które doświadczyły tego rodzaju problemów.

Rząd rosyjski usiłuje promować w tym kraju wartości rodzinne, nazywając rok 2008 „Rokiem Rodziny”. Niemniej, aborcja jest nadal oferowana za darmo we wszystkich państwowych klinikach.

сколько стоит сео продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.