64% ciąż w Rosji kończy się aborcją

Rosja:: 64% ciąż kończy się aborcją

Co roku 250,000 kobiet pozostaje bezpłodnych wskutek komplikacji zawiązanych z zabiegiem. Tim Waggoner

ST. PETERSBURG, 31 września 2008 (LifeSIteNews.com) – Alarmująco wysoki współczynnik aborcji w Rosji pozostawia coraz większe ilości kobiet pozbawionych możliwości zajścia w ciążę, powiedziała Marina Tarasova, szef delegacji Instytutu Ginekologii i Położnictwa Rosyjskiej Akademii Naukowej w St. Petersburgu, na konferecji w poniedziałek.

Magazyn St.Petersburg Times przekazał informację, z 64% rosyjskich kobiet, które wykonują co roku zabieg aborcji, 200.000-250.000 zostaje ograbionych z biologicznej zdolności do prokreacji z powodu stałych skutków tej procedury.

„W ciągu ostatnich pięciu lat, bezpłodność wśród kobiet w Rosji wzrosła o 14% i ponad 1.5 miliona Rosjanek potrzebuje nowoczesnej technologii, aby zajść w ciążę i w zdrowiu ją utrzymać” – powiedziała Tarasova. Wspomniała również, że pod koniec ubiegłego roku było około 5.5. miliona niepłodnych par w tym kraju.

Wśród nastolatków, jedna czwarta kobiet cierpi na ginekologiczne dolegliwości bądź zaburzenia reprodukcyjne. Co więcej, w ciągu ostatnich pięciu lat wystąpił 30% wzrost ilości kobiet w wieku 15-17 lat, które doświadczyły tego rodzaju problemów.

Rząd rosyjski usiłuje promować w tym kraju wartości rodzinne, nazywając rok 2008 „Rokiem Rodziny”. Niemniej, aborcja jest nadal oferowana za darmo we wszystkich państwowych klinikach.

сколько стоит сео продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.