Joel News International_540

W TYM WYDANIU (2006):

1. Wzrastające pragnienie Boga na kampusach w Ameryce

2. Modlitwa szerzy się wśród młodzieży jak ogień.

3. U stóp góry Kilimandżaro: Bóg działa wśród Masajów.

1. Wzrastające pragnienie Boga w miasteczkach akademickich w Ameryce

W dniach 6-10 lutego 2006 bieżącego roku setki studentów wzięło udział (niezaplanowany) w nabożeństwie „modlitwy nieustającej” w Asbury College w Kentucky, USA. Gdy studenci przybyli jak zwykle na godzinę 10 na nabożeństwo w poniedziałek, obecność Boża była tak silna, że nie mogli zakończyć uwielbienia wśród płaczu i modlitwy, więc trwali tak przez kilka dni, aż do piątku wieczorem.

Bóg po prostu wybuchł wśród nas. – mówi student, Micheal Spann. – Ludzie wołali do Boga; nie jestem w stanie tego nawet opisać. Nie chciałem opuścić miejsca, dopóki czułem, że Pan był we mnie w taki sposób jak tego chciał”.

Ludzie z małego miasteczka Wilmore, gdzie jest Asbury, usłyszeli o tym przedłużonym spotkaniu i przybyli. Gdy lokalny sklepikarz dowiedział się, że modlitwa trwa nieustannie, dostarczał wodę i przekąski na teren miasteczka.

Nie po raz pierwszy dzieje się tak, że Asbury stało się miejsce przełomu „przebudzenia”.

3 lutego 1970 roku Duch Święty nawiedził nabożeństwo, które miało trwać około 50 minut, a przedłużyło się do 185 godzin, 24 godziny na dobę, po czym nieustannie działo się przez wiele tygodni. W końcu rozszerzyło się na 130 szkół w całych Stanach Zjednoczonych i w kilku krajach poza granicami.

Jeason Ma z Campus Church Networks, duchowny, który zaczął ruch zakładania kościołów w Amerykańskich kampusach, otrzymał raporty z ponad 40 uniwersytetów z całego kraju, które uruchomiły pokoje modlitwy czynne przez cała dobę. Mówi o duchu pokuty, wyznawania i zbawienia, mają miejsca również uzdrowienia.

Źródło: Asbury College, Campus Church Networks, Charisma

www.asbury.edu/press/catalyst06 and www.40daysofprayer.blogspot.com

2. Modlitwa szerzy się wśród młodzieży jak ogień.

W niektórych krajach modlitwa szerzy się jak ogień, a w szczególności dotyczy to nowego pokolenia. W ciągu ostatnich trzech lat na Filipinach było prowadzone ponad 100 uroczystych zgromadzeń modlitewnych, w czasie których za każdym razem około 6.000 młodych ludzi otrzymało zbawienie.

W Brazylii, ruch zakładania kościołów zwany Tribal Generation prowadzony przez młodych ludzi, planuje uruchomienie w całym kraju 1.000 miejsc całodobowego wstawiennictwa.

W Indonezji, największym muzułmańskim kraju, chrześcijanie mają na celu stworzenie w 500 miastach „wież” całodobowej modlitwy 24 / 7. Już mają ich 50, włączając w to Banda Aceh, gdzie rok temu uderzyło tsunami. Zamierzają również wzbudzić pięć milionów wstawienników i chcą widzieć jak ich kraj ulega chrystianizacji.

Źródło: Interprayer and Tribal Generation

3. U stóp góry Kilimandżaro: Bóg działa wśród Masajów.

Na terenie Tanzanii znajduje się jeden z afrykańskich koronnych klejnotów – majestatyczna góra Kilimandżaro, lecz u jej stóp daje się słyszeć coś jeszcze bardziej majestatycznego się: dźwięk starożytnych, plemiennych głosów wielbiących Pana. Tanzania jest domem tysięcy ludzi z plemienia Masajów. Wysocy, smukli, o atletycznej budowie wojownicy starożytnego plemienia, kiedyś oporni wobec Ewangelii teraz przeżywają przebudzenie i odrzucają stare religijne praktyki i tradycje.

Przyjęliśmy Jezusa jako naszego Zbawiciela i coraz więcej ludzie zwraca się do Boga” – mówi Paulina Lysa, jeden z przywódców Masajów. Michael Lomayani, a jeden z pasterzy niemal wykrzykuje: „Jestem zbawiony! Narodziłem się na nowo! Więzy łańcuchów zerwane!” Przez stulecia te więzy utrzymywały Masajów w różnych afrykańskich praktykach religijnych i niebezpiecznych tradycjach. Poligamia, rozwiązłość, cudzołóstwo, czary, obrzezanie mężczyzn i kobiet, były częścią ich plemiennego życia. Kiedy jednak wielu uchwyciło się Jezusa Chrystusa, bałwochwalstwo i stare tradycje zostały odrzucone.

Jedną z podstawowych przyczyn szerzenia się HIV/AIDS wśród Masajów był taniec Esoto, który był celebracją dorosłości i płodności, przeprowadzaną w ten sposób, że wymieniano się żonami. Dzięki chrześcijański pracownikom akcji humanitarnych, którzy nauczyli ich wagi wstrzemięźliwości oraz mówili o miłości Chrystusa, ich styl życia został bezpośrednio skonfrontowany ze Słowem i w większości wiosek Masajów odrzucono ten taniec.

Wraz z przebudzeniem, Masajowie zostali porwani przez współczesny świat. Teraz, wędrując po ostępach Wschodniej Afryki, można trafiać na przywódcę plemienia, stojącego pod drzewem akacji, rozmawiającego przez telefon komórkowy i zachęcającego innych do tego, aby szli za Chrystusem.

Źródło: www.cbn.com/cbnnews/CWN/010613masai.asp

Joel News jest międzynarodowym e-magazynem przekazującym informacje i artykuły na temat modlitwy, przebudzenia i wzrostu kościoła. Jest skierowany do przywódców, wstawienników, zakładających kościoły i innych chrześcijan, którzy niosą w sobie wizję rozszerzania królestwa Bożego we wszystkich dziedzinach życia. Relacje mają na celu zachętę, wyzwanie i informowanie. Ostra selekcja wyłącznie najbardziej odpowiednich informacji z ponad setki dostępnych źródeł z sześciu kontynentów powoduje, że Joel News służy wielką pomocą oraz oszczędza czas chrześcijanom będącym na służbie.

Joel News jest publikowane raz na tydzień i jest zaopatrywany przez wpłaty z rocznej subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie: http://www.joelnews.org/donation.htm.

Joel News współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami i służbami związanymi z modlitwą, przebudzeniem i światowymi misjami. Sprawozdania mogą być wysyłane (lecz nie regularne listy) mogą być przekazywane do naszego zespołu wydawniczego na info@joelnews.org. Jeśli ta edycja została do ciebie przekazana to możesz zamówić sobie 2 miesięczną, bezpłatną subskrypcję na http://www.joelnews.org/subscribe.htm.

topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *