ANS – Fałszywe oskarżenie chrześcijanina, Indie

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com

Środa, 5 marca 2008

Chrześcijanin został oskarżony o zmuszanie do nawracania.

James Varghese specjalny korespondent ASSIST News Service

MADHYA PRADESH, INDIE (ANS) – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez www.persecution.in, pewien wierzący chrześcijanin został oskarżony o przymuszanie do nawróceń 29 lutego w Jabalpur w stanie Madhya Pradesh. Na tej stronie znajduje się raport mówiący, że brat Vijay Burman, jest jedynym z tych, którzy zostali obciążeni takim oskarżeniem.
Zdarzenie miało miejsce 29 lutego. Kilku radykalistów hinduskich z grup Bajrang Dal (Monkey Brigade) oraz Dharam Sena (Army of Religion), złożyło pisemną skargęs przeciwko niemu, oskarżając go o to, że nawraca łudząc ich obietnicą dobrej pracy. Ludzie, którzy mieszkają w pobliżu powiedzieli, że jest to fałszywe oskarżenie przeciwko wierzącemu i że on nic takiego nie robi. Początkowo Vijay był bity przez tych radykalistów 4 lata temu. Skarga została złożona przeciwko niemu na posterunku policji w Cantt. Vijay mieszka w Bhongadwar Kajarwara w pobliżu komisariatu Cantt, leżącego około 14 km od stacji kolejowej Jabalpur Railway. Około 14 lat temu został chrześcijaninem, mając całkowicie hinduskie wychowanie. Obecnie ma 41 lat, jest żonaty i ma 2 dzieci. Jest członkiem kościoła Door for Salvation Church, Jabalpur.

___________________________

James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.