ANS – Misjonarz pobity w czasie napadu rabunkowego, Mozambik


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Sobota, 13 października 2007

Południowo Afrykański misjonarz zajadle pobity w czasie napadu, Mozabik.
Bill Dolack specjalnie dla ASSIST News Service

GONDOLA, MOZAMBIQUE (ANS) — Południowo Afrykański misjonarz pracujący w Mozambiku został zaatakowany w swoim domu 10 października przez gang przez uzbrojonych w maczety rabusiów. Jimmy Meyer, 35, ciężko pobity został przyjęty do lokalnego szpitala

Jimmy Meyer

Jimmy
Meyer

„Jimmy wyskoczył z łóżka, aby chronić żonę Marlise, gdy został uderzony w głowę i ramię maczetą. – przekazuje wiel. Dewald Van Der Berg, lider Evangelical Rural Mission, służby, z którą pracują małżeństwo Meyers. – Został też okrutnie pobity w twarz”. Podobno było tyle krwi z jego ran, że napastnicy ślizgali się w czasie tego napadu ,który miał miejsce o 2 w nocy. Oboje zostali przywiązani do łóżka, podczas gdy dom był plądrowany przez pięciu bandytów. Farmerzy z sąsiedztwa zostali otrzymali rozpaczliwy telefon i udzielili pomocy Meyersom. Późnym popołudniem po ataku zostało zatrzymanych trzech podejrzanych, lecz nie odnaleziono niczego ze zrabowanych rzeczy.

Wśród skradzionych przedmiotów było 20.000 Ran ($3.000), które zostały wypłacone z banku poprzedniego dnia na opłacenie materiałów budowlanych dostarczonych 11.X. Zostały zabrane również telefony komórkowe, przyrządy, aparat i wiele więcej.

Gdy van de Berg usłyszał o kradzieży, natychmiast zadzwonił na telefon Marlise’a.

? Uwierzyłbyś, że odezwał się jeden ze złodziei. – powiedział. – Jedyną odpowiedzią jaką miał po usłyszeniu, co zrobili ludziom, którzy pomagają ich krajowi było po prostu: „Rozumiem”.

Wdowa z plonami

Jedna z wdów objęta programem Children Harvest pokazuje dojrzałe plony.

Jimmy i Marlise Meyer pracują w misyjnej stacji w pobliżu Gondola w Mozabiku, od ponad roku. Wrócą do Południowej Afryki na dalsze leczenie, jak tylko będzie można ich przewieźć. Małżeństwo Meyers oddali się pracy na rzeczy chrześcijańskich wdów z kościołów, którym służba usługuje oraz sierotom z centralnego Mozabiku. Program Children Harvest dostarcza domów dla wdów, które przyjmują pod swoją opiekę do 6 sierot. Te „rodziny zastępcze” przyjmują dzieci z ulicy, dzięki czemu służba łamie spiralę pogłębiania się powodowanej ubóstwem przemocy i przestępstw, które dzieci z ulicy popełniają po to, aby przeżyć.

Program przygotowuje kobiety do wychowania dzieci, które są pod ich opieką.
Przynosi wiele owoców dla królestwa – wdowy i sieroty, które początkowo nie miały nadziei na przyszłość, teraz mają nadzieję na wieczność jako nowi wierzący. Jak podaje van de Berg, około 110$ miesięcznie kosztuje
podstawowe utrzymanie ? w tym szkoła dla tych dzieci ? takich rodzin.

Jeden z najnowszych i najbardziej ekscytujących projektów to pomaganie tym 'rodzinom' jak przygotowywać i uprawiać swoje własne ogrody warzywne. Jednorazowy dar 250$ pozwala Children Harvest dostarczyć rodzinie niezbędne narzędzia, ziarno, nawóz oraz wyszkolenie, aby stali się samowystarczalnymi farmerami.


Dary na pomoc Children Harvest i/lub Jimmy Meyer można przekazywać na Hope Builders International, P.O. Box 317, Greenwood, VA 22943 lub przerz

www.Hope-Builders.org

.


—————————————————————-
Bill Dolack jest niezależnym pisarzem mieszkającycm w Waynesboro, VA. Jest autorem książek: „Forgotten Foot-Soldiers on the Frontier of Independence” (książka o lokalnej historii ) oraz Destiny (opowiadanie).
aracer

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.