ANS – Napięta sytuacja w Orissa


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Środa,
12 listopada 2007

Gospel for Asia

ORISSA, INDIE (ANS) – „Napięcie przeciwko chrześcijanom jest na tym obszarze bardzo silne” – napisał korespondent Gospel for Asia’s z Orissa w Indiach, gdzie pracuje misjonarz Durga Gedam. Durga, który jest pastorem związanego z GFA kościoła o ponad 50 wierzących, natrafiał na liczne niebezpieczne sytuacje w ostatnim czasie, wraz z pobiciem go zaledwie kilka miesięcy temu. Teraz, nów jest w niebezpieczeństwie.

sharing


Napięcie nie powstrzymuje misjonarzy GFA
w Orissa przed głoszeniem Dobrej Nowiny
.


Kilka tygodnie temu Durga odwiedzał wioskę w pobliżu jego domu i dzielił się Ewangelią z Answar’em, znanym powszechnie w tej okolicy guru. Answar przyjął zbawienie i gdy rozeszła się wieść o jego nowej wierze, niektórzy z mieszkańców wpadli w złość. Wiele anty chrześcijańskich organizacji ekstremistycznych przyrzekło zabić Durga i pewnym momencie taka grupa otoczyła go z zamiarem odebrania mu życia, lecz jeden z kuzynów Durga pomógł mu wyrwać się z tego i ukryć w pobliskiej dżungli na noc.


Ostatnie groźby użycia przemocy pojawiły się wraz z kontrowersyjną decyzją władz Orissa, związaną ze sprawami kastowymi. Stanowi urzędnicy planują zmienić mianowanie niskiej kasty, składającej się w większości z nowych chrześcijan.
Ta zmiana połączyła by ich w jednej grupie z inną kastą, której członkowie sprzeciwili się dzieleniem się korzyściami z chrześcijanami. Rządowa decyzja rozpaliła silne anty chrześcijańskie uczucia. O ile system kastowy jest w Indiach oficjalnie nielegalny, to jednak religijnie ugruntowane podziały głęboko sięgają w strukturę społeczeństwa. Taka zmiana nominacji jest wykonywana w taki sposób, że korzyści mogą być przydzielane poszczególnym jednostkom, które należą do określonych grup kastowych starego systemu.
Durga znalazł się w samym środku napiętej sytuacji w stanie już znanym z bezprawia. Pomimo wywieranych na niego przez anty chrześcijańskich ekstremistów nacisków, Durga nie zgodził się na przerwanie służby. Oprócz gróźb śmierci przeciwnicy trzykrotnie próbowali go otruć, lecz za każdym razem trucizna nie zaszkodziła mu.


Liderzy Gospel for Asia w Orissa proszą o modlitwę za Durga. W szczególności chcą prosić chrześcijan o modlitwę, aby Pan nadal ochraniał jego życie i przynosił wieczne owoce przez tą służbę. Proszą również o modlitwę za Answara, przez którego wielu może zostać przyprowadzonych do Pana.


———————–
Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji) jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji. Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoły w 10 krajach.
aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.