ANS – Nieletni zatrzymani w Chinach

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail: danjuma1@aol.com

Czwartek, 28 lutego 2008

Jedenastu nieletnich zatrzymanych w prowincji Xinjiang za uczestnictwo w studium biblijnym

Michael Ireland główny korespondent ASSIST ASSIST News Service

XINJIANG, CHINY (ANS) – Jedenastu nieletnich i dwie kobiety zostało zatrzymanych przez Biuro Bezpieczeństwa Publicznego (PSB) Xinjiang, gdy brali udział w studium biblijnym domowego kościoła w okręgu Huocheng, w mieście Qingshuihe. China Aid Association (CAA Chińskie Stowarzyszenie Pomocy) podaje, że 28 lutego, 2008 o 9:00 (czasu pekińskiego) urzędnicy PSB zakłócili zebranie i zatrzymali nieletnich wraz z panną Fu Jun (41), właścicielem domu, oraz panną Lu Lanxiang (42). Dzieci w wieku 16-17 lat zostały doprowadzone do miejskiego biura PSB w Qingshuihe w zimną pogodę i nie pozwolono im zabrać odpowiednich ubrań. Źródła zbliżone do CAA podają, że 16 letnia Lou Nan, córka pastora Lou Yuangi, który jest pastorem tego kościoła domowego, jest jedną z zatrzymanych. Pastor Lou Yuangi nie był obecny w czasie zatrzymania tych członków grupy. Pastor Lou został zatrzymany 20 października 2006 roku wraz z trzema innym pastorami za organizowanie Kościoła Domowego. Wszyscy czterej odsiedzieli 32 dniowy wyrok, w czasie którego byli codziennie ciężko bici przez strażników i współwięźniów.

Po telefonie do biura PSB, gdzie są zatrzymani organizacja CAA potwierdza, że 13 członków obecnie przebywa w miejskim areszcie PSB w Quingshuihe pod zarzutem „nielegalnego zgromadzenia religijnego”. Rodzinom odmówiony zgody na widzenia. Warunki i stan ich zdrowia nie jest znany. W prasowej informacji CAA podaje, że potępia działania urzędników PSB, którzy bezdusznie zatrzymali 11 nieletnich i ich nauczycielki za wspólne zbieranie się. Dodaje: „Upominamy rządowych urzędników, do prowadzenia konsekwentnej polityki religijnej wolności i uwolnienia zatrzymanych członków”.

Aby wyrazić swoją troskę w tej sprawie proszę o kontakt z:

Qingshuihe Township PSB Office- +86-999-3291054 Chinese Embassy in Washington DC

Address: 2201 Wisconsin Avenue, N.W.

Washington
D.C. 20007

Tel: (202) 338-6688, (202)5889760

Fax: (202) 588-9760

CAA
twierdzi również, że otrzymało informację, o tym, że 27 lutego przywódca pekińskiego kościoła domowego, pastor Cai Zhouhua został zatrzymany na 6 godzin w biurze bezpieki Tiantongyuan, okręgu Changping, Pekin. Pastor Cai poszedł do biura PSB, aby zarejestrować kartę rejestracyjną syna godzinie 11. rano, gdzie urzędnicy brutalnie zatrzymali go za tzw. „podejrzenie o produkowanie fałszywych dokumentów”, pomimo że dokumenty, które pastor Cai przyniósł, były wydane przez rządową agencję. Został zwolniony o 17,0 bez żadnego zarzutu. Pastor Cai odbył 3 lata kary więzienia za drukowanie Biblii w 2004 roku. W innym przypadku, w Centralnej Mongolii, gdzie zostało zatrzymanych 40 liderów, 20 lutego, CAA twierdzi, że otrzymała informację, że wszyscy zostali zwolnieni 21 lutego, włącznie z jednym misjonarzem z Korei Płd. Pastor Wang Dawei, przewodniczący Chinese House Church Alliance, mongolskiego oddziału został skazany na zapłacenie 100.000 yuan (13.000$) z oskarżenia o nielegalne drukowanie Biblii

___________________________

Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995.
Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:
Michael’s Wor(l)d BLOGS

раскрутка сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.