ANS – Pobicie pastora w Indiach

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com

Środa, 19 marca 2008

Hinduscy radykaliści pobili pastora w Indiach

James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service

MADHYA PRADESH, INDIE (ANS) – Pastor został pobity przez grupę radykalnych hinduistów. Według informacji podanych na stronie www.persecution.in napaść miała miejsce w wieczorem 11 marca w Madhya Pradesh, Indie. Gdy pastor, Tulsi, 26, wychodził z domu został napadnięty przez członków militarnej hinduskiej grupy zwanej RSS (Rashtriya Swayamsevak Sangh).

Jak podaje ta strona, w czasie napadu pastor pracujący w hinduskim zespole ewangelizacyjnym miał w ręce egzemplarz magazynu Jesus Calls (Jezus Wzywa) i swoje organizacyjne broszury. Relacja mówi o tym, że napastnicy wyrwali mu z ręki materiały i zaczęli bić, później zabrali go na komisariat policji, gdzie został zamknięt z oskarżenia o nawracanie na chrześcijaństwo pod przymusem. Wierzący z okolicy próbowali się zobaczyć z pastorem, lecz nie zostali dopuszczeni. Powiedziano im, że policja musi porozmawiać z liderami RSS, zanim będą mogli udzielić jakichkolwiek odwiedzin, ponieważ boją się problemów ze strony członków tej militarnej sekty hinduskiej.

Strona przekazuje, że Tulsi został zmuszony do złożenia podpisu na czystej kartce papieru, co pozwoli zarówno policji jak i radykalistom powiedzieć, że był zaangażowany w wymuszone nawrócenia.
Widocznie powiedziano mu, że jeśli wyrzeknie się wiary, będzie natychmiast wypuszczony, lecz odmówił. Autor informacji prosi ludzi o modlitwę o Tulsi. Więcej informacji o RSS znajduje na:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rashtriya_Swayamsevak_Sangh

————————–

James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

продвижение

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.