ANS – Pobity w pociągu


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Wtorek, 4 grudnia 2007

Gospel for AsiaHARYANA, INDIE (ANS) —
jak tylko pociąg opuścił stację rodowity misjonarz Gospel for Asia, Arun Brajendra znalazł sobie miejsce. Zaczynając rozmowę ze drugim pasażerem zobaczył sposobność do podzielenia się miłością Jezusa. Z broszurką w ręce zaczął nakreślać kroki do zostania uczniem Chrystusa. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że wkrótce przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę za posłuszeństwo powołaniu Pańskiemu. Wychowywał się w nominalnej chrześcijańskiej rodzinie, lecz w sierpniu 2007 roku oddał swoje życie z całego serca Panu. Szybko odpowiedział na powołanie do pełnoetatowej służby nad swoim życiem, zostawił świecką pracę, aby podróżować z ewangelizacyjną grupą po całych Indiach. W tym czasie, Arun przeczytał artykuł o misjonarzu, Grahamie Stanes i jego dwóch synach, którzy zostali spaleni żywcem przez anty chrześcijańskich ekstremistów. Sprowokowany oddaniem tych misjonarzy Arun czuł, że Pan wzywa go do służenia bez względu na koszty. Zapisał się więc do szkoły biblijnej, aby się przygotować do dalszej służby. Po skończeniu szkoły GFA Arun pojechał służyć w Haryana, Indie.


Tego dnia, gdy wszedł do pociągu rozglądał się za kimś, kto mógłby potrzebować Chrystusa. Zaczął rozmawiać o przesłaniu Ewangelii z siedzącym naprzeciw pasażerem. Nagle, jakby spod ziemi wyskoczyło kilku innych pasażerów i zaczęli bić Aruna. Byli to anty chrześcijańscy ekstremiści, którzy przysłuchiwali się jego rozmowie. Rozdzierając mu ubranie i niszcząc literaturę ekstremiści bili go, aż do chwili, gdy upadł zemdlony. Gdy napastnicy byli już gotowi wyrzucić go z pociągu jakiś pasażer wstał i przyszedł mu na ratunek.
Po kilku dniach odpoczynku, Arun wyzdrowiał na tyle, że mógł kontynuować swoją służbę. Pomimo tego, że został silnie poraniona w czasie tego napadu, jego zdecydowanie, aby zdobywać zgubionych tylko umocniło się. Od chwili tego ataku, Arun spotkał się już kolejnymi przejawami opozycji. Niemniej, uważa on to za błogosławieństwo, że może cierpieć dla imienia Jezusa, aby było ogłaszane. Dzięki wytrwałości w służbie, Arun uruchomił ostatnio kościół do którego regularnie przychodzi na nabożeństwa 40 osób.

Arun prosi o modlitwę, aby więcej ludzi przychodziło do poznania Jezusa, gdy dzieli się przesłaniem ewangelii z tymi, którzy jej nigdy nie słyszeli. Liderzy GFA również proszą o modlitwę ochrony dla Aruna i jego nowego życia, gdy służy tam, gdzie wielu sprzeciwia się chrześcijaństwu.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.