ANS – Przeciwnicy chrześcijaństwa aktywni w Inidach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Poniedziałek, 3 marca 2008
Przeciwnicy chrześcijan aktywni w Maharashtra

Gospel for Asia

na misji

Pomimo sprzeciwy ze strony anty chrześcijańskich
ekstremistów,
misjonarze GFA i studenci szkoły biblijnej wychodzą dzielić się
miłością Chrystusa do ludzi w Maharashtra, Indie.

MAHARASHTRA, INDIA (ANS) – Dwóch młodych mężczyzn z anty chrześcijańskiej grupy zaczepiło dwóch studentów szkoły biblijnej GFA starając się uniemożliwić im dzielenie się Ewangelią w Maharashtra, India. Ekstremiści wypytywali studentów trzeciego roku i ostrzegali ich, aby nigdy więcej nie wracali do tej okolicy usługiwać.
W czasie napadu, radykaliści pochwycili torby studentów, przeszukali je, pytając: „Skąd jesteście i co tu robicie?” Po przemaglowaniu ich, zastraszali i ostrzegali, aby nie wracali do więcej do żadnej z wiosek w tej okolicy, bo w przeciwnym wypadku poniosą poważne konsekwencje. W innym obszarze Maharashtra, usiłowano zakłócić działania GFA i innych chrześcijańskich misjonarzy.
Zostało złożone zażalenie na policję fałszywie oskarżające misjonarzy o zmuszenie wieśniaków do nawracania się na chrześcijaństwo. Pomimo, że w tym stanie nie ma obecnie prawa zabraniającego nawróceń, ekstremiści mieli nadzieję, że praca misyjna zostanie zamknięta. Pomimo tych trudnych sytuacji misjonarze GFA i studenci szkoły biblijnej gorliwie szukają woli Pańskiej dla ich służby. Obawiają się oni, że, podobnie jak w innych stanach, ekstremiści staną się jeszcze bardziej odważni w swych przejawach sprzeciwu.

Studenci szkoły biblijnej GFA proszę o modlitwę o mądrość i odwagę w tych czasach. Proszą również o modlitwę o to, aby owi ekstremiści nie starali się utrudniać im pracy misyjnej i mogli poznać Jezusa jako ich osobistego Zbawiciela.

___________________________


Gospel for Asia jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji. Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoła w 10 krajach.

сайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.