ANS – Rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa chrześcijan w Turcji


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Czwartek, 18 października 2007
Turcja: Rozpoczął się proces w sprawie morderstwa chrześcijan Prokurator domaga się wyroku śmierci dla pięciu muzułman.

Wolfgang Polzer specjalnie dla ASSIST News Service

MALATYA (ANS) – 6 miesięcy po brutalnym zabójstwie trzech ewangelicznych chrześcijan w Turcji rozpoczął się proces o zabójstwo w Sądzie Karnym w Malatya, płd.-wsch. Turcja. Według informacji podawanych przez turecką prasę prokurator domaga się wielokrotnych wyroków śmierci dla pięciu oskarżonych o zamordowanie chrześcijan: Niemca, Tilmanna Geske oraz Turków, Necati Aydin i Ugur Yuksel. Byli torturowani i poderżnięto im gardła w budynku wydawnictwa Zirve Publishing House w Malatya, 18 kwietnia. Zirve wydaje Biblie i chrześcijańską literaturę. Pięciu młodych muzułman – Emre Gunaydin, Abuzer Yildirim, Hamit Ceker, Cuma Ozdemir oraz Salih Guler – zostało aresztowanych i zatrzymanych. Według prokuratora działali z nienawiści do chrześcijańskich misjonarzy. Są również oskarżeni o założenie zbrojnej grupy i zorganizowania zabójstwa. Siedmiu mężczyzn jest oskarżonych o wspieranie i podżeganie grupy.

Susanne Geske, żona Tilmanna Geske, publicznie przebaczyła mordercom. Nadal mieszka w Malatya z trójką dzieci, są członkami protestanckiego kościoła w mieście. Zgodnie z turecką agencją informacyjną Bianet w Istambule krytykowano siły bezpieczeństwa za to, że nie zrobiły wystarczająco duża, aby tego morderstwa nie dopuścić. Burmistrz Malatya, Halil Ibrahim Dasoz, mówi: „Nie złożono prośby o ochronę”. Założyciel wydawnictwa, Martin de Lange, złożył oświadczenie w 2005 roku, że firma była na celu tureckich nacjonalistów, którzy jej grozili. Według informacji Bianet 15-22 chrześcijańskich rodzin opuściło Malatya i już nie wróci tu. W Turcji mieszka około 120.000 chrześcijan, wśród nich jest około 4.000 ewangelicznych.


———————————————
Wolfgang Polzer (57), jest seniorem wydawcą Evangelical News Agency, w Wetzlar  (Niemcy), do której przyłączył się w 1981.
W sumie spędził 30 lat wśród chrześcijańskich mediów. Wolfgang jest osiągalny pod adresem: Wolfgang.Polzer@idea.de.
продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.