ANS – Zjazd kościoła zakłócony przez radykalistów hindi


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Poniedziałek, 22 października 2007
James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service


RAIPUR, CHHATTISGARH, INDIE (ANS)
– Chrześcijańska konferencja została zakłócona przez hinduskich radykalistów, którzy grozili atakami w ciągu dalszego trwania spotkań. Ta informacja została podana przez Global Council of Indian Christians (GCIC) na ich stronie www.persecution.in


Konferencja została zorganizowana przez Kościół Boży w Chhattsigarh w dniach  16-21 października 2007. Był to ich 59 Zjazd Generalny, który odbywał się w Kościele w miejscu zwanym Rajatalab, Raipur. Zjazd rozpoczął się 16.10 i miał się zakończyć 21. Kościół THE CHURCH OF GOD (Kościół Boży) został założony przez pastora i „apostoła” P.S. Samuela jego późnej starości, a którego przyjaciele opisują jako „wielkiego wizjonera i męża Bożego”. 20 października w kościele odbywał się chrzest o godzinie 11.0 rano.  Radykaliści hindi z grupy zwanej Dharma Sena (Religijna Armia) nagrywali z ukrycia nabożeństwo chrztu, siedząc na drzewie obok zbiornika wodnego. Następnie poszli i pokazali nagranie wideo na policji, mówiąc, że pastor kościoła pozwala sobie na nawracanie ludzi i zgłosili pozew przeciwko kościołowi i pastorowi Thomasowi Mammen.
Tego samego dnia wieczorem na spotkaniu w czasie śpiewu i uwielbienia, prawdopodobnie usiłowali wedrzeć się do środka siłą miejski inspektor policji, Shashi Mohan Singh, z inspektorem policji, Lal Umed Shing, i około 8 członkami Dharma Sena oraz urzędu Raipur, lecz siostry z kościoła zablokowały wejście, pozostawiając ich na zewnątrz. Usłyszawszy zamieszania pastor Thomas Mammen wyszedł na zewnątrz i przyjął urzędników oraz radykalistów w swoim biurze.
Goście zażądali od pastora dostarczenia listy osób, które przyjęły Chrystusa. Po otrzymaniu listy od pastora, urzędnicy powiedzieli, aby wezwać niektórych wierzących i przesłuchiwać ich. Po zakończeniu przesłuchań urzędnicy powiedzieli pastorowi, że wrócą następnego dnia (tj. 21, w niedzielę rano) na dalsze przesłuchania. Pastor i wierzący planują złożyć odwołanie, aby urzędnicy nie przeszkadzali w czasie konferencyjnego spotkania w niedzielę. Niektórzy wierzący źle usłyszeli, że Dharma Sena mieli zamiar wywoływać dalsze zakłócenia konferencji w niedzielę rano. Pan Sam, koordynator Global council of Indian Christians (GCIC) powiedział: „Rozmawiałem z pastorem kościoła i on powiedział, że nie było żadnych ataków na spotkanie następnego dnia rano. Wszystko przebiegało spokojnie”.  Kościół Boży w Rajatalab ma ponad 1000 wierzących członków.
Pastor tego kościoła, Thomas Mammen, ma 36 lat, jest żonaty z Jibi i mają dwuletniego syna.

——————————————————–


James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka,
w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS


продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.