Codzienne rozważania_03.12.0213 – groźba popularności

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Zagrożenie popularnością

I nazwali Barnabę Zeusem, Pawła zaś Hermesem, ponieważ on był głównym mówcą. …

Tymczasem nadeszli z Antiochii i z Ikonium Żydzi i namówiwszy tłum, ukamienowali Pawła i wywlekli go za miasto, sądząc, że umarł” (Dz. 14:12,19).

Chciałbym się podzielić z wami pewną mała tajemnicą. Prawdopodobni dobrze już znacie tę prawdę, lecz chciałbym się nią mimo wszystko podzielić: popularność jest ulotna i niestała. Sondaże popularności potrafią się zmienić w ciągu tak krótkiej chwili, że aż zapiera oddech.

Jedne najbardziej tragicznych sesji porad, jakie w życiu prowadziłem, dotyczyły ludzi, którzy zaufali temu, co inni o nich myśleli. Kiedy odwracał się od nich niestały palec sławy, byli zdruzgotani.

Paweł nieustannie otrzymywał pochwały od tłumów, które wynosiły go nawet do pozycji boga. Nawet jeśli sprzeciwiał się ich adoracji, oni głosili swoją wiarę w niego i Boga, którego głosił. Trwało to do chwili, gdy pojawiali się ludzie wywołujący problemy i nagle został ukamienowany i zostawiony na śmierć.

Nigdy w życiu nie przeżyłem czegoś takiego, lecz byli tacy, którzy twierdzili, że są moimi wiernymi przyjaciółmi, a którzy odwrócili się przeciwko mnie.

W modlitwie i kontemplacji znajduję pocieszenie w życiu Pawła. Nigdy nie starał się o popularność i aplauz ludzi. Jedyne czego pragnął to być wiernym swemu Panu tak, aby pewnego dnia mógł usłyszeć to, co rzeczywiście liczy się: „Dobrze zrobione sługo dobry i wierny!”. W ten sposób chcę żyć.

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.