Codzienne rozważania_04.07.2013 – niezależność

Cecil_EV
Pastor Cecil A. Thompson
July 4, 2013

I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie. Niechaj każdy baczy nie tylko na to, co jego, lecz i na to, co cudze” (Flp 2:3-4).

Jeśli wasze dzieci są podobne do naszych to przechodziły przez okres niezależności. Chciały robić różne rzeczy same, nawet jeśli nie były w stanie osiągnąć zadania, którego się podejmowały. Dzieci nie są osamotnione w niezależnym działaniu.

Poszedłem kiedyś zagrać w golfa z moim teściem, który ma dwóch stałych partnerów do gry. Nigdy wcześniej nie byłem na polu golfowym. Ponieważ jednak byłem młodszy od pozostałych, czułem, że dam radę. Stanąłem przy pierwszej podstawce i zamachnąłem się potężnie! Zupełnie nie trafiłem w piłkę! Następne solidne machnięcie i trąciłem ją, ale tylko podskoczyła kilka razy spadając niedaleko podstawki. To był bardzo długi i upokarzający dzień. Reszta świetnie się wtedy bawiła, skoro dostarczyłem im wspaniałego widowiska.

Dziś, 4 lipca, obchodzimy Dzień Niepodległości (dosł.: Independence –  też niezależność, przyp.tłum.). O ile możemy cieszyć się tą wolnością, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie to ważne jest, abyśmy pamiętali, że nie możemy żyć niezależnie. POTRZEBUJEMY SIEBIE NAWZAJEM!

Nie tylko potrzebujemy się nawzajem, lecz Pan musi kontrolować nasze życie. Księga Dziejów 17:28 przypomina nam: „Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, …
Nasza postawa niezależności kończy się wraz z naszą całkowitą zależnością od Niego. Szczęśliwego Dnia Niepodległości.

Wiele błogosławieństw,drogie serca.  Zbliżcie się do Boga dziś, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem.

– – Pastor Cecil

продвижение сайтов в поисковых системах

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.