Codzienne rozważania_10.12.2013 – Idź w tym kierunku

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście” (J 14:6-7).

W czasie średniej szkoły dorabiałem sobie w lokalnym sklepie nabiałowym. Pracowali tu też moi bracia i ojciec, była to więc sprawa rodzinna. Ponieważ wzywano mnie do pracy wtedy, gdy pojawiała się taka potrzeba, nigdy nie wiedziałem, w która miejsce mnie poślą.

Było to w czasach, gdy mleko dostarczało się pod drzwi, a na długo przed wprowadzeniem GPSu. Mieliśmy taką książkę, gdzie znajdowały się adresy wszystkich domów, do których należało dostarczyć mleko, śmietanę i inne produkty, lecz nieraz zastanawiałem się, jak będę w stanie znaleźć drogę w różnych okolicach.

Kierowca, który mnie szkolił, uczył mnie czytać dziwne numery i litery stojące przed każdym adresem, np.: x2-tr-x3-tl 2nd po lewej. Tak podawano adresy. „X” oznaczało numer ulicy, którą należało przeciąć, „tr” to skręt w prawo (turn right) i, oczywiście, „tl” skręt w lewo (turn left). Te głupie symbole miały zapewniać, że znajdzie się drogę do właściwego celu.

Jezus jest naszą mapą drogową do naszego wiecznego domu. Jeśli skupimy swój wzrok na na niewłaściwych rzeczach, jak pożądliwość ciała, pożądliwość oczu czy pycha życia, znajdziemy się na w ślepym zaułku. On jest drogą, prawdą i życiem!

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

продвижение сайта руки

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.