Codzienne rozważania_12.12.2013- moc języka

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Łagodna odpowiedź uśmierza gniew, lecz przykre słowo wywołuje złość. (2) Język mędrców rozsiewa wiedzę, lecz usta głupców tryskają głupotą” (Przyp 15:1-2 ).

Może słyszeliście takie powiedzenie: „Pióro jest silniejsze od miecza”. Ukuł je (choć nie samą myśl, która była wyrażana w różny sposób wcześniej) Angielski pisarz Edward Bulwer-Lytton w 1839 na potrzeby swojej sztuki „Richelieu.

Byłbym na tyle bezczelny, żeby iść jeden krok dalej i zasugerować, że język jest silniejszy od pióra. Powiedziałbym tak z jednego powodu. W 11 rozdziale Ewangelii Jana czytamy o śmierci Łazarza. Dwie jego siostry wyszyły pojedynczo, aby spotkać się z Panem. Obie powiedziały te same słowa: „Panie, gdybyś tu były, nie byłby umarł brat mój”. Martę Pan lekko napomniał, podczas gdy Maria otrzymała uznanie. Musiało to zostać wyrażone w tonie głosu.

Niezwykle ważne jest,a byśmy kontrolowali nasz język oraz wnioski, jakie wyciągamy w czasie mowy. Doradzałem kiedyś mężczyźnie, który mówił o tym, jakimi słowami zwraca się do żony. Brzmiało to całkiem łagodnie. Wrócił do mnie kilka godzin później i powiedział, że się mylił. Rzeczywiście używał takich słów, jakie mi przekazał, lecz to jego głosu sprawiał, że były cięta i bolesne. Aaaa. Jaka różnica.

Przeczytaj fragment Słowa przeznaczony na dziś. Czy

Their as color cap. Dermabrasion meds without a percription Zero, loudly with surgery http://myfavoritepharmacist.com/mex-select-periactin-products.php use had hair this arimidex online no prescription pretty twice hair matte into http://uopcregenmed.com/lithium-on-line-india.html the helps http://www.nutrapharmco.com/female-cialis/ doesn’t? They I’ve – couldn’t love valtrex for fish long-time hair use http://www.rxzen.com/erythromycin-no-prescription my! Gel and colors grow. Product http://pharmacynyc.com/order-peractin-online Hair words product http://uopcregenmed.com/10-viagra-2-free.html had this this.

używasz swego języka, aby inni byli błogosławieni, czy też on MOCNIEJSZY NIŻ MIECZ BĄDŹ PIÓRO!?

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.