Codzienne rozważania_17.12.2013 – moje małe światełko

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Wy jesteście światłością świata; nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapalają też świecy i nie stawiają jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu. Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 5:14-16).

Dawno temu, w latach 20tych, Harry Dixon Loes skomponował dziecięcą piosenkę gospel, którą dzieciaki przez wszystkie kolejne dziesięciolecia z radością śpiewały, czemu też towarzyszyły różne ruchy odpowiednio ukazujące tekst. Do dziś pamiętam radość jaką śpiewanie jej wzbudzało, gdy byłem mały: „

 To moje małe światełko, chcę, aby świeciło. To moje małe światełko, chcę, aby świeciło. Niech świecie/niech świeci/ niech świeci!
This little light of mine, I’m gonna let it shine. This little light of mine, I’m gonna let it shine. Let it shine/Let it shine/Let it shine!

Były też inne wersy, które mówiły:

Czy ukryć je pod kocem? Nie! Chcę, aby świeciło!
Hide it under a bushel? No! I’m gonna let it shine!

Oraz

Nie pozwól, aby je Szatan zdmuchnął/Niech świeci/Niech świeci/ Niech świeci!
Don’t let Satan blow it out/ Let it shine/Let it shine/Let it shine!

W tym ciemny, czarnym chorym na grzech świecie łatwo jest odczuwać, jakoby zło tutaj dominowało i nie ma żadnej odpowiedzialności za to, aby nasze światło świeciło. Jakże fałszywy pogląd! Prawda jest taka, że im ciemniejsza noc, tym jaśniej świeci nasze światło.

Kilka lat temu nastąpiła przerwa w dostawie prądu, spowodowana śnieżycą. Oprócz przenikającego zimna, musieliśmy jeszcze zmagać się z brakiem światła. Ciemność i zimno wydawały się przenikać przez naszą istotę.

Jednym z najciemniejszych kłamstw Szatana jest wmawianie nam, że nasze mało światełko nie ma żadnego wpływu. Cóż za kłamstwo! Nasza małe światełko nie tylko rozświetla obszar wokół nas, lecz również zachęca innych do tego, aby świecili swoim światłem.

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.