Codzienne rozważania_19.08.2013 – Co zamierzasz dać?

Cecil_EV

Bo kto by chciał życie swoje zachować, utraci je, a kto by utracił życie swoje dla mnie, odnajdzie je. Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?” (Mt 16:25-26).

Oglądałem aukcję samochodową w Monterrey, w Kalifornii, zdumiony. Jak rozumiałem, aukcja trwała co najmniej trzy dni, a samochody wjeżdżały na scenę, podczas gdy licytacje sięgały astronomicznych kwot. Ostatecznie jeden z samochodów został sprzedany za ponad 3 miliony dolarów. WOW!

Przypominam sobie takie historie o ludziach, którzy płacą gigantyczne kwoty za to, żeby kupić jakieś wyjątkowe rzeczy, lecz prawda jest taka, że bez względu na wartość rzeczy, które posiadają obecnie, nie przyniesie im to wiecznego zadowolenia.

Dr E. z Shelton, w stanie Washington, opowiedział mi takie zdarzenie. W czasie II Wojny Światowej mieszkali w Szwecji. W miarę jak wojna zbliżała się do końca, lokalny niemiecki komendant był rozwścieczony ilością sabotaży, jakich dokonywali cywile. Wydał specjalny dekret mówiący, że w ciągu kilku najbliższych dni,jako przykład dla ludzi zostaną rozstrzelani wszyscy duchowni. (Ten oficer został przeniesiony, a egzekucja odwołana.)

Dr. E opowiadał, że mieli w domu bardzo cenną wazę, która miała ogromną wartość dla tej rodziny. Bardzo uważali na to, aby dzieci nie bawiły się w pobliżu miejsca, gdzie stała. Gdy pokazała się informacja o ich egzekucji, spojrzał na wazę z zupełnie innej perspektywy: bardzo straciła na wartości, wobec tego, z czym się teraz spotkał.

Co jest ważne w twoim życiu? Co oddasz? Pan oczekuje od nas, że damy Mu wszystko, w zamian ON daje nam pokój, który przewyższa wszelki rozum.

Wiele błogosławieństw, drogie serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie

błogosławieństwem!

Pastor Cecil A. Thompson

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.