Codzienne rozważania_22.01.2014 – Bóg kontroluje!

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie” (Mt 11:28-30).

Niektórym wydaje się, że to my sami kontrolujemy swoje przeznaczenie. W pewnym sensie może to być prawdą, lecz zazwyczaj prowadzi do katastrofy. Bez względu na to, czego nauczają pozytywnie myślący, jeśli będziemy polegać na naszych własnych możliwościach, zawsze nie spełnimy oczekiwań.

Łatwiej jest powiedzieć, że pozwalamy Bogu na kontrolowanie naszego życia, niż żyć zgodnie z tym. Mamy jak najlepsze intencje, pozwalając Panu otwierać drzwi i przesuwać góry, po czym otwieramy oczy i okazuje się, że zrobiliśmy coś, nie konsultujące tego z Nim.

Bóg komunikuje się z nami głównie przez Swoje Słowo. Ci, którzy próbują polegać na wizjach czy znakach stają się łatwą ofiarą przeciwnika. To są również ludzie, którzy chętnie prowadzą niedojrzałych wierzących za sobą, zamiast kierować ich na drogą poszukiwania odpowiedzi u Samego Pana.

Dla mnie jeden wers jest stałym przewodnikiem w mojej osobistej drodze z Panem, a znajduje się w Przyp. 3:5-6: „Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!

Niech was Bóg obficie błogosławi, gdy błogosławicie innych słowem i czynem.

– – – Pastor Cecil

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.