Codzienne rozważania_31.07.2013 – bezsilni

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Wszak Chrystus, gdy jeszcze byliśmy słabi, we właściwym czasie umarł za bezbożnych. Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć” (Rz 5:6-7)

Jeden z braci z naszego kościoła miał dziś poważna operację. Rozmawiałem z jego żoną kilka razy na temat jego stanu po udanej operacji, aby być na bieżąco. Odzyskiwanie zdrowia po ciężkiej operacji to jest dopiero kłopot! Myślę, że może to być trudniejsze dla rodziny, niż dla samego pacjenta.

Przechodziłem w życiu kilka poważnych operacji, lecz jedna pozostaje mi w pamięci najbardziej.  Było to w szpitalu w Boise, w stanie Idaho. Z jakiegoś powodu odzyskałem świadomość w sali operacyjnej. Nie odczuwałem w ogóle bólu, lecz miałem pełną świadomość prowadzonej rozmowy oraz przejazdu wzdłuż korytarza do intensywnej terapii.

W ustach miałem umieszczoną rurę do aparatu do oddychania, jakąś taśmę na oczach, nie byłem w stanie zupełnie się komunikować z innymi, lecz wiedziałem wszystko, co się działo dookoła.

Kiedy przyszły do mnie Joyce z moją mamą, omal nie pomdlały. Był to dla nich taki szok, że były pewne, że już po mnie! Do dziś pamiętam, jak moja droga żona przeczytała mi fragment z Księgi Psalmów. Nie była pewna czy przeżyję dużo dłużej. Na szczęście jeden z naszych przyjaciół był chirurgiem. Gdy przyszedł i zobaczył jak bardzo jest zmartwiona, przeprosił, że nie wyjaśniono jej przebiegu procesu odzyskiwania zdrowia po operacji.

Są w naszym życiu takie chwile (sporo z nich) , kiedy jesteśmy słabi/bezsilni. Jedną z takich ważnych chwil jest narodzenie do rodziny Bożej. My nie mamy siły, aby zarobić na nasze zbawienie, dzieje się to wyłącznie z łaski przez wiarę. Dzięki Bogu, że nasz błogosławiony Jezus przyszedł na ten świat i zapłacił cenę. Jedynie dzięki Jego rozlanej krwi jesteśmy zbawieni! My mogliśmy być bezsilni, lecz On jest potężny!

Wiele błogosławieństw, drogie serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem!

– – Pastor Cecil

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.