Joel News International_536

W TYM WYDANIU (2006): Co Pan zapowiedział, to się stanie.

David Damian jest urodzonym w Egipcie lekarzem, który wyemigrował do Kanady. Przez ostatnie kilka lat Bóg używał go w charakterze głosu proroczego dla kraju, aby prowadził kościół w Kanadzie w procesie pojednania, uzdrowienia i uchwycenia swego powołania wśród narodów. W tym procesie niejednokrotnie był przestraszony i Bóg przypominał mu słowa z Tr. 3:37, gdzie jest napisane: „Któż może powiedzieć, że staje się coś, czego Pan nie nakazał?” W ostatnim biuletynie informacyjnym Dawid dzieli się tą ważna historią, która pokazuje Bożą wierność w wypełnianiu Jego słowa:

Gdy Bóg powiedział do mnie te słowa, natychmiast cofnąłem się w czasie o 20 lat, gdy po raz pierwszy w życiu zacytował mi ten werset wobec mojej szczególnej sytuacji życiowej. Byłem w Egipcie na ostatnim roku studiów medycznych. Egipt jest krajem muzułmańskim i wszystkie uczelnie są prowadzone przez muzułman, więc na uniwersytecie panowała wielka dyskryminacja każdego, kto był chrześcijaninem. Chrześcijanie nigdy nie byli dobrymi studentami, a oceny były do tego szczególnie używane. Rok wcześniej władze uczelni włamany się do mojej szafki, które znalazły tam chrześcijańskie traktaty. W Egipcie ewangelizowanie muzułman jest złamaniem prawa, więc zaprowadzono mnie do dziekana, który był fanatycznym muzułmaninem. Spojrzał na mnie i powiedział: „Dawid, dopóki ja tu jestem dziekanem, nigdy nie skończysz studiów”. Gdy tylko to powiedział, poczułem odwagę Pańską zstępującą na mnie i powiedziałem do niego: „Jeśli taka jest wola Pana, przyjmę to, lecz jeśli nie, ty nie jesteś w stanie powstrzymać mnie od skończenia studiów, jeśli Pan tak postanowił”.

Na ostatnim roku mieliśmy serię ustnych egzaminów, które należało zdać, aby ukończyć studia. Na wszystkich egzaminach był ten sam egzaminator i oczywiście dziekan postarał się o to, aby był to fanatyczny muzułmanin, który oblałby mnie bez względu na moje odpowiedzi. Nie zaliczyłem pierwszych dwóch egzaminów, a teraz zbliżał się trzeci, ostateczny. Jeśli ponownie nie zdam, nie skończę studiów i będę musiał powtórzyć rok. Ponieważ znałem ten materiał bardzo dobrze, zdecydowałem się na poświęcenie ostatnich trzech dni na doszlifowanie materiału. Jednak na trzy dni przed egzaminem tak się rozchorowałem, że nie byłem w stanie nawet czytać. Leżałem w łóżku i wołałem do Boga o pomoc. W samym środku mojej rozpaczy, jeden z moich chrześcijańskich liderów przyszedł i powiedział mi, że Pan dał mu werset dla mnie. Był to właśnie wers z Trenów.

W noc przed egzaminem nadal leżałem w łóżku zbyt chory i słaby, żeby się uczyć. Odwiedził mnie kolega z roku, jeden z moich bliskich przyjaciół. Właśnie tego dnia zaliczył egzamin i przyszedł wyjaśnić mi w szczegółach trudny przypadek, który mu dano. Była to rzadko spotykana choroba, której nawet nie widzieliśmy. Słuchałem uważnie jego opowiadania.

Następnego dnia poszedłem na egzamin. Wyznaczono mi przypadek (pacjenta), którego miałem zbadać. Ku mojemu zdumieniu, gdy zacząłem oglądać kartę choroby nagle zdałem sobie sprawę z tego, że jest to dokładnie ten sam przypadek, który mi tak szczegółowo opisał przyjaciel tej nocy. Znałem wszystkie poprawne odpowiedzi. Nagle, w sali egzaminacyjne, pełnej pacjentów, profesorów i studentów zaczął krzyczeć: „Nie, nie, to niemożliwe!” Byłem w szoku. „Jak to się mogło stać – powiedział. – nie jesteś na mojej liście egzaminacyjnej!”. W jakimś zamieszaniu został mi wyznaczony egzaminator z zewnątrz, profesor z innej uczelni, który nic nie wiedział o mnie ani o moim życiu. Przepytał mnie i był tak zaszokowany tym, że potrafiłem odpowiedzieć na wszystkie pytania poprawnie, że nawet pokazał mi ocenę, choć miała to być tajemnica. Dał mi najwyższe noty! Przeszedłem do dwóch ostatnich testów, które wymagały zbadania próbek chorobowych w słoikach. Podszedłem do pierwszej próbki i doskonale wiedziałem, co to jest. Odpowiedziałem poprawnie i ruszyłem ku drugiej. Gdy do niej podszedłem byłem zakłopotany. Znajdowałem się w zupełnie innej części pomieszczenia, a próbka, która znalazła się przede mną była dokładnie tą samą, którą przed chwilą widziałem. Wiedziałem, że było to zupełnie niemożliwe, ponieważ egzaminatorzy gwarantowali to, że badamy dwie różne próbki. Co było jeszcze bardzie zdumiewające, to fakt, że wiedziałem o tym, że istnieje tylko jedna próbka tego rodzaju na całej uczelni! Byłem tak zmieszany, że siadłem i przyglądałem się próbce. Egzaminator zapytał mnie o diagnozę, lecz nie wiedziałem, co powiedzieć. Ostatecznie z dużym ociąganiem odpowiedziałem. „W porządku, synu – powiedział. – Masz rację. Nie martw się, bardzo dobrze ci poszło; zamierzam dać ci dobry stopień”. Gdy wybiegłem z sali egzaminacyjnej, natychmiast poszedłem do człowieka, który zajmował się próbkami. „Ile tych próbek mamy?” – zapytałem go. „Jedną” – odpowiedział. „Kiedy właśnie badałem ta samą próbkę dwa razy w różnych miejscach”. „Dawidzie, – powiedział – musisz być w błędzie. Mamy tylko jedną taką próbkę”. Opuściłem szkołę starając się zrozumieć, co się właśnie stało. Czy to wszystko mi się śniło? Czy miałem halucynacje? Czy to rzeczywiście się stało? I nagle dotarł do mnie wyraźny głos z mojego ducha, przerywając mi myśli: „Ja przestawiłem słoik”. „Co?” – zatkało mnie to, co usłyszałem. „Dawidzie – Pan mówił dalej – jeśli ja coś ogłaszam, to kto może to powstrzymać? Powiedziałem Ci, że skończysz i żaden człowiek nie może zatrzymać tego, co ja ogłaszam”. Kilka tygodni później skończyłem medyczne studia.

Źródło: http://www.watchmen.org

Joel News jest międzynarodowym e-magazynem przekazującym informacje i artykuły na temat modlitwy, przebudzenia i wzrostu kościoła. Jest skierowany do przywódców, wstawienników, zakładających kościoły i innych chrześcijan, którzy niosą w sobie wizję rozszerzania królestwa Bożego we wszystkich dziedzinach życia. Relacje mają na celu zachętę, wyzwanie i informowanie. Ostra selekcja wyłącznie najbardziej odpowiednich informacji z ponad setki dostępnych źródeł z sześciu kontynentów powoduje, że Joel News służy wielką pomocą oraz oszczędza czas chrześcijanom będącym na służbie.

Joel News jest publikowane raz na tydzień i jest zaopatrywany przez wpłaty z rocznej subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie: http://www.joelnews.org/donation.htm.

Joel News współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami i służbami związanymi z modlitwą, przebudzeniem i światowymi misjami. Sprawozdania mogą być wysyłane (lecz nie regularne listy) mogą być przekazywane do naszego zespołu wydawniczego na href=”mailto:info@joelnews.org”>info@joelnews.org. Jeśli ta edycja została do ciebie przekazana to możesz zamówić sobie 2 miesięczną, bezpłatną subskrypcję na http://www.joelnews.org/subscribe.htm.

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.