Joel News International_539


W TYM WYDANIU (2006):

1. Cel modlitwy: Radykalni Hindusi ogłaszają wojnę z chrześcijanami w Indiach

2. Cel modlitwy: Pobudzanie islamskiego świata

3. Rozwój globalnego ruchu modlitwy

OD WYDAWCY:

W tym wydaniu zebraliśmy kilka strategicznych potrzeb modlitewnych i ostatnie

informacje na temat Global Day of Prayer. Następne wydanie Joel News pojawi się w 9-tym tygodniu.

—1. Cel modlitwy: Radykalni Hindusi ogłaszają wojnę z chrześcijanami w Indiach

Organizacja Ewangelia dla Azji informuje, że w ciągu ostatnich kilku tygodni wzrosły prześladowania indyjskich chrześcijan przez radykalnych wyznawców hinduizmu. „Wydaje się, że radykalni hinduiści ogłosili wojnę chrześcijanom. – pisze szef GFA dr K.P.Yohannan. – Ostatnio nasi misjonarze w Harjana zostali zaatakowani w czasie pokazu filmu „Jezus”. Ponad 200 wieśniaków zgromadziło się, aby obejrzeć ten film na podwórzu w domu jednego z wierzących, gdy grupa młodych wojowników Hindu zaatakował ich i zaczęła bić misjonarzy. Niestety nie jest to odosobniony przypadek. W całych Indiach, hinduscy radykałowie otwarcie atakują chrześcijan i sytuacja staje się coraz bardziej trudna do zniesienia dla wierzących”.

„The Religious Liberty Prayer Bulletin” donosi w swym wydaniu z 8 Lutego br., że w Gujarat, płn.zach. Indiach, nacjonaliści hinduscy zbierają jak największe ilości ludzi z różnych plemion, aby wysyłać ich przeciwko chrześcijanom. Rozpowszechniają oni nagrania wysokiej jakości na CD, zachęcające do zabijania chrześcijan, których przedstawiają jako złą i obcą groźbę. Domy hindusów otrzymały szafranowe flagi, aby łatwo było można zidentyfikować domy chrześcijan. Internetowa strona The Shabri Kumbh Mela (główny hinduski festiwal, który odbywa się w tych dniach) ogłasza, że ich celem jest „tchnąć śmiertelny dech na takie anty-karmiczne i anty narodowe działalności jak chrześcijańskie misje”.

Módlmy się o odwagę dla wierzących w Indiach, aby na całym obszarze kraju, Boża miłość i cudowna interwencja dotknęła i przemieniła tych, którzy szerzą ciemność i nienawiść.

Źródło: www.gfa.org

— 2. Cel modlitwy: pobudzenie w islamskim świecie.

W obecnym czasie jest wielkie poruszenie w islamskim świecie – wyborcze zwycięstwo Hamasu w Palestynie, eskalacja wydarzeń związanych z publikacją kontrowersyjnych rysunków Mahometa w kilku europejskich magazynach, Iran kontynuujący swój nuklearny program i stale wzrastające prześladowania chrześcijan w muzułmańskich krajach. Kilka ruchów wstawienniczych wezwało do skupienia się na modlitwie za świat islamu.

Cindy Jacobs z Generals International opublikowała prorocze ostrzeżenie:

„Pan mi powiedział, że duch gwałtu (zwierzchność) Dżihadu został uwolniony wśród ludów świata muzułmańskiego. O ile nie mam się bać, o tyle mamy trwać na straży. Módlmy się o wielkie poruszenie Ducha Bożego wśród przywódców tych islamskich ruchów. Iran musi być w centrum wstawiennictwa, jako że Duch Persji usiłuje zamanifestować się poprzez ten kraj i pracuje nad tym, aby ukształtować fundamentalistycznego przywódcę, mocarza, przez którego będzie mógł działać. Musimy rzeczywiście związać mocarze, pościć i modlić się. Nie wolno nam również zmęczyć się staniem na straży na murach Izraela. Postawmy ogrodzenie ochronne wokół tego narodu, Izraelitów jak i wokół zgromadzeń Izraela.

Jest to okres, który zamieni się w jedno z najpotężniejszych żniw muzułmańskich dusz, zarówno Arabskich jak i nie Arabskich, jeśli będziemy stali, czuwali i modlili się”.

Źródło: www.generals.org

— 3. Rozwój światowego ruchu modlitewnego

a. Światowy Dzień Modlitwy.

Narody na całym świecie przygotowują się do Światowego Dnia Modlitwy (GDOP), który odbędzie się w niedzielę Zielonych Świąt 4 czerwca br. Prawdopodobnie 200 milionów chrześcijan  weźmie udział w tym wydarzeniu, które już zostało określone jako „największe spotkanie modlitewne”. GDOP (Global Day of Prayer) poprzedzony będzie 10 dniowym okresem pokuty i modlitwy, a po nim będzie 90 dni błogosławieństwa (ewangelizacja, służba wśród biednych i zakładanie kościołów). Informacja jest dostępna w 18 językach

Źródło:href=”http://www.globaldayofprayer.com/”>www.globaldayofprayer.com

b. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej organizowane w tym roku w Niemczech od 9 lipca do 9 czerwca, przyniosą nie tylko wielkie emocje milionom fanów sportu, lecz również cierpienie wielu kobietom. Specjaliści szacują, że co najmniej 40.000 dodatkowych kobiet, głównie z Europy Wschodniej zostanie zmuszonych do pracy w charakterze prostytutek. O ile FIFA i niemieccy organizatorzy opierali się z podjęciem tego tematu, to niemieckie kościoły zaczęły kampanię przeciwko wymuszonej prostytucji  i proszą wierzących z innych krajów o modlitwę.

Źródło: www.idea.de

c. 400 lecie Australii

Chrześcijanie w Australii uznali rok 2006 za rok przywrócenia swego chrześcijańskiego dziedzictwa. Mija dokładnie 400 lat od czasu, gdy holenderscy podróżnicy „odkryli” Australię a Portugalski badacz De Quiros poświęcił narody Płd. Pacyfiku Duchowi Świętemu, nazywając ją „Great Southland of the Holy Spirit” (Wielką Południową Ziemią Ducha Świętego). Chrześcijanie odnowią tą proroczą deklarację w oficjalnej ceremonii poświęcenia w Dniu Zielonych Świąt i w noc zgromadzeń uwielbienia na całym kontynencie.

Źródło:  www.ausprayernet.org.au

Joel News jest międzynarodowym e-magazynem przekazującym informacje i artykuły na temat modlitwy, przebudzenia i wzrostu kościoła. Jest skierowany do przywódców, wstawienników, zakładających kościoły i innych chrześcijan, którzy niosą w sobie wizję rozszerzania królestwa Bożego we wszystkich dziedzinach życia. Relacje mają na celu zachętę, wyzwanie i informowanie. Ostra selekcja wyłącznie najbardziej odpowiednich informacji z ponad setki dostępnych źródeł z sześciu kontynentów powoduje, że Joel News służy wielką pomocą oraz oszczędza czas chrześcijanom będącym na służbie.

Joel News jest publikowane raz na tydzień i jest zaopatrywany przez wpłaty z rocznej subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie: http://www.joelnews.org/donation.htm.

face=”tahoma”>Joel News współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami i służbami związanymi z modlitwą, przebudzeniem i światowymi misjami. Sprawozdania mogą być wysyłane (lecz nie regularne listy) mogą być przekazywane do naszego zespołu wydawniczego na info@joelnews.org. Jeśli ta edycja została do ciebie przekazana to możesz zamówić sobie 2 miesięczną, bezpłatną subskrypcję na http://www.joelnews.org/subscribe.htm.

topod.in

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.