Ostatania klinika aborcyjna w stanie South Dakota zamknięta

logo

Ostatnia klinika aborcyjna w stanie South Dakota zostaje zamknięta po wprowadzeniu prawa wymagającego, aby pacjentki były informowane o możliwych skutkach ubocznych.

SIOUX FALLS, SD, 24 lipca 2008 (LifeSiteNews.com) – W poniedziałek, 24 lipca, osiem kobiet przybyło do biura Planned Parenthood w Sioux Falls (South Dakota) celem wykonania aborcji, lecz trafiły na zamknięte drzwi i odręczną informacją, że jedyna aborcyjna klinika w stanie South Dakota została zamknięta.

Organizacja Planned Parenthood zamknęła drzwi tej kliniki, gdy lekarze wykonujący zabiegi, przyjeżdżający tutaj z innych stanów odmówili pracy pod nowym prawem, które weszło w życie w ostatni piątek. To prawo wymaga, aby lekarz dokonujący aborcji informował pacjentki na dwie godziny przed zabiegiem o tym, że ich dziecko jest człowiekiem oraz o tym, że zabieg może wpłynąć negatywnie na ich zdrowie psychiczne. Prawo również dostarcza możliwości oskarżenia lekarza w przypadku, jeśli się nie zastosuje do tego.

To prawo jest dzieckiem prawnika, Harold Cassidy, i zostało uchwalone z pomocą zdeterminowanych liderów ruchu pro-life (za życiem) małżeństwa lekarzy, Alan i Leslee Unruh, którzy naciskali na wprowadzenie tej regulacji prawnej w obliczu opozycji, nawet niektórych spośród tego ruchu. Ósmy Stanowy Odwoławczy Obwód Sądowy uczynił drogę do wprowadzenia w życie tego prawa w zeszłym tygodniu.

Nie jest jasne, czy biuro Planned Parenthood na stałe zaprzestanie wykonywania aborcji. Niemniej, kilka kobiet, które miały przewidziane terminy aborcji na ten tydzień, udało się zamiast do kliniki do centrum pro-life, gdzie podobno zmieniły zdanie na temat zabiegu.

„Zamknięcie kliniki jest historycznym wydarzeniem, dlatego że stan South Dakota jest pierwszym wolnym od aborcji stanem” – powiedział Operation Rescue President, Troy Newman. „Nie potrzeba było obalenie Roe v.Wade, nie potrzebny był nowy prezydent czy nowy Sąd Najwyższy. Potrzeba było odważnej determinacji bohaterów stojących za życiem, takich jak pan Cassidy oraz małżeństwo Unruh, którzy zobaczyli możliwość uratowania wielu istnień i naciskali tak długo, aż ich marzenie stało się zwycięstwem. Pochwalamy ich wysiłki i zachęcamy inne stany, aby uruchomiły swoje kampanie.

Rodzina Unruh jest obecnie zaangażowana w Vote Yes For Life Campaign, której celem jest wprowadzenie skutecznego zakazu dokonywania aborcji w stanie South Dakota, wbijając ostatni gwóźdź do trumny tutejszego przemysłu aborcyjnego.

Text of the new law and links to the court decision can be found at http://www.voteyesforlife.com

topod.in

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.