Rozróżnienie dobrego ponadnaturalnego od złego

 Rick Joyner

Tłum.: B.M.

Ponadnaturalne oznacza „ponad–naturalne”. Jak C.S. Lewis zauważył, prawie wszystkie cuda Jezusa były po prostu przyspieszeniem naturalnego procesu. Nie było żadnego wina, które by się nie zaczęło od wody, żeby potem przejść dalszy proces – Jezus tylko go przyspieszył. Nie było nikogo uzdrowionego, którego by Bóg nie uleczył poprzez „naturalne” procesy, jakie On sam umieścił w nas, ale przez Jezusa i jego pracowników On ten fakt przyspieszył.

Słowa wiedzy, które są informacjami na czyjś temat odbieranymi przez nas dzięki Duchowi Świętemu, to jakby dotykać jednej małej komórki umysłu Chrystusa. Kiedy Jezus patrzy na coś, wie wszystko, co można wiedzieć o danej osobie. Kiedy my patrzymy na kogoś w Duchu Świętym, Jezus może nam dać jedynie drobny ułamek tych informacji, który wydaje się nam taki spektakularny. Jeśli objawione nam zostanie czyjeś imię, data urodzin lub inne dane, jesteśmy zdumieni, tak samo, jak zazwyczaj ta osoba. Nawet wówczas, to nie jest ku zachwytowi ludzkiemu, ale ku pomocy danej osobie.

Gdy otrzymujemy trochę ponadnaturalnej wiedzy jak ta, jeśli nie będziemy zbyt podekscytowany i wciąż pytali Pana, On często da nam więcej. Czasem też daje nam „słowo mądrości”, abyśmy wiedzieli, jak wykorzystać tę wiedzę, aby pomóc danej osobie. Znowu, nie chodzi tylko o uzyskanie słowa wiedzy, ale o pomoc osobie, kościołowi lub innemu podmiotowi.

Przyjrzyjmy się teraz temu, co nienaturalne. Jest nienaturalne dobre i nienaturalne złe, ale właśnie wszystko, co jest ponadnaturalne jest dziwne dla tych, którzy są przyzwyczajeni do życia tylko w naturalnym. Aby rozpocząć funkcjonowanie w tej rzeczywistości, musimy nauczyć się odróżniać dobro od zła. Diabeł jest mistrzem fałszerstwa. Nie zamierzamy przechytrzyć go własną inteligencją, ponieważ zaczął jako mądrzejszy od nas i ma tysiące lat doświadczeń w tym, co robi. Jednak nam został dany umysł Chrystusowy. Dlatego całe nasze oddanie to po prostu trwanie w Chrystusie, który już odniósł zwycięstwo i wygra każde starcie.

Mimo tego, nie jest to powód byśmy stali się aroganccy, i z powodu tej pychy spadli z miejsca, które zostało nam dane. Nawet wielki apostoł Paweł przyznał, że został „powstrzymany przez szatana.” Jeśli to się przydarzyło jemu, myślę, że może się przydarzyć każdemu z nas. Jednak nie możemy pozwolić, żeby lęk przed porażką nas kontrolował, ale raczej wiara w Chrystusa, który sprawia, że wszystkie rzeczy współdziałają ku dobremu dla nas i zawsze prowadzą nas do Jego triumfu. Jeśli jesteśmy rozproszeni i popełnimy błąd, musimy się do tego przyznać, wyciągnąć z tego naukę, powstać i iść dalej.

Mówi się, że najmniej prawdopodobny sposób na rozpoznanie głosu Pana, to spędzanie zbyt dużo czasu nad studiowaniem wroga i jego sztuczek wobec ludzi. Jesteśmy napominani, by rozpoznawać jego intrygi, ale powinniśmy poświęcić znacznie więcej czasu i energii na rozróżnianie głosu Pana niż głosu wroga. Powinniśmy znać głos Pana tak dobrze, że gdy wróg spróbuje coś wtrącić, będziemy umieli to natychmiast rozpoznać mając pewność, że nie jest to głos naszego Króla.

—————–

Rick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym Morningstar Publications and Ministries (morningstarministries.org) z siedzibą w Charlotte w Północnej Karolinie. Jest także autorem licznych książek, w tym bestsellerowej „Ostatnia Bitwa” i niedawno zaktualizowanej wersji „Przezwyciężanie Zła w Czasach Ostatecznych”.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.