Skąd wziął się wszechświat? (03)

Dlaczego wielki wybuch był najbardziej precyzyjnie zaplanowanym wydarzeniem w całej historii?

Z pewnością posiadasz w swojej kuchni zbiorniczek spraju z odpowiednim rozpylaczem. Jeśli ustawisz go w jednym kierunku, spray wydostaje się wprost w powietrze, jeśli w innym, strumień wody jest wyrzucany wprost przed niego. Jeśli zwrócisz go w odpowiednią stronę, jak ci potrzeba, możesz umyć szybę czy lustro, zlew bądź cokolwiek innego.  Gdyby wszechświat rozszerzał się odrobinę szybciej, materia przenosiła by się w przestrzeń, podobnie jak spray ze zbiorniczka – tak szybko, że cząsteczki pyłów w postaci gazu rozpędzały by się tak
szybko w nieskończoność, że nigdy nie utworzyłyby nawet pojedynczej gwiazdy.
Gdyby zaś rozszerzał sie nieco wolniej to materia spływałaby jak wielkie krople wody i wracała z powrotem na swoje miejsce ściągnięta przez siły grawitacji. Odrobinę szybciej – i masz nic nieznaczący spray pyłu; troszkę wolniej – a cały wszechświat zapada się w jedną wielką czarną dziurę

Zdumiewające jest to jak wąska jest ta różnica. Aby otrzymać doskonałą równowagę między zbyt dużą i zbyt małą prędkością, siłą, jak czasami fizycy nazywają „składnik czarnej energii”” musi mieć wartość z dokładnością do 1/ 10 ze 120 zerami. W systemie dziesiętnym wygląda to tak:

0.00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001

W artykule „Disturbing Implications of  a Cosmological Constant” dwóch ateistycznych naukowców ze Stanford University stwierdziło, że ów składnik czarnej energii „wymagałby cudu… jakiegoś zewnętrznego czynnika, zewnętrznego dla przestrzeni i czasu, interweniującego w kosmiczną historię, dla sobie tylko znanej przyczyny”.
Dla porównania, najlepsze urządzenie wyprodukowane przez człowieka jakim jest Teleskop Fal Grawitacyjnych (Gravity Wave Telescope), który został ostatnio zbudowany ma dokładność pomiaru 1 do 10 z 23 zerami. Stwórca, ów 'zewnętrzny czynnik’, który stworzył wszechświat musi posiadać intelekt, wiedzę, twórczość i moc tryliony i tryliony razy większą niż mają ludzie.

Absolutnie zdumiewające.
Ktoś, kto nie wierzy w Boga musi znaleźć jakieś wyjaśnienia tego. Jednym z najbardziej powszechnych wyjaśnień wydaje się być:”Była nieskończena ilość wszechświatów, więc nieuchronnie musiało dojść do tego, że sprawy w końcu się ustawiły tak jak trzeba w jednym z nich”. „Nieskończoność wszechświatów” jest naprawdę zdumiewająca teorią. Po prostu zastanów się nad tym chwilkę, jeśli jest nieskończona ilość wszechświatów to nie tylko absolutnie wszystko jest możliwe, lecz . .. faktycznie się zdarzyło!

Oznacza to, że gdzieś w jakimś kierunku, jest wszechświat, gdzie Chicago Cubs wygrały mistrzostwa świata w zeszłym roku. Jest taki wszechświat, gdzie Jimmy Hoffa nie dostał betonowych butów, lecz ożenił się z Joan Rivers i został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jest nawet taki wszechświat, w którym Elvis pozbył się narkotyków i ciągle mieszka w Graceland i śpiewa koncerty. Wyobraź sobie możliwości!
Może się wydawać, że żartuję, lecz faktycznie jestem śmiertelnie poważny. Aby wierzyć w w to, że nieskończona ilość światów umożliwia powstanie życia z przypadkowych przemian to wiara we wszystko inne, co tutaj powiedziałem również.

Niektórzy ludzie wierzą w Boga przez duże B

Niektórzy wierzą w Prawdopodobieństwo przez duże P.

Na następny dzień: „Jeśli czytasz tego e-maila, to mogę ci udowodnić, że Bóg istniej”. Brzmi zbyt odważnie? Zajrzyj jutro – o tym samym czasie, na tej samej stacji.

Przejdź do cz.4

Z poważaniem
Perry Marshall

Cosmic Fingerprints, 67 East Algonquin Road, S. Barrington IL 60010 USA

продвижение сайта в интернете бесплатно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.