Wizja dla Izraela 01.05.09

AKTUALNOŚCI  Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael


źRóDŁO: Vision für Israel e.V.


Tel. (D)089-566 595 · Fax D) 89-5464 5964
eMail:

href=”http://mail.google.com  Info@VisionfuerIsrael.de”
Info@VisionfuerIsrael.de
Web:  www.VisionfuerIsrael.de


Piątek, 1 maja 2009

Przeto przyobleczcie się jako wybrani Boży, święci i umiłowani, w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, łagodność i cierpliwość,
Kolosan 3,12

UROCZYSTOŚCI DNIA PAMIĘCI ROZPOCZĘŁY SIĘ 27 KWIETNIA Kiedy Izrael jako naród skłonił swoje głowy uczcił swoich 22.570 źołnierzy którzy zginęli w obronie Izraela od 1860 roku. W tamtym roku Żydzi opuścili stare miasto w Jerozolimie i osiedlać zaczęli się w innych częściach kraju. W roku poprzednim zginęło 133 żołnierzy i funkcjonariuszy bezpieczeństwa. (Jerusalem Post)


Posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone.“ – Izajasz 61,1

IZRAEL ŚWIĘTUJE SWOJE 61 URODZINY Każdego roku obchodzi Izrael dzień niepodległości z okazji rocznicy założenia państwa w roku 1948. Dzień wcześniej służył pamięci tych, którzy złożyli życie dla odzyskania i utrzymania niepodległości. To że te uroczystości sąsiadują ze sobą jest zamierzone. Ma to nam uświadomić jak dużą cenę musieliśmy zapłacić za wolność. Uroczystości niepodległościowe rozpoczęły się od zawieszenia flagi na maszcie na Górze Herzla we wtorek wieczorem. Świętowano także całą środę. (Izraelski MSZ).


LIEBERMANN: SYRIA NIE JEST PARTNEREM DO POKOJU Izraelski minister spraw zagranicznych Viktor Liebermann oświadczył, że Syria nie może być postrzegana jako prawdziwy partner do rozmów pokojowych z państwem Żydów, ponieważ wspiera arabskie i libańskie organizacje terrorystyczne, a ponadto popiera atomowe plany Iranu. Lieberman zaznaczył, że Syria udziela schronienia szefom terrorystów arabskiego Hamasu i islamskiego dżihadu, które to organizacje w Damaszku mają swoje kwatery dowodzenia. Damaszek wspiera także libańską terrorystyczną grupę Hisb-Allah oraz przemyt broni na południu Libanu. (Haaretz)

SYRIA: PRZEMOWA AHMADINEDŻADA ODZWIERCIEDLA ZAMIARY ARABSKIEGO ŚWIATA Syria chwaliła wystąpienie irańskiego prezydenta Mahmuda Ahmadinedżada na antyrasistowskiej konferencji. Uwagi te znalazły szerokie echo w świecie arabskim, chociaż zachodni dyplomaci w geście protestu opuścili obrady nie godząc się na antyizraelskie stanowisko Iranu. Irański przywódca, jak wiadomo, krytykował powstanie „totalnie rasistowskiego rządu w zajętej Palestynie” w roku 1948 i określił Izraela jako „najstraszliwszy i najbardziej represyjny reżim” na świecie. Ahmadinedżad, wielokrotnie nawołujący do wyeliminowania żydowskiego państwa, uważa, że Zachód wysyła emigrantów z Europy i USA, by utworzyć rasistowski rząd mający rządzić w „Palestynie”.
Na uwagi te 23 delegacje z UE (w tym Polska) powstały i opuściły konferencję.
(AFP)


KHOMENEI: TO USA I IZRAEL SA ODPOWIEDZIALNE ZA ATAKI BOMBOWE W IRAKU Najwyższy przedstawiciel Iranu Ajatollah Ali Khomenei w ostatnią sobotę przypisał winę USA i Izraelowi za trwający w Iraku festiwal przemocy, po tym jak w dwóch zamachach bombowych zginęło wielu irańskich pielgrzymów. Wśród zabitych 65 osób było przynajmniej 20 irańskich pielgrzymów. Około 80 rannych spośród 120 osób było Irańczykami. Kolejnych 52 irańskich pielgrzymów zginęło w grupie 56 zabitych w ataku samobójczym w restauracji na ulicy w północno wschodnim Bagdadzie zaledwie dzień wcześniej. Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton określiła uwagi Khomenei`ego jako „rozczarowujące”. Za ataki samobójcze winą obciążyła pozostałości Al-Kaidy i innych grupy posługujących się przemocą. Chcą one zatrzymać postępy w Iraku. (Yahoo)

PREZYDENCJA UE: EUROPA NIE DOCENIA ZAGROŻENIA ZE STRONY IRANU Unia Europejska „nie docenia zagrożenia ze strony Iranu” – tak stwierdził czeski premier Mirek Topolanek, którego kraj dzierży akurat prezydencję UE.
Na końcu swojej wizyty w Izraelu i u urzędników PA Topolanek ostro skrytykował europejskich polityków, którzy nawoływali do zamrożenia stosunków między UE i Izraelem. Topolanek uważany jest za najbliższego w Europie sojusznika Izraela.
(Haaretz)


Bo On wie, którzy ludzie są fałszywi, widzi niegodziwość i bierze ją poważnie.“ – Hiob 11,11


VILNAI: WOJNA MOŻE WYBUCHNĄĆ LADA DZIEŃ – Cały teren Izraela leży w zasięgu rakiet Hamasu i Hisb-Allahu a ludność musi być przygotowana na wojnę każdego dnia” – powiedział zastępca ministra obrony Matan Vilnai w poprzedni czwartek. Vilnai przemawiał podczas spotkania burmistrzów i radnych miast przygotowujących manewry, które odbędą się w czerwcu na terenie całego kraju. Mają one przygotować ludność na wypadek wojny. Kiedy 2 czerwca o godzinie 11:00 zawyją syreny, ludność ma schronić się w przygotowanych bunkrach lub schronach. (Jerusalem Post)


I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.” – Mateusz 10,28

TERRORYSTA Z BAT AJIN POJMANY–  Terrorysta, który w osiedlu Gusch Zion zamordował 13 letniego Schlomo Nativa został pojmany przez armię izraelską. Nativ został zaatakowany siekierą przez terrorystę, który wdarł się na teren osiedla. Także jeden siedmiolatek został ranny podczas ataku. Po ataku armia przeczesała cały teren. Pewien podejrzany 26 letni mężczyzna z Kirbet Safa w Samarii zeznał, że atak przeprowadził z powodów religijnych i chce umrzeć jak męczennik. Udało mu się wedrzeć na teren osiedla, zobaczył dzieci i chciał je zabić. (Ynet)

Proszę módlcie się nadal o ochronę wszystkich Izraelitów przed atakami terrorystów.

GROBOWIEC JÓZEFA ZBEZCZESZCZONY W poprzednim tygodniu odwiedzający grób Józefa w Nablusie byli wstrząśnięci, gdy zobaczyli swastyki i inne antysemickie napisy na świętym dla Żydów miejscu. „Na ścianie narysowano gwiazdę Davida, którą deptał jakiś but, tak stwierdził David Haivri – rzecznik regionalnej rady z Samarii. „W arabskim świecie podnieść na kogoś stopę oznacza najwyższy stopień znieważenia.
Smutnym jest, że tak potraktowano święte miejsce” – stwierdził.“
(Jerusalem Post)


IZRAEL ZDOBYWA PUNKTY W AMERICAN FOOTBALL Izraelska liga amerykańskiego footballu wchodzi w swój drugi sezon. W ciągu zaledwie dwóch lat ilość drużyn z trzech wzrosła do pięciu i oczekuje się dalszego wzrostu. Zawodnicy, Żydzi i Arabowie pochodzą z całego Izraela. W części świata, gdzie zwalczanie się wydaje się normą, widok zwycięzców i przegranych ściskających się znaczy naprawdę wiele.(INN)

HISB-ALLAH CELUJE W IZRAEL –  Komórki terrorystyczne Hisb-Allah na egipskim Synaju miały zamiar szkolić muzułmańskich Izraelitów jak szmuglować do Izraela materiały wybuchowe. W arabskich mediach jest mowa o tym, że urzędnicy egipscy znaleźli przy 25 podejrzanych detonatory, materiały wybuchowe i inne przedmioty do przemytu. Cała grupa planowała prawdopodobnie dokonać zamachów na turystów na półwyspie Synaj i zaszkodzić swobodzie żeglugi na Kanale Sueskim. Tajne służby Izraela wychodzą z założenia, że głównym celem mógł być również egipski prezydent Hosni Mubarak. (Haaretz)


Modlitwy zostają wysłuchane. Plany terrorystów odkryto, zanim zaczęto je realizować. Proszę módlcie się nadal za tych, od których zależy bezpieczeństwo Izraela żeby wykrywali gdzie i kiedy planuje się kolejne zamachy terrorystyczne.

URZĄD PRACY: 130.000 IZRAELITÓW STRACI PRACĘ PRZED KOŃCEM ROKU Zgodnie z szacunkami, możliwe jest, że 130.000 Izraelitów do końca 2009 roku straci swoje miejsca pracy.
Powiedział to w środę Jossi Fari szef izraelskiego urzędu pracy.
Przed komisją finansów Knesetu powiedział on że prawdopodobnie już 100.000 ludzi straciło pracę w minionych 6 miesiącach. Dodał, że z końcem roku szukających pracy będzie już 300.000 osób. „Każdy bezrobotny to mniejszy popyt i mniejsza sprzedaż. To prowadzić będzie do dalszych zwolnień.”
(Haaretz)


Wzywaj mnie w dniu niedoli, Wybawię cię, a ty mnie uwielbisz!“ – Psalm 50,15


POPYT NA PRACOWNIKÓW Z BRANŻY HIGH TECH SPADŁO O 21 PROCENT Przemysł wysokich technologii dotknie ciężki kryzys. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w I kwartale tego roku wobec IV poprzedniego spadło o 21%. Zapotrzebowanie to w marcu było jeszcze o 5% niższe niż z lutym i tendencja ta utrzymuje się dłuższy czas. (Ynet)


Kto daje ubogiemu, nie zazna braku.“ – Przysłów 28,27


POMÓŻ NAM ODPOWIEDZIEĆ NA WYZWANIA IZRAELA W TYCH CORAZ BARDZIEJ PORUSZAJĄCYCH I TRUDNYCH CZASACH –  Zakres biedy i bezrobocie nadal się rozszerza w Żydowskim państwie. Datki z zagranicy spadły bo dolar stracił na wartości.
Rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak obecnie.

Wizja dla Izraela i Skład Józefa nadal przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, ich dzieciom i starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.
Módlcie się nadal by akcja humanitarna Składu Józefa mogła się rozwijać we wszystkich kierunkach.


EUROPEJSKA KONFERENCJA WIZJI DLA IZRAELA W HOLANDII
Za dwa tygodnie w dniach od 8 do 10 maja 2009 w Delden w pobliżu niemieckiej granicy odbędzie się druga europejska konferencja VfI z Barrym i Baty’ą.
Szczegóły pod adresem:

http://www.visionfuerisrael.de/europakonferenz/

http://www.visionfuerisrael.de/europakonferenz/lub w naszym Monachijskim biurze. Będziemy się cieszyć, jeśli zechcecie przyjechać.

Módlcie się proszę o obecność Bożą podczas konferencji.


Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *