Wizja dla Izraela 08.05.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V.

Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:

http://mail.google.com

Info@VisionfuerIsrael.de
Info@VisionfuerIsrael.de
Web:  www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 8 maja 2009

Boże, wybaw Izraela Od wszelkich niedoli jego!
Psalm 25,22

OBAMA WYSYŁA DORADCÓW DO SYRII Amerykański prezydent Obama wysłał w tym tygodniu dwóch żydowskich doradców do Damaszku. Podczas gdy bliskowschodni przedstawiciel amerykańskiego Sekretariatu Stanu Jeffrey Feltman i szef narodowej rady bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie Daniel Shapiro był w drodze do Syrii, Assad przyjmował właśnie irańskiego prezydenta; ten ostatni daje znać niedwuznacznie że opowiada się za tak zwanym oporem PA, co oznacza tylko terror wobec Izraela.  Feltman i Shapiro mieli przyśpieszyć starania o nawiązanie stosunków dyplomatycznych między Waszyngtonem i Damaszkiem. Obama posiada wielu żydowskich współpracowników, tych którzy opowiadali się za porozumieniem z Oslo, zanim w 2000 roku zaczęła się nowa fala ataków samobójczych i nalotów rakietowych na Izrael. (INN)


Niech nie depcze mnie noga pyszałków I niech nie wypędza mnie ręka bezbożnych
– Psalm 36,12

ŚWIAT ARABSKI WĄTPI W STRATEGIĘ USA To świat arabski, a nie Izrael zgłasza największe wątpliwości co do skuteczności amerykańskiej taktyki wobec Iranu, przy czym na czoło wysuwa się rola Syrii. Egipski minister spraw zagranicznych powiedział w poniedziałek: „Zachowanie Iranu w regionie jest negatywne i nie służy ani bezpieczeństwu, ani stabilności, ani pokojowi.” Różni arabscy dyplomaci uważają, że Obama postępuje zbyt łagodnie z Iranem, którego celem jest przywództwo w strefie islamu, co kraje arabskie postrzegają jako zagrożenie. (AP)


OBAMA WYRAŻA SIE DOKŁADNIEJ Krótko przed wizytą premiera Benjamina Netanjahu w USA planowanym na 17 maja Waszyngton wyraża się dokładniej w związku z założeniem kolejnego arabskiego państwa (tzw. „palestyńskiego”) i rozbudową osiedli Izraelskich. Amerykański doradca w sprawach bezpieczeństwa prezydenta Obamy generał James Jones powiedział jednemu z europejskich ministrów spraw zagranicznych, że Obama chce „energiczniej” występować wobec państwa żydowskiego.
„Nowy rząd przekona Izrael o potrzebie kompromisu w kwestii tzw.”palestyny” – stwierdził Jones.
(Haaretz)


Przez swoje sługi urągałeś Panu.“ – Izajasz 37,24

KATZ DO BIDENA: PROSZĘ RESPEKTOWAĆ KRAJ BIBLII W tym tygodniu amerykański wiceprezydent Joe Biden stwierdził: „Izrael musi przestać budować w Samarii i Judei i zlikwidować blokady antyterrorystyczne”.
Odpowiedział na to członek Knesetu Katz: „
Kraj Biblii … ” nie stanie się „czysto żydowski”. Jeśli wiceprezydent udziela innych rozkazów, które podważają politykę demokratycznie wybranego izraelskiego rządu, to jest to nie do zaakceptowania”. (INN)

LIEBERMANN: PRZEMYSŁ „POKOJOWY“ TO WYRZUCANIE PIENIĘDZY W BŁOTO – „Cały ten ‚przemysł pokojowy‘ niczego nie przyniósł, oprócz konferencji w pięciogwiazdkowych hotelach i straty pieniędzy”, tak powiedział izraelski minister spraw zagranicznych Viktor Liebermann swojemu włoskiemu koledze Franco Frattiniemu podczas spotkania w poniedziałek w Rzymie. Liebermann dał do zrozumienia, że jest nastawiony pesymistycznie co do powstania państwa Arabów zamieszkujących tereny izraelskie. Powiedział, że powiedzenie „dwa państwa dla dwóch narodów” to wynaleziony na potrzeby tytułów tabloidów kliszowy slogan. „Rozmawiam często z „palestyńczykami”, którzy pracują w naszej okolicy. Słyszę wtedy tylko, że chcą zarabiać na swoje utrzymanie i wieść spokojne życie”. Liebermann dodał, że chcą wpływać na swoich polityków, by zechcieli wypracować polityczne rozwiązaniae. (Haaretz)


Drogi pokoju nie znają i nie ma prawa na ich gościńcach,.“ – Izajasz 59,9

IZRAEL ODRZUCA RAPORT ONZ NA TEMAT AKCJI „STOPIONY OŁÓW“ Podczas operacji militarnej przeciw terrorystom Hamasu w Gazie, tak zwanej operacji „stopiony ołów” izraelska armia IDF miałaby się dopuścić zabójstwa w sześciu przypadkach i być winna strat materialnych. Do takich wniosków doszła komisja ONZ po śledztwie na temat ataków na jej budynki. Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych odrzuciło ten raport. Duch i język raportu jest tendencyjny, raport jest z góry nastawiony na określony efekt i ignoruje fakty dostępne komisji. „Komisja uznała uwagi Hamasu, morderczej organizacji terrorystycznej za fakty i wprowadziła świat w błąd” – dodał rzecznik ministerstwa. (Jerusalem Post)


STRACH WE FRANCJI –  We Francji dąży się do zakazania antysyjonistycznego nienawidzącego Żydów i złośliwego komika Dieudonne M’Bala, który kandyduje w wyborach regionalnych w czerwcu. Komikowi wydano już co najmniej pięć wyroków kary grzywny, ponieważ w stosunku do Żydów używał określeń takich jak „pornografia pamięci”. W tym tygodniu powinien stanąć przed sądem za wzywanie do nienawiści Żydów. Inni politycy są zaalarmowani aktywnością komika. Szef sztabu prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego, Claude Gueant, powiedział dwom rozgłośniom francuskim, że Dieudonne nie powinien mieć prawa aktywnie uczestniczyć w polityce. (INN)

ZMNIEJSZENIE BUDŻETU I STRACH PRZED BEZROBOCIEM W poprzedni poniedziałek ministerstwo edukacji skrytykowało rady miast i związki nauczycieli za planowane zmniejszanie zatrudnienia i finansowania szkół. Skreślenia dotkną 5000 nauczycieli przy czym szkoły już teraz mają za mało nauczycieli. Minister edukacji Gidon Saar stwierdził, że te oszczędności zagrażają przyszłości izraelskiego społeczeństwa. Saar zwrócił uwagę na skutki ekonomiczne, jakie wynikną ze zwolnienia tylu nauczycieli. Teraz kiedy ilość bezrobotnych codziennie rośnie należy łatać dziury, a nie zwalniać kolejne tysiące, których praca jest tak ważna”, powiedział.(INN)


POMOC BEZDOMNYM W IZRAELU JEST NIEWYSTARCZAJĄCA Opublikowany w ostatni poniedziałek raport organizacji na rzecz praw obywatelskich w Izraelu przedstawia czarny obraz sytuacji bezdomnych. Przewidują one, że z powodu kryzysu jeszcze więcej osób będzie w potrzebie. Ministerium spraw socjalnych, według organizacji, troszczy się zaledwie o parę przypadków narkomanów, chorych psychicznie, którym przysługuje skromna pomoc. (Ynet)


Bierzcie w obronę biedaka i sierotę, Ubogiemu i potrzebującemu wymierzajcie sprawiedliwość!“ – Psalm 82,3

BIAŁY DOM WIĄŻE IRAŃSKĄ BOMBĘ Z „PALESTYŃSKIM“ PAŃSTWEM Od dłuższego czasu Izrael prosi USA by tego nie czynił, a jednak szef sztabu Białego Domu, Rahm Emanuel, uzależnił rozwiązanie kryzysu wokół broni atomowej Iranu z powstaniem „państwa palestyńskiego”.  Emanuel uważa, że można skłonić Iran do przyjęcia rozwiązań politycznych w kwestii programu atomowego, jeśli zauważy on postępy w rokowaniach pokojowych Izraela z Arabami. Izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział, że świat powinien zajrzeć do Gazy, która jest całkowicie w rękach arabskich i która jest jedynym, terenem całkowicie oficjalnie opanowanym przez znaną organizację terrorystyczną i służy jako wyrzutnia rakiet i baza ataków na Izrael. Zamiast powierzać Arabom jakikolwiek skrawek ziemi Netanjahu chciałby wspierać Arabską gospodarkę i w ten sposób usunąć biedę jako zasłonę dymną dla usprawiedliwienia terroru. (Israel Today, Ynet)

AHMADINEDŻAD GROZI IZRAELOWI –  Irański prezydent Mahmud Ahmadinedżad powiedział w tym tygodniu, że Izrael musi zaprzestać swoich zbrodni wobec Arabów, w innym wypadku zostanie „wykorzeniony silną ręką narodów”. Dodał, że Izrael od 60 lat oszukuje świat chcąc mu zaszczepić „wirus Syjonizmu”.
Syjonizm przyczynia się tylko do agresji, ludobójstwa, terroru i zagrożenia.
(INN)

TRZY RAZY DZIENNIE –  Na trasie Tel Aviv-Londyn panuje duża konkurencja. 3 maja linie El Al rozpoczęły przedpołudniowe loty do Londynu. Linia bmi podwoiła swoje połączenia obu miast. El Al lata teraz sześć razy w tygodniu z lotniska Luton, oprócz dwóch połączeń dziennie do Heathrow.(Haaretz)


Twoje bramy będą stale otwarte, ni w dzień, ni w nocy nie będą zamykane,.“
– Izajasz 60,11

OBSŁUGA RAKIET ARROW PRZYGOTOWUJE SIĘ NA ZAGROŻENIE Z IRANU Rezerwiści izraelskiego lotnictwa, którzy obsługują baterie rakiet Arrow i Partiot rozpoczęli raz w tygodniu ćwiczenia kontroli gotowości bojowej. Rośnie strach przed konfliktem z Iranem, który może wystrzeliwać setki rakiet na Izrael.
„Przygotowujemy się intensywnie na zagrożenie ze strony Iranu”, stwierdził wysoki oficer lotnictwa. „Przygotowujemy się na bombardowanie, pociski kasetonowe i inne niespodzianki. Dlatego musimy być maksymalnie funkcjonalni i tę gotowość utrzymać, na wszystkich poziomach, również wśród rezerwistów”.
(Jerusalem Post)


POMÓŻ NAM ODPOWIEDZIEĆ NA WYZWANIA IZRAELA W TYCH CORAZ BARDZIEJ PORUSZAJĄCYCH I TRUDNYCH CZASACH – Zakres biedy i bezrobocie nadal się rozszerza w Żydowskim państwie. Datki z zagranicy spadły bo dolar stracił na wartości.
Rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak obecnie.

Wizja dla Izraela i Skład Józefa nadal przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, ich dzieciom i starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.
Módlcie się nadal by akcja humanitarna Składu Józefa mogła się rozwijać we wszystkich kierunkach.


Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI


Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

продвижение сайта компании в интернете

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *