Wizja dla Izraela 10.07.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V.

Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:

Info@VisionfuerIsrael.de
Info@VisionfuerIsrael.de

·  Web: http://www.visionfuerisrael.de
www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 10 lipca 2009

Uznajcie moc Boga! Majestat jego jest nad Izraelem, A moc jego w obłokach.”

Psalm 68,35


KRAJE UE ROZWAŻAJĄ WYCOFANIE SWOICH AMBASADORÓW Z IRANU PO ARESZTOWANIACH W AMBASADZIE BRYTYJSKIEJ Stosunki Iranu z Zachodem są coraz gorsze; tymczasem kraje UE rozważają możliwość wycofania swoich 27 ambasadorów. W ten sposób reagują na najnowsze aresztowania różnych współpracowników ambasady brytyjskiej w Teheranie. Zatrzymania doprowadziły do jeszcze większego zaostrzenia napięcia w sytuacji użycia przemocy wobec demonstrantów, którzy protestowali przeciw nieprawidłowościom w wyborach. Dalsze pogorszenie stosunków nastąpiło 1 lipca ponieważ Teheran oświadczył, że UE „miesza się w wewnętrzne sprawy Iranu” i w ten sposób wyklucza się z rozmów nt. programu atomowego Iranu. Ten oskarża także Zachód o popieranie protestów. (Haaretz)


USA NIE POTRAFI SKŁONIĆ ARABÓW DO NORMALNYCH STOSUNKÓW Z IZRAELEM Amerykańska administracja do tej pory nie zdołała skłonić Arabów do normalizacji ich stosunków z Izraelem, podano 1 lipca w Jerozolimie. Po spotkaniu prezydenta Obamy z saudyjskim królem Abdullahem ten ostatni nie zobowiązał się do działania zmierzającego do tego by inne kraje arabskie nawiązały normalne stosunki z Izraelem. „W tej sytuacji amerykanie nie mogą żądać kolejnych gestów ze strony Izraela, np. zatrzymania osadnictwa” – daje się słyszeć w Izraelu. Wysokiej rangi urzędnik Białego Domu oświadczył, że rozmowy z krajami arabskimi prowadzone są nadal. Ich celem jest wyjście na przeciw oczekiwaniom Izraela; nadal istnieje nadzieja na postęp. (Haaretz)


„Czy idzie dwóch razem jeżeli się nie umówili?“
– Amos 3,3


CZY OBAMA ODBIERZE JEROZOLIMĘ ŻYDOM? Amerykańskie centrum dla Postępu jest komisją ekspercką służącą informacjom dla administracji Obamy opublikowało ostatnio raport, w którym proponuje, by Żydom odebrać kontrolę nad Jerozolimą. Wychodząc z założenia że głównym problemem  w rozmowach pokojowych jest Stare Miasto Jerozolimy rozważa się różne możliwości, w tym poszukuje się trzeciej siły, która w miejsce Izraela mogłaby przejąć kontrolę nad miastem.
Raporty liberalnie nastawionego centrum dla postępu odzwierciedlają schematy myślenia administracji Obamy. I tak na przykład organizacja przewidziała prawidłowo co Obama powie muzułmanom w Kairze. Również to, że Obama będzie próbował znów nawiązać stosunki dyplomatyczne z Iranem. (INN)


Pan unicestwił plan narodów, Wniwecz obrócił zamysły ludów.
Plan Pana trwa na wieki, Zamysły serca jego z pokolenia w pokolenie

Psalm 33,10-11


UDAREMNIONO NIELEGALNE WEJŚCIE FRACHTOWCA NA WODY WOKÓŁ GAZY
Izraelska marynarka wykryła w zeszłym tygodniu frachtowiec. Marynarze izraelscy weszli na pokład i poddali kontroli, ponieważ statek „Arion” nielegalnie wpłynął na wody strefy Gazy. Izraelska marynarka próbowała ostrzec frachtowiec dając sygnały, ale zostały one zignorowane. Statek przejęto i skierowano do portu w Aszdodzie. Rzecznik prasowy IDF zaznaczył, że wszystkie organizacje z pomocą humanitarną do Gazy muszą skorzystać z istniejących legalnych korytarzy granicznych między Izraelem i Gazą po uprzednim uzgodnieniu. (izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych)


RZYM UDZIELA HONOROWEGO OBYWATELSTWA GILADOWI SHALITOWI Rzym ofiarował honorowe obywatelstwo uprowadzonemu trzy lata temu izraelskiemu żołnierzowi Giladowi Shalitowi. Ojciec Shalita, Noam Shalit przyjął to wyróżnienie w poprzednim miesiącu w ratuszu miasta.
Miasto Rzym postanowiło wręczyć to wyróżnienie w trzecią rocznicę uprowadzenia. W roku 2006 terroryści napadli tego młodego człowieka na granicy Izraela i Gazy i uprowadzili go. (AP) 

Rozmnożysz dostojność naszą I znowu nas pocieszysz

Psalm 71,21


OSTATNI ŻYDOWSKI REPUBLIKAŃSKI SENATOR STRACIŁ SWOJE MIEJSCE
Po porażce wyborczej Norm Coleman stracił swój urząd republikańskiego senatora. Po przeciągających się wyborach w Minnesocie po raz pierwszy od 50 lat w Senacie nie ma ani jednego Żyda. Pożegnanie senatu przez Collemana nastąpiło 2 miesiące po zmianie frontu przez drugiego Żyda Arlena Spectra, który przeszedł do demokratów. (AP)


INDIE: PIERWSZY WYROK W NAPADACH NA TLE RELIGIJNYM Po serii napadów na chrześcijan we wschodniej części Indii zapadły pierwsze wyroki sądowe. Pierwsza osoba skazana została na 2 lata więzienia. Na osądzenie czeka około 800 ataków na chrześcijan. Wydarzyły się one w 2008 roku w Kandaharze po zamordowaniu przywódcy religijnego Hindusów.
Hindusi przypisali winę chrześcijanom, którzy w prowincji są większością. Atakowane były osoby, plądrowane sklepy i podpalane domy chrześcijan. Zginęło 38 osób, w większości chrześcijanie.


IZRAEL ODKRYŁ MOZAIKĘ Z POCZĄTKÓW CHRZEŚCIJAŃSTWA Publiczność w Lod mogła w poprzedni weekend przyglądnąć się dokładnie bogatej w szczegóły mozaice z dwoma rybami. To już drugi raz od jej odkrycia. Duża na 55 metrów kwadratowych mozaika ma około 1.700 lat i pochodzi z czasów rzymskich. Składa się z ponad dwóch milionów małych kamyków i zawiera obrazy bogate w szczegóły i figury geometryczne. Izraelskie ministerium ds. starożytności nie posiada teraz środków by mozaikę zaprezentować na stałej odpowiednio chronionej wystawie. (Fox News)


SAMOPODLEWANIE
Rabarbar pustynny z izraelskiej pustyni Negev niedawno okryty uchodzi za pierwszą na świecie roślinę, która sama się nawadnia. Roślina magazynuje 16 razy więcej wody niż inne rośliny w okolicy i może się sama nawadniać. Uczeni z Uniwersytetu w Hajfie mówią, że jego olbrzymie metrowe liście posiadają mnóstwo mikroskopijnych kanalików z wodą, tak że roślina chroniona jest przed wyschnięciem. Można by więc „wydobywać” z niej 16 razy więcej wody niż z innych typowych w regionie roślin. (INN)


Sprawił, że strumienie trysnęły ze skały I wody spływały jak rzeki.”
Psalm 78,16


AKCJA TORNISTER Wizja dla Izraela i Skład Józefa co roku szykują tornistry z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla biednych dzieci. Podczas przygotowań na nowy rok we wrześniu 2009 zdaliśmy sobie sprawę, że mamy zbyt mało pieniędzy, by i w tym roku zrealizować nasz projekt. A jednak bożą troską jest zaspokojenie potrzeb dzieci również w Izraelu. Ufamy więc, że pomoże nam zebrać odpowiednie środki.

Proszę pomyślcie o tym, że nasze skarby złożone są w niebie i pomóżcie nam pobłogosławić tysiące pokrzywdzonych dzieci w nadchodzącym roku szkolnym.


ARMIA – TRUPY TRENUJĄ W OBLICZU ZAGROŻENIA Z IRANU
W dniu, w którym wiceprezydent Joe Biden dał niemal zielone światło by wyeliminować zagrożenie atomowe Iranu podano, że w najbliższych miesiącach izraelskie lotnictwo planuje wziąć udział w manewrach w USA i w Europie, by trenować pilotów na dalekich lotach W jednym z wywiadów Biden pytany czy USA będą stały na przeszkodzie Izraela, gdyby ten czuł się zmuszony do zakończenia atomowego programu Iranu siłą, odpowiedział: „Izrael może decydować za siebie jako kraj niepodległy i w swoim własnym interesie może określać co chce uczynić w kwestii Iranu.”


W SEKUNDĘ
– Michael Oren, izraelski ambasador w USA ostrzegł przed tym, że bomba atomowa może w kilka sekund zetrzeć Izraela z mapy świata. W ten sposób udało by się Iranowi to, czego Hitler nie dokonał. Mianowicie zabicie wszystkich Żydów. Nowy ambasador nawiązując do atomowego zagrożenia Iranu dodał: „Zegarki tykają już na całym świecie”. (INN)


W owym dniu uczynię z Jeruzalemu ciężki kamień dla wszystkich ludów. Każdy, kto go będzie podnosił, ciężko się zrani, gdy zbiorą się przeciwko niemu wszystkie narody ziemi.
Sacharja. 12,3


IRAN JEST GOTÓW NA IZRAELSKIE NALOTY NA IRAŃSKIE ZAKŁADY ATOMOWE
Iran gotów jest działać szybko i zdecydowanie, jeżeli Izrael zaatakuje instalacje atomowe, tak powiedział wysoki rangą irański parlamentarzysta. Ta uwaga Aladina Broujerdiego przewodniczącego parlamentarnej komisji bezpieczeństwa padła po stwierdzeniu Bidena, który sygnalizował, że Waszyngton nie będzie próbował powstrzymać taki atak Izraela. „Zarówno USA jak i Izrael są świadomi takiej błędnej decyzji” – powiedział Broujerdi reporterom w irańskiej ambasadzie w Tokio. (Jerusalem Post)


Dziękujemy za Wasze modlitwy


Barry, Batya i team VfI


Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN


aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *