Wizja dla Izraela 13.03.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israele.V.

Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:  href=”http://mail.google.com   Info@VisionfuerIsrael.de”
Info@VisionfuerIsrael.de


Web:  http://www.visionfuerisrael.de   www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 13 marca 2009


W owym dniu uczynię z Jeruzalemu ciężki kamień dla wszystkich ludów.
Każdy, kto go będzie podnosił, ciężko się zrani, gdy zbiorą się przeciwko niemu wszystkie narody ziemi.”


Zachariasz 12,3


IRAŃSKI PROGRAM ATOMOWY JEST NIEODWRACALNY – Szef tajnych służb izraelskich sił obrony generał Amos Jadlin potwierdził w tym tygodniu, że kontrolowany przez ajatollahów Iran posiada technologię do produkcji bomby atomowej i że Iran wykorzystuje politykę dialogu, jaką uprawia amerykański prezydent Hussein Obama. „Iran przełamał barierę technologiczną”. Obecnie wystarczy dostosować oprzyrządowanie do konstrukcji i wytworzenia bomby. Szef amerykańskich tajnych służb Dennis Blair również stwierdził, że obecnie trudniej będzie wpływać na Iran by zrezygnował z produkcji broni jądrowej. (INN)

SUSA – WYSYPISKO ŚMIECI Iran zamienił na wysypisko śmieci ogromny kompleks wykopalisk archeologicznych w mieście Szusz (dawna siedziba twierdzy Susa). Zwolennicy zachowania zabytków zablokowali budowę hotelu na wykopaliskach, ale za to miasto postanowiło zasypać głębokie wykopy wielkości boiska sportowego śmieciami. Kompleks był jedną z najstarszych znanych osad człowieka. Księga Estery czytana na święto Purim określa to miasto jako stolicę potężnego imperium w czasach króla Achaszwerosa. Miejsce wykopalisk było już wielokrotnie plądrowane przez wandali. (Haaretz)

SPÓŹNIONE ŻYCZENIA WESOŁEGO ŚWIĘTA PURIM Znacie historię Estery i uwolnienia narodu żydowskiego z ręki okrutnego Hamana. W tym roku obchodzone było 10 i 11 marca.


UDAREMNIONY ATAK TERRORYSTYCZNY W JEROZOLIMIE – W poniedziałek zatrzymano dwóch arabów w jerozolimskiej dzielnicy Pisgat Zeeb, po tym jak otrzymano wiadomość, że planują oni zasztyletować tylu Żydów ilu się da. Znaleziono przy nich wojskowe bagnety. Obaj przyznali się do zamiaru zabijania Żydów w
miejscu ujęcia. (Israel Today)

Proszę módlcie się o bezpieczeństwo mieszkańców Jerozolimy. Ostatnio znów dochodzi w niej do aktów terrorystycznych.

MUZUŁMAŃSCY WIERZĄCY ZBEZCZEŚCILI ŚWIĘTE TEKSTY – W tym tygodniu pozwolono muzułmanom z okazji urodzin Mahometa, którego uważają za proroka, odwiedzić groby patriarchów w Hebronie. Muzułmanie wykorzystali okazję by sprofanować święte żydowskie teksty w tym Księgę Psalmów i modlitewnik. Szkody zostały wykryte, kiedy w poniedziałek pozwolono Żydom wrócić na modlitwę do pomieszczeń, które formalnie do ich należą. Profanacja wywołała oburzenie i złość żydowskich wiernych. (INN)


ARABOWIE WOLĄ CIĄGLE HAMAS ZAMIAST ABBASA Chociaż administracja Husseina Obamy preferuje powstanie rządu Arabskiego z udziałem Hamasu i Fatahu, „normalni“ Arabowie wolą dokładnie na odwrót: rząd pod wodzą terrorystycznego Hamasu. Zgodnie z wynikami przeprowadzonej niedawno ankiety gdyby dziś odbyły się wybory Abbas by je wygrał. (Israel Today)


„Jak pies wraca do tego, co zwymiotował, tak głupiec powtarza swoje głupstwa.” – Przysłów 26,11

CHAOS W GAZIE Organizacja obrony praw człowieka należąca do PA potępiła zamach bombowy jaki miał niedawno miejsce bezpośrednio przed ich siedzibą w Gazie. Tzw. „palestyńskie” centrum praw człowieka potępiła chaos i brak bezpieczeństwa oraz łatwy dostęp do broni w całym tym regionie. Powołano specjalistów od rozbrajania ładunków wybuchowych. (INN)


CZŁONEK BRYTYJSKIEGO PARLAMENTU CAŁOWAŁ ZIEMIĘ W GAZIE –  Po trzech tygodniach od startu w Wielkiej Brytanii w poniedziałek dotarł do Gazy konwój z pomocą humanitarną.
George Galloway brytyjski parlamentarzysta i szef grupy po przekroczeniu granicy ucałował ziemię w Gazie. Konwój dotarł na egipską granicę w Rafah w niedzielę. Ludzie z konwoju przenocowali w El Arish, gdzie zostali obrzuceni kamieniami a ich samochody pomalowano anty hamasowkimi napisami. (Jerusalem Post)

I ten, kto uwalnia winnego, i ten, kto skazuje niewinnego, obaj są ohydą dla Pana.”Przysłów 17,15


MAURETANIA WYDAŁA IZRAELSKIEGO AMBASADORA – W ostatnim tygodniu izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych zamknęło swoją placówkę w zachodnioafrykańskiej Mauretanii, po tym jak ten muzułmański naród wydalił izraelskiego ambasadora i jego współpracowników. Już w styczniu Mauretania zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Izraelem z powodu ofensywy militarnej prowadzonej przeciwko terrorystom. (Haaretz)


GALILEJSKIE RZEKI ZNÓW PŁYNĄ Rolnicy w północnym Izraelu po obfitych opadach deszczu w lutym mogą odetchnąć. Rzeka Dan znów płynie; plan ratunkowy z wycinką całkowitą drzew owocowych w dolnie Dan może iść znów do szuflady. Ostatnie opady nie napełniły jednak całkowicie Jeziora Genezaret. Jego poziom nadal jest 4,6 m poniżej optymalnego poziomu. Ale strumienie i rzeki w okolicy są pełne. Zaopatrują one wszystkie miejscowości w okolicy. (INN)
Dziękujemy wszystkim, którzy tej zimy modlili się o deszcz w Izraelu. Proszę, módlcie się nadal za boży łaskawy „niebiański deszcz“, by Jezioro Genezaret napełniło się w pozostałych tygodniach pory deszczowej.

IZRAEL INWESTUJE W PROGRAM DLA BEDUINÓW Isaak Herzog izraelski minister ds. socjalnych zamierza przedstawić obszerny program dla Beduinów. Będzie to kosztować podatnika ok. 6 milionów Euro i ma służyć Beduinom wszystkich grup wiekowych. Planowane są m.in. programy aktywizacji zawodowej zwłaszcza z młodzieżowych grup kryminalnych. Około 70% Beduinów żyjących na pustyni Negev z rodzinami ma dochody poniżej granicy ubóstwa. (Jerusalem Post)

O POMOC SOCJALNĄ ZWRACA SIĘ CORAZ WIĘCEJ IZRAELSKICH RODZIN –  Około 30% rodzin więcej złożyło podania o pomoc, by przetrwać kryzys. Te dane opublikowała organizacja pożytku publicznego Yedid-Agentur. Według jej danych w czwartym kwartale 2008 złożono 8.648 nowych wniosków. Przed rokiem było to odpowiednio 6.680.
Większość tych, którzy potrzebują pomocy ma problemy ze spłatą swoich kredytów hipotecznych. (Jerusalem Post)


CLINTON OSTRZEGA PRZED IRAŃSKIMI GROŹBAMI WOBEC EUROPY I ROSJI – Iran stanowi zagrożenie dla Europy i Rosji, po części z powodu swojego sposobu postępowania jak również z powodu wpierania grup terrorystycznych – takie wypowiedzi padły z ust amerykańskiej minister spraw zagranicznych Hillary Clinton. „W całym regionie Iran powoduje poważne zaniepokojenie. Ostatnio słyszałam takie opinie bez przystanku: w Scharm El-Scheich, w Izraelu, w Ramallah.
Jasne jest, że Iran miesza się w wewnętrzne sprawy okolicznych krajów i wspiera terrorystów jak Hisb Allah, Hamas lub inne stojące za nimi ugrupowania.” Clinton powtórzyła starania Obamy by rozmawiać bezpośrednio z Irańczykami, ale dodała: „chcemy mieć pewność, że rozmowy będą konstruktywne.” (CNN)

ODPOWIEDZMY NA WYZWANIA W TRUDNYCH CZASACH Zakres biedy nadal się rozszerza w żydowskim państwie i rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak jest obecnie.
Wizja dla Izraela przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju i pomaga rodzinom, które cierpią na trwający konflikt w Gazie. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.

Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI


Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

List został przesłany przez serwis chrześcijański
Wizja dla Izraela
wcześniej TALENT do osób/firm, które mogą być zainteresowane takimi informacjami. Przepraszam bardzo, jeśli czujecie się urażeni powyższą formą listu. Większość adresów mailowych dostałem od Was, niektóre nie są aktualne i jeżeli jednak nie życzycie sobie otrzymywać ode mnie jakichkolwiek informacji drogą elektroniczną, proszę o odesłanie tego listu mailem zwrotnym.
Wszystkie dotychczasowe biuletyny Info z Jeruzalemu dostępne są na stronie
www.talent.org.pl w dziale Judaików.topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *