Wizja dla Izraela 15.05.09


AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V.

Tel.(D) 089-566 595 · Fax(D)089-5464 5964

http://mail.google.com

Info @VisionfuerIsrael.de Info@VisionfuerIsrael.de

Web:  www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 15 maja 2009

Błogo ci, Izraelu! Któż jest jak ty? Lud wspomagany przez Pana, Tarczą
pomocy twojej. On też jest mieczem chwały twojej

5 Mojż 33,29.

RADA BEZPIECZEŃSTWA ONZ: PAŃSTWO ARABSKIE PILNIE POTRZEBNE W poniedziałek rada bezpieczeństwa ONZ wydała komunikat, który żąda powstania państwa arabskiego na terenie Judei, Samarii i Gazy podobnie jak zaprzestania osadnictwa żydowskiego. Izraelski przedstawiciel ONZ odpowiedział na to, że Izrael nie jest zdania, że mieszanie się rady bezpieczeństwa w proces pokojowy na Bliskim Wschodzie nie jest pomocne. Proces ten ma być pozostawiony bezpośrednio zainteresowanym stronom. Poza tym czas wydania tego komunikatu nie jest trafiony, ponieważ akurat rząd Izraela jest w trakcie przewartościowania swojego postępowania, zanim premier Netanjahu w przyszłym tygodniu poleci do Waszyngtonu – powiedział ambasador ONZ. (INN)


NIE- Politycy niemal wszystkich partii (oprócz partii pracy) w poprzednią środę wystosowali list do premiera Natanajahu. Pismo to ostrzega przed Obamą, który prawdopodobnie będzie żądał utworzenia państwa arabskiego na terenach izraelskich. Członek Knesetu Danny Danon (Likud) wezwał polityków parlamentarnych, profesorów i inne osobistości by wywrzeć nacisk na polityków na całym świecie, by przeciwdziałać realizacji hasła „dwa państwa dla dwóch narodów”. (Jerusalem Post)


Lęk przed ludźmi nastawia na człowieka sidła, lecz kto ufa Panu, ten jest bezpieczny

– Przysłów 29,25

PAPIEŻ ŻĄDA NIEZALEŻNEGO PAŃSTWA „PALESTYŃSKIEGO” Papież Benedykt XVI podczas jednodniowej wizyty w Betlejem oświadczył w ostatnią środę, żepopiera „s uwerenną ojczyznę palestyńską”. Wezwał także do zakończenia blokady strefy Gazy. Podczas przemówienia na „placu żłóbka” płot oddzielający Izrael od terenów zajmowanych przez Arabów nazwał „tragedią” i podkreślił, że popiera powstanie państwa Arabskiego, który egzystuje w pokoju z Izraelem.
Arabowie byli ze wszech miar zadowoleni z przemówienia.
(Jerusalem Post)


Do setek powodów, dla których Żydzi odrzucają powstanie państwa „palestyńskiego” należą doświadczenia Izraela z Gazą. Po wycofaniu się w 2006 roku wysiedlił Izrael wszystkie te pracowite rodziny żydowskie ze strefy Gazy pozostawiając wszystkie plantacje i maszyny Arabom. Te warte miliony dolarów urządzenia i inwestycje w Gazie z każdego kraju uczyniłyby kwitnącą demokrację. Arabowie obiecywali „ziemię za pokój”. Cierpią za to ciągły ostrzał rakietowy i ataki samobójcze na niczego niewinnych cywili. Ponad 10.000 pocisków i rakiet spadło w ostatnich 8 latach na teren Izraela wystrzelone z Gazy. Na dodatek wartościowe szklarnie, maszyny rolnicze i przedsiębiorstwa zostały w większości przypadków z wściekłością zniszczone bądź uszkodzone.  Zmarnowania zasobów i okazji, które pozostawił lub zaoferował Izrael Arabom nie da się policzyć. Kto z tych, którzy znają fakty chciałby ponownie „ziemię za pokój?” I czy znów Izrael miałby podpisywać umowy z jego największymi wrogami? Proszę módlcie się, by politycy i osobistości ze świata religii byli dobrze poinformowani. Foto:
http://www.talent.org.pl/Czytelnia/Judaizm/Palestszklarnie.htm


IZRAEL WĄTPI W POWAGĘ MOWY PAPIEŻA PRZY POMNIKU HOLOKAUSTU Nie tylkopolitycy krytykują mowę papieża Benedykta XVI w muzeum holokaustu w Y ad Vashem w poniedziałek. Liczono na to, że papież przeprosi za milczenie papieża podczas Holokaustu. Potępił wprawdzie próbę wykorzenienia narodu żydowskiego, ale papież nie wspomniał ani postępowania nazistów, ani postawy kościoła katolickiego w tych ciemnych czasach. (Israel Today)

OBAMA OSTRZEGA NETANJAHU: ŻADNYCH ZASKAKUJĄCYCH ATAKÓW NA IRAN Amerykański prezydent Barack Obama zażądał w tym tygodniu od premiera Benjamina Netanjahu by Izrael nie zaskakiwał Waszyngtonu akcją militarną przeciw Iranowi. Przekazana przez posłańców wiadomość pokazuje dokładnie obawę USA, że Izrael straci cierpliwość i mógłby zaatakować swojego odwiecznego wroga islamską republikę Iranu. Przed swoimi wyborami Obama mówił: „Jak zostanę wybrany obiecuję, że Iran nie wyprodukuje broni atomowej. To włącza w to także wszystkie przedsięwzięcia konieczne do realizacji tego celu”. Netanjahu podczas dnia pamięci o Holokauście powiedział: „Nie pozwolimy kłamcom o Holokauście przygotować nowego Holokaustu”. (Arutz 7)


ACHMADINEDŻAD BĘDZIE JESZCZE BARDZIEJ LUBIANY Popularność prezydenta Mahmuda Ahmadinedżada u wyborców wzrasta. Pokazuje to przeprowadzona w Teheranie i innych 29 prowincjonalnych miastach, ankieta. Rywal Ahmadinedżada Mir-Hossein Mousavi utrzymał swoje poparcie. Ankieta przewiduje, że podczas wyborów prezydenckich 12 czerwca 58,6% głosów otrzyma Ahmadinedżad. 21,9 % głosowałoby na Mousavi. W maju Ahmadinedżad miał 53,6% poparcia a Mousavi prawie 22%. (Jerusalem Post)


MUZUŁMANIN BĘDZIE W BBC DYREKTOREM DS. RELIGII Kiedy Aaquil Achmed mianowany został na stanowisko szefa redakcji religijnej i etyki w BBC, wielu zdziwionych pytało: jak to się mogło stać? Mianowanie Ahmeda jest tym bardziej kontrowersyjne, ponieważ wiadomo jakie ma poglądy na społeczeństwo multikulturalne. Wynika to z obserwacji środowiska z którego się wywodzi. Biskupi i arcybiskupi napisali do Marka Thompsona szefa BBC list z postulatem uwzględnienia chrześcijańskich słuchaczy w stacji. Arcybiskup Canterbury dał wraz swojej trosce, o to że „Thompson chrześcijańskie głosy” odsunie na boczny tor. (CCFON)


PODATEK NA OWOCE I WARZYWA Pierwszy raz proponowany przez rząd podatek na owoce i warzywa oznaczać będzie, że biedne rodziny każdego miesiąca wydać będą musiały dodatkowo 18 Euro na żywność. Rodziny o najniższych dochodach wydają 3,5% swoich dochodów na owoce i warzywa. U tych o najwyższych dochodach odsetek ten wynosi tylko 1,5%. Wynika z tego jasno, że podatek uderzy przede wszystkim w biedniejsze rodziny niż w te bogatsze. (INN)


MAŁY EKSPORT POWODUJE MILARDOWĄ DZIURĘ W BUDŻECIE Od początku kryzysu gospodarczego we wrześniu 2008 roku do marca 2009 malejący izraelskie eksport zmniejszył dochody budżetu państwa o ¾ miliarda Euro. Podały tę wiadomość firmy produkcyjne w ostatni czwartek. (Jerusalem Post)


POMÓŻ NAM ODPOWIEDZIEĆ NA WYZWANIA IZRAELA W TYCH CORAZ BARDZIEJ PORUSZAJĄCYCH I TRUDNYCH CZASACH Zakres biedy i bezrobocie nadal się rozszerza w Żydowskim państwie. Datki z zagranicy spadły bo dolar stracił na wartości.
Rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak obecnie.

Wizja dla Izraela i Skład Józefa nadal przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, ich dzieciom i starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.
Módlcie się nadal by akcja humanitarna Składu Józefa mogła się rozwijać we wszystkich kierunkach.

DAROWIZNY

na służbę Wizji dla Izraela mogą być przekazywane z ewentualnym dopisem celu jej wydatkowania na poniższe konta. Darowizny bez podanego wyraźnie celu będą spożytkowane na te najpilniejsze potrzeby.

Proszę podać adres darczyńcy na przekazie

Vision für Israel e.V.
SEB-Bank
München
Konto:
1480 4332 00
BLZ: 700
101 11
Z pozostałych krajów UE:
Vision für Israel e.V.
SEB-Bank
München
BIC
(Swift-Adresse): ESS EDE 5F700
IBAN: DE
29 700 101 11 1480 4332 00

Dziękujemy za Wasze modlitwy
Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *