Wizja dla Izraela 17.04.09


A
KTUALNOŚCI  Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael


źRóDŁO: Vision für Israel e.V.


Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail: 
href=”http://mail.google.com  Info@VisionfuerIsrael.de”
Info@VisionfuerIsrael.de

Web:  www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 17 kwietnia 2009Znowu zmiłuje się nad nami, zmyje nasze winy, wrzuci do głębin morskich wszystkie nasze grzechy. Ty okażesz wierność Jakubowi, łaskę Abrahamowi, jak pod przysięgą obiecałeś naszym ojcom za dawnych dni.

Micheasz 7,19-20

CHRZEŚCIJANIE ŚWIĘTUJĄ W JEROZOLIMIE Chrześcijanie modlili się w starych kościołach i śpiewali w ogrodach poza miastemstareg o miasta w Jerozolimie i w ten sposób rozpoczęli niedzielę Wielkanocną w mieście, w którym Jeszua był ukrzyżowany i zmartwychwstał. Całe miasto wypełnione było religijnymi wydarzeniami.
Chrześcijanie kościoła ortodoksyjnego, którzy mają inny kalendarz świętowali akurat niedzielę palmową a tysiące wierzących Żydów obchodziło Pesach; wypełnili plac pod ścianą płaczu i oczekiwali tradycyjnego błogosławieństwa. (
Jerusalem Post)


EGIPT ARESZTOWAŁ 15 PODEJRZANYCH O BUDOWĘ RAKIET –  W Wielki Piątek egipskie siły bezpieczeństwa ujęły 15 osób podejrzanych o pomoc w budowie rakiet, które są szmuglowane przez tunele pod granicą Egiptu ze strefą Gazy. Urzędnicy skonfiskowali 60 łusek z warsztatu metalowego na Półwyspie Synaj niedaleko przejścia granicznego w Rafah. Zatrzymano właściciela warsztatu, pracowników i kierowcę, któremu zarzucono uczestnictwo w wytwarzaniu rakiet; miały one być przetransportowane do Gazy.(Jerusalem Post)


NASRALLAH DRAŻNI EGIPT Szef Hisb Allachu poinformował w Wielki Czwartek, że pojmani w Egipcie terroryści byli członkami rezydującego w Libanie Hisb-Allahu. Znajdowali się w Egipcie tylko dlatego, że chcieli pomóc terrorystom z Gazy w szmuglowaniu broni i szkoleniu nowych adeptów. Przedstawiciel Egiptu był bardzo oburzony przyznaniem się do winy Nashrallaha, że jego terroryści są aktywni na półwyspie Synaj. Zarzucił mu, że „chce uczynić Egipt takim placem zabaw jak Liban”. Egipcjanie chcą go zdyskredytować i przedstawić go jako pustynnego gawędziarza i dać mu do zrozumienia, że „dni ich cierpliwości się skończyły” i że Hamas musi się nastawić na ostrzejszy kurs. (Ynet)


W owym dniu stanie w ziemi egipskiej ołtarz Pana i słup pamiątkowy Pana na jego granicach.”
Izajasz 19,19

EGIPT: 1,5 MILIONÓW EURO NIE ZASILI HAMASU W ostatnią sobotę egipskie służby bezpieczeństwa poinformowały, że policja zatrzymała pewnego mężczyznę, który utrzymywał, że chce dostarczyć 1,5 miliona Euro na Północny Synaj, by potem przeszmuglować je do Gazy. Jak później podano zatrzymany Hassan Mohamed Hassouna podał nazwiska trzech wspólników. (Haaretz)


AKT OSKARŻENIA DLA KOREI PÓŁNOCNEJ ZA POMOC HISB-ALLAHOWI Trzydziestu Izraelczyków rannych w drugiej Wojnie Libańskiej złożyło w czwartek pozew w Sądzie Rejonowym w Waszyngtonie przeciw Północnej Korei, która pomagała Hisb-Allahowi. Oskarżyciele, wszyscy obywatele USA oskarżają Koreę Północną za szkolenie wysokiej rangi oficerów Hisb-Allahu i budowę całej serii bunkrów w południowym Libanie. Stacjonujące tam katiusze zostały użyte w 2006 roku podczas wojny z Izraelem. W wojnie tej zginęło 43 Izraelczyków a ponad 4.000 zostało rannych. To jest pierwszy raz, kiedy ofiary Hisb-Allahu chcą postawić Koreę Północną przed sądem. (Jerusalem Post)


HOLENDERSKA PARTIA WZYWA DO SANKCJI PRZECIW IZRAELOWI, JEŚLI NIE DOJDZIE DO POKOJU W ostatnim tygodniu Holenderska Partia Pracy stwierdziła, że Holandia musi wprowadzić sankcje przeciw Izraelowi, jeśli nowy rząd w Jerozolimie wstrzymywał będzie proces pokojowy z Arabami. Martijn van Dam z Partii Pracy powiedział, że jego frakcja która jest drugą pod względem wielkości partią rządzącą w Holandii nalega na „konkretne“ działania UE i żąda by Izrael uznał Hamas jako partnera do rozmów. Van Dam ubolewa także, że Holandia razem z Unią Europejską wpisała Hamas na czarną listę. (Haaretz)
Jako rządząca w Gazie grupa terrorystyczna Hamas ani razu nie zmienił swego stanowiska: nienawidzi żydowskiego państwa i chce jego zniszczenia.
Proszę módlcie się, by Izrael nie dał zagonić się do narożnika i nie zgodził się na rozmowy ze swoim wrogiem. Módlcie się także o to by ONZ nadal uznawał Hamas za grupę terrorystyczną aż nie wyrzeknie się przemocy wobec Izraela.

IRAN PRACUJE INTENSYWNIE NAD BRONIĄ ATOMOWĄ I POTRAFI PRODUKOWAĆ MATERIAŁY DO JEJ KONSTRUKCJI Według irańskiego prezydenta Mahmuda Achmadinedżada Iran uczynił wielki krok.
Oświadczył on w ostatni weekend, że Iran potrafi przejść cały proces w celu produkcji i wzbogacenia materiałów rozszczepianych. Achmadinedżad oświadczył, że Iran rozwija się niezwykle szybko a postępy w różnych dziedzinach są zaskakujące. W przeszłości twierdził, że Iran chce rozwijać technologie atomowe w celach pokojowych. Na Zachodzie wątpi się w te deklaracje bo Teheran nadal nie pozwala na inspekcje w swoich zakładach.
(INN)


„Jakże jest rozbity i strzaskany młot całej ziemi! Jakże stał się Babilon przedmiotem zgrozy wśród narodów!

Jeremiasz 50,23

IZRAELSKI WYNALAZEK ZREWOLUCJONIZUJE DIAGNOZĘ RAKA SKÓRY Izraelska firma o nazwie Skin Cancer Diagnosis pracuje aktualnie nad wykończeniem urządzenia pracującego ze światłowodami do wykrywania określonych rodzajów raka skóry. W 92% przypadków test okazał się trafny. Jest to znacznie wyższa dokładność jak przy innych dostępnych obecnie metodach.(Haaretz)


INDIE: NAJLEPSZY PRZYJACIEL IZRAELA Według przeprowadzonej niedawno ankiety przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na 5.215 osobach i w 13 krajach okazało się, że w Indiach mieszkańcy są największymi przyjacielami Izraela. Około 58% Hindusów podało, że popiera Izrael. Przy tym „tylko” 56% Amerykanów wyraziło swoje poparcie dla Izraela.
Rosjan jest 52%, 48% Meksykanczyków, 48% Chińczyków i 39% Włochów.

W ankiecie robionej przez Galuppa w USA Iran wypadł najgorzej: 80% pytanych potępia go. Koreę Północną potępia 77% pytanych, Afganistan 75% a Arabów z tzw. PA i Pakistan odrzuca 73%. (INN)
ZAPOWIEDZIANY DALSZY SPADEK Jaschir Investment House opublikował w ostatnią niedzielę ostatnie wyniki gospodarcze. Spodziewać się można dalszego spadku – takie prognozy opublikował też izraelski dziennik ekonomiczny Globe. „Oczekujemy, że globalny kryzys jeszcze się pogłębi w tym roku, co wpłynie negatywnie również na izraelski eksport. Nadal pozostajemy przy naszej prognozie, że wzrost gospodarki Izraela wyniesie mniej jak 1%”. (INN)


Gdyż byłeś schronieniem słabemu, schronieniem ubogiemu w jego niedoli, ucieczką przed powodzią, cieniem przed upałem. A wszak poryw gniewu tyranów jest jak ulewa w zimie.“ – Izajasz 25,4
PLANY BUDŻETU SZKODZĄ ORGANIZACJOM POMOCOWYM –  Z powodu recesji w USA organizacja zrzeszający żydowskie gminy w USA (United Jewish Communities, UJC) bierze pod uwagę wzmocnienie programów realizowanych w Ameryce przy zmniejszeniu pomocy dla Izraela i reszty świata. UJC uważa, że budżet zmniejszy się w tym roku o 18%. Zwolnienie zostaną pracownicy i skreślone projekty. Na początku miesiąca szef JDC (wspólna żydowska organizacja dystrybucji pomocy) wystosował list do UJC.
Czytamy w nim: „Jak organizacje wyjaśnić mają swoim darczyńcom, że pieniądze wykorzystywane są tylko dla załataniu dziury budżetowej w amerykańskich centralach zamiast, jak zaplanowano, wykorzystać je za granicą by zakupić żywność dla potrzebujących i wspierać program powrotu?”
. (Jerusalem Post)
1500 LETNIA MOZAIKA W SYNAGODZE Niedawno otwarto dla zwiedzających spektakularną mozaikę w podłodze starożytnej synagogi w Północnym Negevie.  Bogaty w symbole obraz przedstawia siedmioramienną menorę i różne zwierzęta okolicy, na przykład lwa z Judei. Archeolodzy sądzą, że monety, kości i przedmioty metalowe, które znaleziono należały prawdopodobnie do ozdób arki przymierza i zdobionej zasłony jej przedsionka. (INN)


KRYZYS WPŁYWA NA ILOŚĆ TURYSTÓW NA ŚWIĘTA PESACH –  Na lotnisku Ben Guriona obserwuje się mniejszy ruch niż przed rokiem o około 10%. Od stycznia wiele osób zatrudnionych w hotelach straciło pracę a inne pracują na połowie etatu. (INN)


ODPOWIEDZMY NA WYZWANIA W TRUDNYCH CZASACHZakres biedy nadal się rozszerza w Żydowskim państwie i rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak jest obecnie. Wizja dla Izraela przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju i pomaga rodzinom, które cierpią na trwający konflikt w Gazie. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.

ENGLISH NEWSJeśli znacie angielski zajrzyjcie na strony. Tam też znajdziecie linki do informacji po hiszpańsku, holendersku, polsku a teraz też po rosyjsku.

Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI


Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.