Wizja dla Izraela 20.03.09


A
KTUALNOŚCI  Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael


źRóDŁO: Vision für Israel e.V.


Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:  http://mail.google.com   Info@VisionfuerIsrael.de”
Info@VisionfuerIsrael.de


Web:  http://www.visionfuerisrael.de   www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 20 marca 2009

Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą„. Izajasz 62,2


IZRAEL UJĄŁ POLITYCZNEGO PRZYWÓDCĘ HAMASU W czwartek Izrael znowu rozpoczął polowanie na Hamas. Wczesnym rankiem siły bezpieczeństwa pojmały dwunastu wysokich rangą przywódców Hamasu na terenie Judei i Samarii, w tym czterech z rady ustawodawczej Arabów.
Wcześniej odbyło się spotkanie pod przywództwem Egiptu na temat wymiany jeńców Hamasu na bandytów z więzień Izraela. Spotkanie zakończyło się fiaskiem. Miały one prowadzić również do uwolnienia więzionego przez HAMAS żołnierza IDF Gilada Shalita. 21 marca minął 1000 dzień od porwania go przez terrorystów Hamasu.
(AFP)


DWIE TRZECIE WSZYSTKICH WYPUSZCZONYCH Z WIĘZIEŃ WRACA NA PRZESTĘPCZĄ DROGĘ Izraelski minister Chaim Ramon członek komitetu ministerialnego powiedział w poprzedni czwartek, że HAMAS nie tyle chce rozmawiać o zwolnieniu z więzień skazanych terrorystów, ile stawia ultimatum, przed którym Izrael miałby się ugiąć. Podkreślił, że dwie trzecie ze zwolnionych terrorystów Hamasu powraca na swoją przestępczą drogę, ponownie prowadząc akcie terrorystyczne i zabijając wielu Izraelitów. (Voice of Israel)


Dlatego zamiera prawo, a sprawiedliwość nie wychodzi na jaw, gdyż bezbożny osacza sprawiedliwego, i tak prawo bywa łamane „. – Habakuk 1,4

EGIPT CHCE BY WASZYNGTON ŁAGODNIEJ TRAKTOWAŁ HAMAS Egipcjanie apelują w tym tygodniu do USA by złagodziły swoją pozycję wobec Hamasu, tak by terroryści mogli wziąć udział w formowaniu międzynarodowo akceptowanego rządu jedności Arabów. Minister spraw zagranicznych, Clinton powiedzała na początku marca, że USA nie będzie współpracować z Hamasem nad powołaniem rządu jedności chyba żer ten uzna prawo Izraela do istnienia i wyrzeknie się przemocy. HAMAS odpowiedział, że warunki te są nie do przyjęcia. W związku z tym kontynuuje swoje naloty rakietowe na Izrael.(INN)


ARABOWIE OSZUKUJĄ ŚWIAT JAKOBY MIELI AKCEPTOWAĆ IZRAEL Pewien wysoki rangą funkcjonariusz przywódcy PA Mahmuda Abbasa podał we wtorek, że żadna z dużych partii arabskich nie uzna prawa Izraela do istnienia; również od Hamasu nikt nie może tego wymagać. Wysoki rangą doradca Abbasa Mohammed Dahlan wyjaśnił: „Już tysiące razy wypowiadałem się za mnie osobiście, oraz jako przedstawiciel Fatahu: „ Nie żądamy by ruch Hamas uznał Izraela. Wręcz przeciwnie, żądamy, by Hamas nie uznawał Izraela, bo i Fatah do dzisiaj nie uznał Izraela“. (Israel Today)


UNIA EUROPEJSKA GROZI NETENJAHU W KWESTII „PAŃSTWA PALESTYŃSKIEGO”- Unia Europejska w zeszłą niedzielę groziła Benjaminowi Netanjahu desygnowanemu na urząd premiera Izraela w związku z nowym urzędem autonomii tzw. „palestyńskiej”. Sekretarz Generalny UE Javier Solana powiedział, że Unia znacząco zmieni swoje podejście do Izraela, jeśli ten nie poprze powstania nowego państwa arabskiego w granicach Izraela. (INN)


„Nie bój się, bo już nie doznasz zawstydzenia, i nie zrażaj się, bo już nie zostaniesz zhańbiona, gdyż zapomnisz o hańbie swojej młodości i nie będziesz pamiętać opłakanego stanu twojego wdowieństwa.!“ – Izajasz 54,4


CHATAMI: IRAŃSKA OPOZYCJA MUSI SIĘ ZJEDNOCZYĆ BY ZASTĄPIĆ AHMADINEDŻADA Były prezydent Iranu Mohammad Chatami wezwał wszystkich przywódców partii opozycyjnych do jedności by zmienić prezydenta Ahmadinedżada w wyborach 12 czerwca. Chatami, który jest zagorzałym przeciwnikiem Ahmadinedżada ustąpił z kampanii wyborczej na rzecz byłego premiera Mir-Hossein Mussawi. Ahmadinedżad ani nie przeprowadził reform gospodarczych, ani nie poprawił poziomu życia Irańczyków o niskim poziomie dochodów, co obiecał w kampanii wyborczej. (Haaretz)


EWAKUACJA JEMEŃSKICH ŻYDÓW DO USA Gmina Żydów w Jemenie żyje w ostatnich miesiącach pod ciągłymi atakami muzułmanów. Zdarzają się groźby zabójstw oraz ataki na mienie, tak że jemeńscy Żydzi żyją pod ciągłą presją swoich sąsiadów. Federacja Żydowska w USA chce sprowadzić 110 pozostałych w Jemenie Żydów. Ci którzy będą chcieli trafić do Izraela otrzymają pomoc, kiedy dotrą do USA. Jemen nie wydaje paszportów Żydom, którzy chcą wyemigrować do Izraela i dlatego jadą przez USA. (Jerusalem Post)

Proszę módlcie się za szybką ewakuację Żydów z Jemenu.


WIZYTA PAPIEŻA MOŻE UNIEMOŻLIWIĆ ŻYDOM MODLITWĘ PRZY ŚCIANIE PŁACZU Planowana wizyta papieża Benedykta XVI po ścianą płaczu (Kotel) może prowadzić do tego, że Żydzi nie będą się mogli tam modlić. Byłby to pierwszy raz od 2000 lat czyli od kiedy powstało to święte miejsce. Służby bezpieczeństwa omawiały tą kwestię z rabinem od ściany płaczu Samuelem Rabinowitzem. Zdecydowanie sprzeciwia się tym planom. Urzędnicy od bezpieczeństwa chcą zamknąć i opróżnić cały teren na dzień przed wizytą aż do jej zakończenia. „Kotel musi być dostępny dla każdego, kto chciałby się tam modlić przez cały czas wizyty” – argumentuje Raabinowitz. (INN)


SPRZEDAŻ HAGGADY POWINNA BYĆ ZABRONIONA Żydowska organizacja antymisyjna  „Outreach Judaizm” na początku tygodnia ostro skrytykowała sprzedaż paczek pesachowych dla biednych rodzin. Paczki mają napis: „Wszystko co potrzebujesz by świętować Seder”. Szef grupy zwraca uwagę na Hagadę (praktyczny poradnik jak świętować kolację sederową) że zawiera teksty mesjaniczne i powołuje się na Jeszuę. Rabbi Tobias Singer szef Outreach Judaism wezwał Żydów, którzy nabyli już tę paczkę do zwrotu do sprzedawcy. Mają też manifestować i żądać by broszurki te usuwać z działu „Judaika” w księgarniach. Singer wzywa też do podpisywania petycji o zniszczeniu pozostałych egzemplarzy. (INN)


ANKIETA W NEGEWIE: 58 % ZAKŁADÓW ZWALNIA PRACOWNIKÓW Kryzys gospodarczy rozszerza się w Izraelu. Właśnie opublikowana została ankieta, według której 58% fabryk w Negewie planuje zwolnienia pracowników także w I kwartale b.r. W 7100 zakładach zatrudnionych jest 39.500 pracowników. Około 6,3 % z nich (czyli 2.500) ma ją stracić. Dodatkowo 60% firm planuje skrócenie czasu pracy. Około 80% firm odnotowuje dramatyczny spadek sprzedaży i to na rynek miejscowy oraz na eksport. (INN)


Jeśliby jednak był u ciebie jakiś ubogi spośród twoich braci w jednej z twoich bram, w twojej ziemi, którą Pan, twój Bóg, ci daje, to nie zamkniesz swego serca i nie zaciśniesz swojej ręki przed twoim ubogim bratem.” – 5 Mojż. 15,7

ODPOWIEDZMY NA WYZWANIA W TRUDNYCH CZASACH Zakres biedy nadal się rozszerza w żydowskim państwie i rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak jest obecnie.
Wizja dla Izraela przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju i pomaga rodzinom, które cierpią na trwający konflikt w Gazie. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.

NASRALLAH: HISB-ALLAH NIGDY NIE UZNA IZRAELA Sekretarz generalny Hisb Allahu Hassan Nasrallah przysiągł 14 marca, że jego organizacja nigdy nie uzna Izraela. Opowiedział to ze swojej kryjówki na taśmie wideo rozpropagowanej wśród tysiąca aktywistów w Libanie.
Określił Izrael jako utwór gwałcicieli, rasistów i kryminalistów.
„Jesteśmy silni i gotowi” – tak zakończył swój bełkot.

Jeżeli bądziemy nieustępliwi zniszczymy ten twór”. (Haaretz)


USA KRYTYKUJE NOWE KONTAKTY WLK. BRYTANII I HISB ALLAHU USA nie przywitały z zadowoleniem najnowszej decyzji UK o podjęciu kontaktów z organizacją terrorystyczną Hisb-Allah. W 2005 roku Wlk. Brytania zerwała kontakty z Hisb-Allahem a zbrojne ramię tej organizacji zaliczyła do terrorystycznych. A jednak 12 marca brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oznajmili, że znów nawiązuje kontakty; rzekomo chodzi o wywarcie nacisku na organizację by oddała swoją broń. (Haaretz)


Czemuż to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach?-Psalm 2,1


ROŚLINY WYSYŁAJĄ SMS DO FARMERÓW Rośliny mogą wysyłać SOS na komórki swoich rolników. Możliwe jest to przez sensor opracowany przez zespół 12 naukowców. Urządzenie kontroluje przepływ prądu w pniu lub w korzeniach i w ten sposób rolnicy mogą na bieżąco mieć informację o stanie upraw. (INN)

Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN


List został przesłany przez serwis chrześcijański

Wizja dla Izraela
wcześniej TALENT do osób/firm, które mogą być zainteresowane takimi informacjami. Przepraszam bardzo, jeśli czujecie się urażeni powyższą formą listu. Większość adresów mailowych dostałem od Was, niektóre nie są aktualne i jeżeli jednak nie życzycie sobie otrzymywać ode mnie jakichkolwiek informacji drogą elektroniczną, proszę o odesłanie tego listu mailem zwrotnym.
Wszystkie dotychczasowe biuletyny Info z Jeruzalemu dostępne są na stronie

http://www.talent.org.pl
w dziale Judaików.aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *