Wizja dla Izraela 24.04.09

AKTUALNOŚCI  Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V.


Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail: 
href=”http://mail.google.com  Info@VisionfuerIsrael.de”
Info@VisionfuerIsrael.de


Web:  www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 24 kwietnia 2009

Pan okaże na nich swoją straszliwą moc, bo sprawi, że zmarnieją wszystkie bóstwa ziemi. Dlatego będą mu oddawały cześć wszystkie wyspy narodów, każda z miejsca swego.
Sofoniasz 2,11


HOLOKAUST- DZIEŃ PAMIĘCI We wtorek 21 kwietnia cały Izrael zatrzymał się na dwie minuty. O 10:00 zawyły syreny by uczcić sześć milionów Żydów, którzy zginęli podczas Holokaustu. Zatrzymały się samochody, a ludzie stanęli tam gdzie akurat byli. Wiele osób pochyliło swoje głowy z respektem wobec ofiar.
Restauracje, bary i miejsca rozrywki były zamknięte przez 24 godziny by uszanować ten dzień. W piśmie do prawników świata rzecznik Knesetu ostrzegał przed irańskim prezydentem Ahmadinedżadem. Ruben Riwlin pisał, że świat na nowo słyszy tę retorykę, oświadczenia i propagandę, która prowadziła do Holokaustu nazistów.
(INN)


NAJPIERW IRAN, POTEM ARABOWIE Tak długo jak USA stara się zakończyć atomowy wyścig z czasem Iranu i przez to zmniejszyć rosnące wpływy Teheranu w regionie, rząd premiera Benjamina Netanjahu nie będzie prowadzić rozmów z Arabami, które dotyczyć będą kluczowych kwestii. Zastępca izraelskiego ministra spraw zagranicznych Danny Ajalon powiedział w środę, że warunkiem jest zatrzymanie Iranu, w przeciwnym razie rozmowy nie posuną się nawet na krok: „Jeżeli chcemy doprowadzić do prawdziwego politycznego dyskursu z Arabami palestyńskimi to nie możemy pozwolić, by Iran je minimalizował i sabotował”. Iran nadal bowiem popiera grupy terrorystyczne finansowo i materialnie i szmuglując broń, która jest skierowana przeciw państwu żydowskiemu. Jerusalem Post)


Przypadnie kraj nadmorski resztce domu Judy, aby popasali w nim, wieczorem zaś odpoczywali w domach Aszkalonu, gdyż Pan, ich Bóg, nawiedzi ich i odmieni ich los.!“ – Sofoniasz 2,7

IRAŃSKI PREZYDENT KRYTYKUJE IZRAEL NA

KONFERENCJI ONZ Tuziny zachodnich dyplomatów opuściło salę antyrasistowskiej konferencji ONZ w Genewie, kiedy prezydent Iranu Ahmadinedżad określił Izraela jako „najstraszliwszy i najbardziej represyjny reżym rasistowski”. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon powiedział, że mowa prezydenta została wykorzystana by obwiniać, dzielić i podgrzewać; jest to całkowicie nie do zaakceptowania. W środę Ahmadinedżad ponownie oskarżył Izrael o „brutalne postępowanie” i „czystki etniczne” wobec Arabów akurat dwa dni po tym jak jego wypowiedzi skłoniły polityków z różnych krajów [w tym Polski] do opuszczenia konferencji. Izraelski premier Netanjahu złożył pisemne podziękowanie ośmiu krajom, które zbojkotowały tygodniową konferencję ONZ. (AP)


OBAMA POTĘPIA KOMENTARZ AHMADINEDŻADA O IZRAELU Prezydent Obama powiedział we wtorek, że kiedy irański prezydent Mahmud Ahmadinedżad określa rząd Izraela jako „rasistowski” to wchodzi w sytuację, w której grzebie szansę na poprawę stosunków Waszyngtonu z Teheranem. „Do takiej retoryki już przywykliśmy w wykonaniu prezydenta Ahmadinedżada… wiele oświadczeń, które wydał zwłaszcza w odniesieniu do Izraela są oburzające i niedopuszczalne”. Obama obiecał jednak przy tym prowadzić „twardą, bezpośrednią dyplomację”. (CNN)


0
Mówią o tobie zdradliwie, nadużywają imienia“ – Psalm 139,20


LIEBERMANN: ARABSKA INICJATYWA JEST „RECEPTĄ NA ZNISZCZENIE IZRAELA“ Izraelski minister spraw zagranicznych, Liebermann odrzucił arabską inicjatywę pokojową i to parę godzin po tym, jak prezydent USA Barack Hessein Obama określił ten plan jako „bardzo konstruktywny początek”. „Ten plan jest niebezpieczny, dokładnie to recepta na zniszczenie Izraela” – tak określił plan Liebermann we wtorek wieczorem. Powiedział, że popierane przez Zachód wysiłki znalazły się w ślepym zaułku. (Jerusalem Post)


W owym dniu nie doznasz już hańby z powodu wszystkich swych czynów, którymi grzeszyłeś przeciwko mnie. Gdyż wtedy usunę spośród ciebie twoich pyszałków i nie będziesz się już chełpić na mojej świętej górze.“ – Sofoniasz 3,11

PA PLANUJE IMPREZY BY OGŁOSIĆ JEROZOLIMĘ

ARABSKĄ STOLICĄ KULTURALNĄ Wbrew porozumieniom z Oslo tzw. Autonomia „palestyńska” planuje oficjalne wydarzenia by koronować Jerozolimę na „stolicę arabskiej kultury 2009”.
Niedawno PA próbowała oficjalnie pod swoim szyldem wypuścić latawca z flagą arabską nad bramą Damasceńską Starego Miasta. Porozumienie z Oslo zabrania tego rodzaju imprez w Jerozolimie.
(INN)


ARABSCY MAKLERZY ZA ZDRADĘ POD SĄD Wysokiej rangi doradca arabskiego „umiarkowanego” premiera Salama Fajada powiedział w poniedziałek, że Arabowie, którzy w Jerozolimie sprzedają Żydom ziemię i grunty powinni być zabijani. Szczególny sąd dyskutował we wtorek kwestię sprzedaży ziemi Żydom. Pierwszym przypadkiem jest pewien mieszkaniec Hebronu, który zamierzał sprzedać działkę Izraelczykom. Prokuratura zażądała by odpowiadał za zdradę stanu. Jeśli zostanie uznany winnym grozi mu kara śmierci. (Ynet)


MINISTER TURYSTYKI DO PAPIEŻA: PROSZĘ NIE SPOTYKAĆ SIĘ Z TYMI KTÓRZY POPIERAJĄ TERROR Izraelski minister turystyki Stas Miseschnikow zażądał w trybie pilnym by papież Benedykt XVI nie spotkał się z burmistrzem miasta Sachnin, Mazenem Ganaimem, ponieważ popiera on terror. Minister Miseschnikow powiedział, że papież powinien popierać „pokój i dialog między ludźmi i religiami“.
Nie ma potrzeby spotykać się z kimś kto popiera terror chowając się za wojskiem i pracuje w sprzeczności z narodowymi interesami i interesami miasta, w którym jest burmistrzem.
(INN)


IZRAEL PRZYGOTOWUJE UDERZENIE NA IRAŃSKIE INSTALACJE ATOMOWE Armia izraelska przygotowuje się na naloty dywanowe na instalacje w Iranie, kiedy rząd wyda stosowne rozkazy; takie głosy dało się słyszeć od przedstawicieli tajnych służb.
„Izrael chce przekonać się czy siły obrony, jeżeli zostanie zapalone zielone światło, będą mogły zaatakować Iran w kilka dni a może nawet godzin. Tak anonimowo powiedział przedstawiciel tajnych służb.
„Przygotowania trwają na wszystkich poziomach na wszelki wypadek. To dla Iranu przesłanie: tym razem to nie są tylko słowa“. Państwo żydowskie widzi w Teheranie swojego odwiecznego wroga, bo słowami swojego prezydenta Mahmuda Ahmadinedżada wielokrotnie nawoływał do zmazania Izraela z mapy świata.
(Yahoo)


Zgromadzę wszystkie narody i sprowadzę je do Doliny Józafata, i tam się z nimi rozprawię z powodu mojego ludu i mojego dziedzictwa, Izraela, ponieważ rozproszyli je między ludy pogańskie i podzielili mój kraj.
Wówczas Jeruzalem będzie święte, a obcy już nie będą przez nie przechodzili

– Joel 3- 7;22


IZRAEL CHCE ZAATAKOWAĆ IRAN JESZCZE W TYM ROKU Arabskie państwa Zatoki Perskiej są przekonane, że Izrael w najbliższej przyszłości zaatakuje Iran, a ta islamska republika natychmiast wystrzeli rakiety na swoich arabskich sąsiadów. Iran bowiem za kolaborantów „imperialistycznego, amerykańskiego reżimu” uważa takie kraje jak: Arabia Saudyjska, Katar, Kuwejt, Emiraty Arabskie i uważa, że są winne jakiegokolwiek izraelskiego (i popieranego przez USA) ataku na irańskie terytorium. Pastwa te zaopatrują się w rakiety patriot by bronić się przed rakietowymi atakami z Iranu. (Israel Today)


USA: ARABOWIE NIE MUSZĄ PRZED ROZMOWAMI UZNAWAĆ PAŃSTWA ŻYDOWSKIEGO Premier Benjamin Netanjahu żąda by Arabowie tzw. palestyńscy uznali Izrael jako państwo Żydów, zanim podjęte zostaną rozmowy pokojowe. Dla USA jest to niekaceptowalne jak wyraziło się amerykańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Wysłannik USA George Mitchell w poprzednim tygodniu odwiedził Ramallah i Kair. Wszystko wskazuje na to, że amerykanie nie podzielają stanowiska Netanjahu by rozmowy podjąć dopiero wtedy, gdy zniknie zagrożenie atomowe z Iranu. (Haaretz)


Wypędził przed nimi narody, Wyznaczył sznurem ich dziedzictwo I osadził w namiotach ich plemiona izraelskie
Psalm 78,55


EGIPSKA PROKURATURA ŻĄDA KARY ŚMIERCI DLA PRZYWÓDCÓW HISB-ALLAHU Egipska prokuratura żąda kary śmierci dla członków Hisb-Allahu, którzy  budowali siatkę szpiegów planującą ataki na Synaju.
Postępowanie wobec Mohammeda Mansura zostało już zakończone. Oczekuje się, że udowodni mu się szpiegostwo. Karą za to jest kara śmierci lub dożywotni obóz pracy.
(Haaretz)


POMÓŻ NAM ODPOWIEDZIEĆ NA WYZWANIA IZRAELA W TYCH CORAZ BARDZIEJ PORUSZAJĄCYCH I TRUDNYCH CZASACH Zakres biedy i bezrobocie nadal się rozszerza w Żydowskim państwie. Datki z zagranicy spadły bo dolar stracił na wartości.
Rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak obecnie. Wizja dla Izraela i Skład Józefa nadal przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, ich dzieciom i starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.
Módlcie się nadal by akcja humanitarna Składu Józefa mogła się rozwijać we wszystkich kierunkach.


EUROPEJSKA KONFERENCJA WIZJI DLA IZRAELA W HOLANDII Za dwa tygodnie w dniach od 8 do 10 maja 2009 w Delden w pobliżu niemieckiej granicy odbędzie się druga europejska konferencja VfI z Barrym i Baty’ą.
Szczegóły pod adresem:

http://www.visionfuerisrael.de/europakonferenz/”

http://www.visionfuerisrael.de/europakonferenz/

lub w naszym Monachijskim biurze.
Będziemy się cieszyć, jeśli zechcecie przyjechać.
Módlcie się proszę o obecność Bożą podczas konferencji.

Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWNпродвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.