Wizja dla Izraela 31.07.09


AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael


źRóDŁO: Vision für Israel e.V.


Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:

http://mail.google.com
Info@VisionfuerIsrael.deWeb:  www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 31 lipca 2009

Wszechmocny Pan zniszczy śmierć na wieki i zetrze łzę z każdego oblicza, i usunie hańbę swojego ludu na całej ziemi, gdyż Pan powiedział”


Iz.25,8

CHRZEŚCIJANIE W GAZIE POBICI I OBRABOWANI – Constantine Dabbagh przewodniczący Rady Gmin Chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie i jego żona zostali ofiarami trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy wdarli się do domu i pobili parę, poczym zrabowali im pieniądze i biżuterię. Atak na Dabbagha i jego  żonę jest najnowszym z całej serii ataków na bardzo mały chrześcijański zbór w strefie Gazy. Dabbagh powiedział, że mężczyźni związali im ręce na plecach i zawiązali głowy zanim ich pobili. Wtedy przez godzinę plądrowali cały dom szukając kosztowności. Ukradli także samochód ofiar.
(Jerusalem Post)

Proszę módlcie się za to by chrześcijanie w Gazie byli odważni i o ich ochronę. Szkoła baptystów „Latarnia” ponownie była atakowana, podobnie jak CVJM. Kolejny wierzący Rami Jad w drodze do domu z pracy w Towarzystwie Biblijnym Baptystów został uprowadzony i zamordowany; biuro organizacji zostało zbombardowane. To tylko kilka z wielu przykładów prześladowania w strefie Gazy, gdzie napady muzułmanów na chrześcijan są ignorowane przez istniejące rządy terrorystów z Hamasu.

PIĘCIU RABINÓW ZATRZYMANYCH W SKANDALU KORUPCYJNYM W poprzedni czwartek amerykański FBI zatrzymał pięciu rabinów, trzech burmistrzów ze stanu Jersey i dwóch innych urzędników. Śledztwo trwało dwa lata. Chodzi o wielki skandal korupcyjny dokonujący się od Nowego Jorku do Izraela: wymuszenia, łapówki dla polityków, pranie brudnych pieniędzy i handel organami.
Rabinom zarzuca się pranie brudnych pieniędzy idące w miliony poprzez organizacje wyższej użyteczności publicznej w USA i Izraelu. Innemu Żydowi zarzucono sprzedaż podarowanych przez Izraelczyków nerek za
około 110.000 Euro.

(Jerusalem Post)

Psy to żarłoczne, nienasycone. A są nimi pasterze, którzy na niczym się nie znają. Wszyscy chodzą swoją własną drogą, każdy myśli o własnej korzyści, wszyscy bez wyjątku.“ – Izajasz 56,11

FATAH: BEZ UZNANIA IZRAELA Wysokiej rangi urzędnicy Fatahu podali do wiadomości, że ich ugrupowanie przenigdy nie uzna Izraela. „Fatah nie uznaje istnienia Izraela i nikogo nie prosiliśmy by to uczynił” – to wypowiedź Raffia Natsche wysokiego pozycją członka Fatahu i bliskiego zaufanego przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa. To chodzi jedynie o „bezsens wywołany przez media”. Dalej twierdzi on: „Nie tylko Fatah nie uzna Izraela ale i nie cofnie wezwania do walki zbrojnej z Izraelem”. Inny prominentny członek Fatah Asam el-Ahmed potwierdził, że Fatah nigdy nie cofnie wezwania do wojny przeciw Izraelowi. Fatah kontroluje PA w Judei i Samarii; jest też partią Abbasa tzw. pokojowego partnera [do rozmów] Izraela.

(INN)

USA PRZEKAZAŁO 140 MIO. EURO ARABOM Stany Zjednoczone Ameryki przekazały tzw. palestyńskim Arabom około 140 milionów € by pomóc spłacić ich długi, jak powiedziała minister spraw zagranicznych USA Hillary Clinton. Arabski premier z PA  Salam Fajad zawsze pożyczał miliony dolarów z banków by opłacić swoich urzędników. Fajad uważa, że winna jego długom jest restrykcyjna polityka Izraela wobec Arabów; również inne kraje nie przekazały obiecanych pieniędzy.
(Haaretz)
Tylko część narodów arabskich dysponujących ogromnymi zasobami ropy naftowej przekazuje ułamek procenta swoich środków PA, które jej obiecano.
Według arabskich dyplomatów powodem jest niskie zaufanie do przewodniczącego PA, że mądrze użyje tych pieniędzy, nawet wtedy gdy Salam Fajad w Międzynarodowym Funduszu Walutowym jest znanym działaczem.

PIENIĄDZE POMOCOWE DLA GAZY MOŻE KONTROLOWAĆ HAMAS Według ministra obrony Izraela Hamas ciągle powoduje problemy, bo może kraść pieniądze darowane na odbudowę Gazy. W poprzednim tygodniu rozdawał dokument, w którym stwierdzone jest, że związki zawodowe z częścią krajów ONZ, które rozdzielały dary zawiązały komitet. Dokument został wysłany do USA.
Ostrzega on przed tym, że około 640 milionów dolarów, które USA obiecały na odbudowę Gazy może wpaść w ręce ludzi Hamasu. Wysokiej rangi polityk z ministerstwa obrony powiedział w zeszłym tygodniu: „Wszelka pomoc humanitarna, która ma trafić do Gazy musi zostać przepuszczona przez Hamas. Hamas stosuje przemoc nawet wobec organizacji humanitarnych jak UNRWA jeśli  nie chcą z nimi współpracować”.

(Jerusalem Post)

HAMAS CHCE ZMUSIĆ KOBIETY W GAZIE DO NOSZENIA NAKRYĆ GŁOWY
Czołowy członek Hamasu zauważa, że organizacja po przejęciu siłą władzy w 2007 roku nie zamierzała uznać szariatu za oficjalne prawo państwowe. Jednak dwa lata później rząd Hamasu wprowadza coraz więcej zarządzeń opierających się na przepisach muzułmańskiego prawa koranicznego. O ich wprowadzaniu donoszą raporty mieszkańców Gazy, według których „Milicja Moralności” zmusza kobiety do noszenia nakrycia głowy, zwłaszcza na plażach w Gazie. Niedawno urzędy w Gazie zdecydowały, że sądy na polecenie Hamasu będą kontrolować czy prawniczki w nich zatrudnione stosują się do muzułmańskiego prawa o zakrywaniu głowy i ubiorach.
(Haaretz)

KOREA PÓŁNOCNA ZABIJA CHRZEŚCIJAN ZA ROZDAWANIE BIBLII – Jak w poprzedni piątek donoszono z Korei Południowej, w Korei Północnej dokonano publicznej egzekucji chrześcijanki, która rozdawała biblie zakazane w tym komunistycznym kraju. Ich rodzice, mąż i trójka dzieci zostały zabrane do obozu więźniów w Hoerjong.

(Fox)
Pamiętajcie o uwięzionych, jakbyście byli sami uwięzieni, i o tych, co cierpią, bo i sami jesteście w ciele” –  Żydów 13,3

BRYTYJSKI ANTYSEMITYZM PO WOJNIE W GAZIE – „Wielka Brytania pobiła w tym roku zawstydzający rekord w atakach antysemickich“ – powiedział Chris Huhne liberalno-demokratyczny rzecznik spraw wewnętrznych. Według fundacji „Community Security Trust“, która zwalcza antysemityzm na Wyspach stwierdza, że od stycznia do czerwca tego roku dokonano 609 zgłoszonych aktów antysemickich. Jest to dwa razy więcej niż przed rokiem w tym samym okresie, kiedy zgłoszono 276 ataków. Huhne dodał:  „Jest absurdalne, że miejscowi fanatycy winę za decyzje zagranicznych rządów przypisują brytyjskim Żydom.”
(Haaretz, euractiv.com)

POCHWAŁA NETANJAHU Szef Izraelskiego Centrum Rozwoju arabsko-żydowskiej gospodarki (CJAED) powiedział, że rząd Benjamina Netanjahu wybrał nowy sposób dający firmom i zakładom w sektorze arabskim nowe pożytki; jednym z nich ma być fundusz pracujący na ich rzecz. Dyrektor CJAED Eitan Biedermann pochwalił utworzenie funduszu, ponieważ uważa, że „koniecznością jest włączenie sektora arabskiego do ogółu zatrudnionych w Izraelu, i oficjalnej polityki rządowej”.
Organizacja ta od dwóch dekad stara się o takie rozwiązania.

(INN)

AKCJA TORNISTER – Wizja dla Izraela i Skład Józefa co roku szykują tornistry z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla biednych dzieci. Podczas przygotowań na nowy rok we wrześniu 2009 zdaliśmy sobie sprawę, że mamy zbyt mało pieniędzy, by i w tym roku zrealizować nasz projekt. A jednak bożą troską jest zaspokojenie potrzeb dzieci również w Izraelu. Ufamy więc, że pomożecie nam zebrać odpowiednie środki. Proszę pomyślcie o tym, że nasze skarby złożone są w niebie i pomóżcie nam pobłogosławić tysiące pokrzywdzonych dzieci w nadchodzącym roku szkolnym.

KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAMIOTÓW I TOWARZYSZĄCA WYCIECZKA PO IZRAELU –

Serdecznie zapraszamy Was do Jerozolimy na Święto Namiotów od 4 do 7 października 2009 oraz towarzyszącą świętu wycieczkę po Izraelu. Jako mówcy i prowadzący uwielbienie zgłosili się już Barry & Batya Segal, Lance Lambert, Jonathan Bernis, Frank i Marlou van Essen.
Bliższe informacje pod tym adresem internetowym:

http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/
http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/

ENGLISH

NEWS Jeśli dajesz sobie radę z Angielskim zajrzyj czasem na
www.jnnnews.com.

Znajdują się tam linki do Wiadomości z Jeruzalem po hiszpańsku, holendersku, polsku i teraz także po rosyjsku.

Dziękujemy Bogu za Wasze modlitwy Barry, Batya i team VfI

Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.