WIzja dla Izraela_01.02.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 1 lutego 2013

Niech oni złorzeczą, ale Ty błogosław! Niech się zawstydzą powstający na mnie, Twój sługa zaś niechaj się cieszy!“–  Psalm 109,28.

KONIEC KRYZYSU WODNEGO W IZRAELU – Szef izraelskiego urzędu ds. wody, Alexander Kushnir, poinformował społeczeństwo w tym tygodniu, że susza prawie po 10 latach dobiegła końca. „Sytuacja w Izraelu po ośmiu, dziewięciu długich latach suszy, ustabilizowała się. System odzyskiwania wody z odpadów, który opracowaliśmy i opady w zeszłym roku, pomogły nam. Znajdujemy się obecnie w fazie stabilizacji i przygotowania na następne dziesięć lat” – powiedział we wtorek w wywiadzie radiowym i dodał, że w przeciwieństwie do prognoz przewiduje się znaczną obniżkę cen wody. (INN) To jest cud i efekt wysłuchanych modlitw, z czego możemy rzeczywiście się radować.

GAZ ZIEMNY – W ostatni sobotni wieczór powstawała historia, kiedy popłynął gaz ziemny ze specjalnej instalacji ze statku do elektrowni izraelskiej firmy Israel Electric Corporation (IEC). Statek, który zrzucił kotwicę w pobliżu portu w Haderze został poprzez terminal podłączony do sieci i zaczął na ląd płynąć gaz. Odtąd przez podwodny odcinek i sieć rurociągów lądowych zaopatrywane są wszystkie elektrownie firmy. Yiftach Ron-Tal, przewodniczący rady nadzorczej IEC powiedział, że to jest historyczna chwila dla energetyki w Izraelu. Projekty związane z gazem płynnym zabezpieczą w przyszłości dostawy energii dla izraelskich mieszkańców (Arutz 7).

OSTRZEŻENIE PRZED OBOJĘTNOŚCIĄ W SPRAWIE SYRII – W ostatni weekend libański Hisb-Allah rozpoczął zakładanie baz w Syrii w miejscach gdzie syryjski prezydent Bashar al-Assad składuje część swoich arsenałów broni chemicznej. Generał Amir Eshel, najwyższy dowódca lotnictwa, ostrzegł we wtorek, że Izrael nie może stać obojętnie w obliczu rosnącego w Syrii chaosu i niepokojącej możliwości dostania się arsenału broni niekonwencjonalnych reżymu Assada w ręce Hisb-Allahu. Nigdy nie bierze się chemicznego arsenału Assada pod uwagę i tego, że jest on największy na świecie. „Syria przeżywa zmiany o sile trzęsienia ziemi. Wobec tego ogromnego arsenału możliwe jest, że Izrael w swoich granicach będzie miał z nim do czynienia” – stwierdził Eshel. Syria posiada dosyć nowoczesne systemy broni.  Dodał także: „Nasz region przeżywa dramatyczne przemiany. Rządy przychodzą i odchodzą, a grupy terrorystyczne wykorzystują pustkę, by wzmocnić swoje działania w naszych granicach  i to w rozmiarach jakich nie widzieliśmy od dziesiątków lat.” Niebezpieczna, niekalkulowalna sytuacja w Syrii może zmusić Izrael zwalczać broń, która była produkowana na Zachodzie, Wschodzie lub na Bliskim Wschodzie. W tym także rakiety ziemia-ziemia, sterowane rakiety dalekiego zasięgu oraz bronie niekonwencjonalne. Większość z tego pochodzi z Iranu. „Nie możemy czekać aż wybuchnie wojna”. Powiedział Eshel. „nie możemy być nieprzygotowani“  (Ynet). Sytuacja w Syrii coraz bardziej przybiera katastrofalne rozmiary a niebezpieczeństwo dostania się nie konwencjonalnych broni w ręce wrogów Izraela nie jest do przecenienia. Czujna modlitwa jest konieczna by zniszczyć plany wroga, ponieważ on chce by przemoc przedarła się do północnego Izraela.

SZEF EGIPSKIEJ ARMII OSTRZEGA PRZED UPADKIEM PAŃSTWA – Najwyższy żołnierz egipskiej armii ostrzegł we wtorek, że państwo może upaść, jeśli wszystkie siły w kraju nie pogodzą się. Krwawe walki, które od wielu dni toczą się na placu Tarhir i okolicach zmusił we wtorek ambasadę USA do zaprzestania pracy. Minister obrony generał Abdul-Fatah al-Sisi otwarcie ostrzegł nowych islamskich przywódców i ich przeciwników, że ich brak zgody w polityce prowadzić może do kolapsu państwa i jest niebezpieczeństwem dla przyszłych pokoleń. Dlatego – powiedział generał Sisi – polaryzacja jest dla przywódców wojskowych powodem do troski, ponieważ jeśli nie zostanie osiągnięta stabilizacja instytucjonalna, stanowić to będzie zagrożenie dla bezpieczeństwa Egiptu. Przemoc trwa nadal na ulicach Kairu. Podczas walk policji z demonstrantami zaatakowany został luksusowy hotel. Zdemolowane zostały całkowicie jego wejścia. Najgorsze walki podczas których zginęło wiele osób trwały w Port Saidzie na północnej flance Kanału Sueskiego. Egipski prezydent Mohamed Mursi ogłosił w tym mieście i dwóch innych w strefie kanału, dwumiesięczny stan nadzwyczajny i wezwał armię do przejęcia kontroli (Ynet).

IRAN: SKAZANY NA 8 LAT WIĘZIENIA – Jak poinformowało amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości jeden z pastorów z powodu roli jaką odgrywał w kościele podziemnym w republice Islamskiej został w niedzielę skazany na osiem lat więzienia. Irański prawnik Nasser Sarbazi potwierdził wyrok i zapowiedział, że jego klient wniesie odwołanie. 32 letni Abedini i jego prawnik mogli być obecni tylko podczas otwarcia rozprawy, mianowicie 21 stycznia. Zwolennicy Abedinisa mówią, że zaczął on na początku obecnego stulecia prowadzić zbory podziemne. Za czasu prezydenta Mohammeda Khatamiego, który był zwolennikiem reform był on w większości tolerowany. Abedini przyjął obywatelstwo USA, wyjechał tam, ale podczas wizyty w Iranie w 2009 roku został zatrzymany. Uwolniono go po zapewnieniu że nie będzie brał udziału w żadnych nielegalnych podziemnych praktykach religijnych, jak poinformowała jego rodzina. Naghmeh Abedini powiedziała, że jej mąż trzymał się zapewnienia z 2009 roku i wjechał do Iranu tylko po to by zbudować tam sierociniec. We wrześniu poprzedniego roku został jednak uwięziony, a w liście z więzienia pisał, że jest torturowany (Arutz 7). Proszę módlcie się i miłosierdzie, ochronę i uwolnienie Saeeda Abediniego. Oby jego odwołanie zostało szybko rozpatrzone i oby został uwolniony. Proszą módlcie się o siłę dla rodziny, niezależnie jak straszna może być sytuacja, a także o pocieszenie i zaopatrzenie dla żony i dzieci.  

LUDNOŚĆ IZRAELA WZROSŁA O 1,8 % – Z danych urzędu statystycznego wynika, że w roku 2011 ludność Izraela wzrosła o 1,8%, to znaczy o 141.500 osób do liczby 7.836.600. Wśród nich było 5.907.500 Żydów (75,4 %), 1.610.900 Arabów (20,6 %) i około 318.200 (4 %) nie-Żydów. Urodziło się około 125.500 dzieci, 16.600 osób wyemigrowało (Arutz 7).

DUŻA DOSTAWA BRONI DO JEMENU UDAREMNIONAJemeńskie wojsko przechwyciło 23 stycznia statek, z dużą ilością broni, dokładnie – z rakietami ziemia-ziemia. Przedstawiciele USA wychodzą z założenia, że przemycana broń pochodzi z Iranu i przeznaczona była dla „powstańców” w Jemenie. Na pokładzie znajdowały się również ładunki wybuchowe, granatniki z napędem rakietowym i materiały do wytwarzania ładunków wojskowych. „To pokazuje brutalne mieszanie się Iranu w sprawy innych krajów na Bliskim Wschodzie” – stwierdził przedstawiciel USA (Reuters).

CIEMNE DZIENNIKARSTWO – Rzecznik Knesetu skrytykował w poniedziałek karykaturę Sunday Timesa. Netanjahu buduje w niej mur z arabskich siał i krwi. „Ta karykatura przypomina izraelskiemu narodowi ponure dziennikarstwo w najczarniejszych czasach ludzkości” – pisał Reuven Rivlin do swego brytyjskiego kolegi na urzędzie Johna Bercowa. Karykatura była wyjątkowo obraźliwa, ponieważ opublikowana była w międzynarodowym dniu pamięci o Holokauście. „Gdyby w Izraelu opublikowana była karykatura, w której przedstawia się Wielką Brytanię w monstrualnej postaci i uczucia Brytyjczyków byłyby w tak brutalny i brudny sposób ranione, nie zwlekalibyście ze skargą do mnie o pogwałcenie legalnego prawa  do wolnej wypowiedzi – i to byłoby słuszne.” W poniedziałek Rupert Murdoch przeprosił za tę karykaturę w jednej ze swoich gazet. Redaktor naczelny Sunday Times’a  Martin Ivens spotkał się we wtorek z przedstawicielami gminy żydowskiej w Wielkiej Brytanii i osobiście przeprosił, ale dopiero po tym kiedy Gmina złożyła oficjalną skargę w Nadzorze Medialnym (Ynet, INN).  Proszę módlcie się przeciw brutalnemu, werbalnemu i fizycznemu antysemityzmowi na całym świecie.

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży,  „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE – Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na  http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.