Wizja dla Izraela_01.10.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 1 października 2010

nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas”  (Dn.l 3,17).

KRYTYKA OBAMY – Prezydent Obama był w poprzednim tygodniu ostro krytykowany przez czołowe osobistości Izraela kiedy podczas przemówienia w ONZ żądał by żydowskie państwo zabroniło Żydom budowania w Samarii i Judei. Danny Danon (Likud) odrzucił żądania Obamy: „Obama może sobie w niedzielę włączyć CNN i oglądać jak koparki i spychacze wznawiają prace budowlane”. Był on obruszony wypowiedziami prezydenta i stwierdził, że ci, którzy myślą, że pokój zależy od zakazu budowy nie znają realiów i nie mogą brać udziału w rokowaniach. (Arutz-7)

SENAT USA WSPIERA NETANJAHU I ŻĄDA OD OBAMY BY WYWARŁ NACISK NA ABBASA – Wobec 100 członków senatu niemal wszyscy – 87 senatorów podpisało list do Obamy w którym PA przypisuje się winę za to, że bezpośrednie rozmowy z Izraelem utknęły w martwym punkcie. List senatorów ma w zamyśle przeciwdziałać antyizraelskiemu nastawieniu rządu Obamy na arenie międzynarodowej. Rzecznik ministerstwa stanu Philip Crowley powiedział 27 września, że Stany Zjednoczone są rozczarowane tym, że premier Netanjahu nie przedłużył 10 miesięcznego moratorium. Zakaz budowy wprowadzono by spełnić żądania Abbasa, który od tego uzależniał przystąpienie do pertraktacji. A jednak Abbas wstrzymuje rozmowy żądając kolejnego przedłużenia moratorium i objęcia nim większej ilości miejsc. Amerykańscy senatorzy chwalili Netanjahu, że nie cofnął się i przystąpił do rozmów mimo brutalnego mordu 4 Żydów przez terrorystów z Hamasu zaraz po rozpoczęciu rozmów. (INN) Proszę módlcie się nadal by premier Netanjahu i rząd izraelski mimo nacisków i żądań z zagranicy, patrząc na efekty rozmów pokojowych nie stracił perspektywy proroctw biblijnych.

IZRAEL GOTÓW WZNOWIĆ DZIAŁALNOŚĆ BUDOWLANĄ NA ZACHODNIM BRZEGU – Izraelscy osadnicy sprowadzili do nowo wznoszonych osiedli sprzęt budowlany. USA gorączkowo próbuje przeciwdziałać fiasku rozmów pokojowych. Tego samego dnia przewodniczący PA Mahmud Abbas powiedział, że nie będzie żadnego paktu pokojowego, chyba że Izrael zaprzestanie budów na terenach, do których roszczą sobie pretensję Arabowie dla ich przyszłego państwa. (IBN) Ważne jest przypatrzeć się, czego żądają Arabowie dla przyszłego państwa tzw. Palestyńskiego markując tzw. rozmowy pokojowe. Jak już podawaliśmy na Zachodnim Brzegu mieszka ok. 300.000 Izraelitów w 121 oficjalnie uznanych osiedlach. Kolejne 120.000 mieszka we Wschodniej Jerozolimie. Trzy największe osiedla Modiin Illit, Maale Adumim i Betar Illit są30 tysięcznymi miastami. W tych liczących dziesiątki lat miastach są domy mieszkalne, szkoły, budynki rządowe, centra handlowe i kwitnące firmy. Nie są to szałasy czy namioty na pustyni, które i tak dla narodu żydowskiego byłyby bez znaczenia. Rząd Obamy i Arabowie wywierają ciągle naciski na Izrael by zatrzymać ich naturalny rozwój: nie budować nowych szkół dla rodzących się dzieci, szpitali i praktyk lekarskich, mieszkań i firm. Powodem jest oczywiście nadzieja Arabów, że któregoś dnia Żydzi opuszczą te kwitnące miasta i przekażą je swoim największym wrogom za miraż pokoju. USA od arabów nie żąda niczego oprócz „dobrej woli”. Historia pokazuje, że wszystkie terrorystyczno-islamskie przyrzeczenia łamane były w kilka tygodni jeśli nie dni. Proszę módlcie się by izraelscy politycy wobec tych wszystkich zagranicznych manipulacji pozostali niewzruszeni i aby Dobra Nowina była Bożym Planem Pokojowym na Bliskim Wschodzie.

ŚWIĘTO W ODRESTAUROWANYM GROBIE JOZEFA – Ponad 1.000 ludzi z całego Izraela spotkało się 29 września na szczególne modlitwy w dniu święta szałasów przy grobie Józefa. Było to pierwsze zgromadzenie przy grobie, który w błyskawicznej akcji został odnowiony w nocy z soboty na niedzielę. Jak już donosiliśmy przed 10 laty grób został zniszczony i zbezczeszczony przez Arabów. W czasie restauracji 5 tonowy kamień został precyzyjnie i dokładnie tam umieszczony gdzie był poprzednio, zanim w 2000 roku został roztrzaskany przez arabskich złoczyńców. (INN) „Odmień, Panie, losy nasze Jak strumienie w ziemi południowe” – Psalm 126,4.

DŁUŻSZE ŻYCIE W IZRAELU W ciągu ostatnich 30 lat długość życia w Izraelu znacznie się wydłużyła; życie jest dłuższe niż średnia w innych krajach OECD. Zmalała śmiertelność noworodków i niemowląt. Także izraelscy Arabowie, którzy długi czas odstawali od reszty z powodów kulturalnych, społecznych, naukowo-technicznych i innych teraz żyją dłużej niż Amerykanie. Także narodowa służba zdrowia i osiągnięcia medycyny pozytywnie odzwierciedlają się w oczekiwanej długości życia mieszkańców. (Jerusalem Post)

OBAMA PRZYSŁUCHUJE SIĘ PRO-PALESTYŃSKIEMU KAZANIU W KOŚCIELE Przed 19 września prezydent Obama w kościele był tylko jeden raz; przedtem jeszcze tylko raz kiedy był głównodowodzącym. Potem kolejny raz był podczas zaprzysiężenia, drugi na Wielkanoc. Tak więc teraz trzeci raz rodzina Obamów wybrała się do kościoła w Waszyngtonie by wysłuchać kazania aktywisty pro-arabskiego, który powiedział, że Izrael musi opuścić serce ich biblijnych terenów w zamian za pozorny pokój. Prezydent i jego rodzinay odwiedziła biskupstwo Św. Jana naprzeciwko Białego Domu. „Przypadkowo” w tę niedzielę był w katedrze Ziad Asali z Amerykańskiej Grupy Roboczej dla „Palestyny” (ATFP) którego poroszono o wygłoszenie kazania. Asali i ATFP wprawdzie przyznają, że są za rozwiązaniem dwa państwa dla dwóch narodów ale namawiają do demograficznego zniszczenia Izraela poprzez wpuszczenie milionów tzw. uchodźców arabskich. ATFP za dotychczasową sytuację winą obarcza Izrael i chce by Izrael przeprosił za to, że się odrodził. Asali nie widzi równoważności arabskiego terroryzmu i antyterrorystycznych operacji Izraela w obronie pokoju. Nie jest to więc niespodzianką że media USA zignorowały sytuację kiedy pewien muzułmanin niemal otwarcie nawołuje do przemocy wobec Izraela akurat podczas trzeciej wizyty Obamów w kościele. (Israel Today)

ŻADNA TAJEMNICA: SOROS WSPIERA J STREET – Miliarder George Soros, który kiedyś powiedział, że polityka Izraela i USA wzmaga antysemityzm, wspiera amerykańską i inicjatywę obywatelską tzw. J Street, która sympatyzuje z terrorystami z Hamasu. Soros bardzo pomógł Obamie w jego kampanii wyborczej a teraz Obama zaprasza J street do Białego Domu na konsultacje. W ten sposób robi reklamę tej grupie politycznej i udaje, że reprezentuje ona amerykańskich Żydów. Według jej własnych wypowiedzi grupa ta wspiera „czołową rolę USA w dyplomatycznym zakończeniu arabsko-izraelskiego konfliktu i konfliktu w „palestynie”” i propaguje rzekomo 'nowy kierunek amerykańskiej polityki na Bliskim Wschodzie: rozwiązania dyplomatyczne przed militarnym’ oraz „podejście multirealne zamiast bilateralnego” i „dialog przed konfrontacją” (INN, Wikipedia).

FIDEL CASTRO ROZUMIE ŻYDOWSKĄ HISTORIĘ – Premier Netanjahu z radością powitał 25 września uwagę kubańskiego polityka Fidela Castro, który w krótkim wywiadzie zaznaczył, że Izrael ma bez wątpienia prawo do istnienia. Castro wyjaśnił: „Wyobraźmy sobie że jestem Netanjahu. Wtedy przypomniał bym sobie jak w obozach koncentracyjnych zginęło sześć milionów Żydów mężczyzn i kobiet wszystkich grup wiekowych”. W jednym z wcześniejszych wywiadów Castro zażądał by Achmadinedżad natychmiast zaprzestał przeklinania Żydów. (Haaretz)

POCHWAŁA CASTRO PRZYCIĄGA ŻYDÓW NA KUBĘ – W tym roku Kubę odwiedziło 5.000 Izraelitów, ale szef marketingu największych biur turystycznych powiedział, że te życzliwe komentarze prezydenta Fidela Castro jakie niedawno wypowiedział mogą sytuację zmienić. Zastępca zrzeszenia biur powiedział, że istnieje ogromny potencjał turystyki z Izraela na Kubę. Oczekuje, że ich ilość w przyszłym roku się podwoi. (Haaretz) Proszę módlcie się nadal o to by Izrael miał dobre stosunki z innymi narodami.

WYSOKIE CENY – Rolnicy podają, że tegoroczna susza w sierpniu zniszczyła 70% plonów. Ceny już wrosły, np. pomidory o 100%, kapusta o 150% a ogórki o 240%. (Haaretz)

TERRORYŚCI W PARYŻU – Francuskie urzędy zatrzymały egipskich terrorystów, którzy podczas imprezy zorganizowanej przez Izraelskie Siły Obrony (IDF) usiłowali ukraść materiały wybuchowe dla dalszych zamachów. Tak stwierdził Squarcini Bernard Francuzki szef antyterrorystów. Zagrożenie zamachami we Francji jeszcze nigdy nie było tak duże. (INN)”Jest jeszcze nadzieja dla twojego potomstwa – mówi Pan – i wrócą synowie do swoich siedzib” – Jeremiasz 31,17

WASZE DATKI SĄ BARDZO CENNE – Czy wiedzieliście, że 23,6% ludzi w Izraeli i 35,9% dzieci żyje w biedzie. Na początku roku szkolnego Wizja dla Izraela i Skład Józefa rozdały 7.000 tornistrów potrzebującym dzieciom i akcja trwa nadal. To tylko jeden z wielu projektów pomocy najuboższym. Proszę pomagajcie nam dalej byśmy mogli pomagać ofiarom ataków terrorystycznych i rodzinom czy ludziom starszym, którzy żyją w ubóstwie. Dalsze informacje pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden albo dzwońcie do naszego monachijskiego biura 00 49 89-566 595. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

поисковую оптимизацию сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.