Wizja dla Izraela_02.01.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 2 stycznia 2015

Tak mówi Pan, który toruje drogę przez morze i ścieżkę przez potężne wody…Nie wspominajcie dawnych wydarzeń, a na to, co minęło, już nie zważajcie! Oto Ja czynię rzecz nową: Już się rozwija, czy tego nie spostrzegacie? Tak, przygotowuję na pustyni drogę, rzeki na pustkowiu“ –  Izajasz 43,16, 18-19.

ALIJA: WIĘCEJ PRZYJEZDNYCH, ZWŁASZCZA Z FRANCJI– W środę był ostatni dzień roku i żydowska organizacja imigrantów         i odpowiednie ministerstwo ujawniły swoje dane. Wynika z nich, że rok ten był rekordowy. Nowych imigrantów przyjechało ok. 26.500, co było 32% więcej niż przed rokiem, tak wielu nie było już od dziesięciu lat. Po raz pierwszy największym krajem pochodzenia była Francja. Około 7.000 nowych imigrantów z Francji to było dwa razy więcej jak przed rokiem, kiedy to przybyło 3.400 osób. Powodem tak gwałtownego wzrostu była po części rosnąca przemoc na tle antysemickim w kraju. Mimo jednak tego, że Francja leży na czele listy krajów pochodzenia, to jednak największy wzrost imigrantów odnotowano z Ukrainy. W porównaniu do poprzedniego roku wyniósł on 190%. Łącznie było to 5.840 osób. Również w odniesieniu do Ukrainy można to wytłumaczyć rosnącą niestabilnością i konfliktami w kraju. Z najnowszych danych statystycznych wynika, że największy wzrost imigrantów dotyczy Europy: 88% więcej przybyszy niż przed rokiem. Łącznie było to 8.640 osób. Z byłych republik sowieckich wzrost wyniósł 50%. Ilościowo było to 11.430 osób; najwięcej z Ukrainy. Również Alija z Ameryki wzrosła o 8% to jest przybyło stamtąd 3.470 osób (Arutz-7). Proszę módlcie się by w 2015 roku dwa czy trzy razy więcej Żydów wróciło do Izraela i by uszli rosnącemu antysemityzmowi w Europie. Módlcie się także o to by Żydzi przyjeżdżali także z zaprzyjaźnionych krajów. Nie ważne, czy są to osoby samotne, czy z rodzinami – Izrael może być ich ojczyzną.

REZOLUCJA PA PRZEPADŁA W RADZIE BEZPIECZEŃSTWA – We wtorek Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła wniosek tzw. Autonomii „palestyńskiej” (PA) w sprawie uznania jej za państwo „palestyńskie”. Tylko 8 krajów głosowało „za”, dwa były przeciwne, a 5 wstrzymało się od głosowania. By rezolucja przeszła potrzebnych było 9 głosów. Rezolucję poparły Chiny, Rosja czy Francja. Zawierała ona także 12 miesięczny czas potrzebny na uzgodnienie traktatu pokojowego z Izraelem. Przeciwni byli USA i Australia. Głosowanie wypadło negatywnie [dla PA – przyp. tłum.] mimo, że PA uważała, że jest w stanie uzyskać niezbędnych 9 głosów „za” i doprowadzić do roku 2017 do wycofania Izraela z Judei, Samarii i Wschodniej Jerozolimy. Ambasador USA w ONZ Samatha Power powiedziała, że rezolucja jest „ekstremalnie niewyważona”, zawiera terminy, których Izrael z powodów bezpieczeństwa dotrzymać nie może i przygotowuje drogę do jeszcze większych podziałów (Arutz 7). „Z nim jest ramię cielesne, z nami jest Pan, nasz Bóg; On nam pomoże i stoczy za nas boje. Na te słowa Hiskiasza, króla judzkiego, lud nabrał otuchy” – 2 Kronik 32,8.

NETANJAHU POCHWALIŁ USA I AUSTRALIE ZA ODRZUCENIE WNIOSKU PA – W środę premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział po głosowaniu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ o PA: „Chciałbym wyrazić moje uznanie i wdzięczność dla Stanów Zjednoczonych i Australii a także moje uznanie dla prezydenta Ugandy mojego przyjaciela Paula Kagame i prezydenta Nigerii przyjaciela Goodlucka Jonathana.” Po wielu miesiącach niezliczonych połajanek PA musiały zaliczyć wstydliwą porażkę za to, że chciała dyktować warunki powstania państwa, poprzez ONZ. W ostatniej minucie nieoczekiwanie wstrzymała się od głosu Nigeria, przez co Arabom zabrakł 1 głos. Premier Netanjahu przemawiał przed głosowaniem Nigerii i Ruandy. Oprócz Ruandy od głosu wstrzymały się jeszcze Wielka Brytania, Korea Południowa i Litwa (Jerusalem Post).

IZRAELSKI MINISTER KRYTYKUJE POSTĘPOWANIE PA W ONZ – Izraelscy dyplomaci zareagowali z całą ostrością na jednostronne postępowanie PA w ONZ zmierzające do uznania jej za państwo i żądanie wycofania się Izraela do 2017 roku. Minister Spraw Zagranicznych Avigdor Lieberman powiedział, że porażka w ONZ da PA nauczkę, że tego rodzaju prowokacja i jednostronne wymuszanie na Izraelu nie dają rezultatu. „Pogarda Arabów wobec najważniejszych krajów społeczności międzynarodowej z USA na czele jest podsycana przez kraje europejskie“ – stwierdził Lieberman. „Każdy kraj który rzeczywiście chce jakiegoś uzgodnienia musi postępować odpowiedzialnie i powiedzieć jasno arabom, że porozumienie możliwe jest tylko przy stole rokowań”. „PA udowadnia co i rusz, że nie jest zainteresowana bezpośrednimi rozmowami; prowokuje i pracuje nad tym by zdeligitymować Izraela” – powiedział minister obrony Moshe Jaalon w nawiązaniu do głosowania w ONZ. Dodał: „Od podpisania porozumień w Oslo od dwudziestu lat PA próbuje uzyskać coś od Izraela nic w zamian nie oferując. Nie zgodzimy się na to. Nie będziemy też czynić kompromisów w kwestii bezpieczeństwa i przyszłości państwa Izrael” (Israel National News).  Proszę módlcie się dalej zgodnie z Pismem: „Nie spełniaj, Panie, życzeń bezbożnika, Nie daj, by zamysł jego się udał!“ – Psalm 140,9.

PA I SĄD MIĘDZYNARODOWY – Prezydent PA Mahmud Abbas zaraz po odrzuceniu rezolucji o uznaniu PA za państwo zaczął ubiegać się o członkostwo w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości (MTS). PA ostrzegła, że w razie porażki w ONZ starać się będzie o członkostwo w różnych organizacjach międzynarodowych, na przykład w MTS, by pozywać Izrael przed sąd. Takie kroki wyraźnie wykraczają poza porozumienie zawarte przez PA z Izraelem. Decyzja zwrócenia się do MTS może być bezskuteczna. Jeśli PA zgodzi się z umownymi zasadami Trybunału, może być, a zwłaszcza Hamas, potencjalnie oskarżona przez Izrael o zbrodnie wojenne, jak na przykład atakowanie celów cywilnych lub wykorzystanie ludności arabskiej jako żywych tarcz. Niedawno wysłannik PA usłyszał w ONZ-owskiej Radzie praw człowieka, że PA nie ma szans pozwania Izraela przed Trybunał i to dlatego, że arabskie grupy terrorystyczne same wielokrotnie naruszają prawo międzynarodowe (Israel National News).  „Nicpoń kopie doły zguby, a jego mowa jest jak ogień płonący” – Przypowieści 16,27.

ISRAELA NIE MA W ATLASIE CZOŁOWEGO WYDAWCY – Collins Bartholomew, firma córka HarperCollins, która specjalizuje się w mapach i atlasach Atlas Bliskiego Wschodu po angielsku sprzedawał w krajach Zatoki Perskiej, gdzie Jordania i Syria sięga Morza Śródziemnego.         Collins Bartholomew na pytanie o skreślenie Izraela z mapy powiedział mediom, że „Państwo żydowskie dla naszych klientów w krajach Zatoki jest nie do zaakceptowania.” Dalej możemy dowiedzieć się, że usuniecie Izraela z mapy związane jest z ”lokalnymi preferencjami”. (Oznacza to oczywiście, że lepiej gdyby Izrael nie istniał.) Ostro skrytykowała Collinsa konferencja biskupów Anglii i Walii. Biskup Declan Lang z wydziału spraw międzynarodowych powiedział: „Opublikowanie tego atlasu potwierdza przekonanie Izraela, że w świecie arabskim panuje wrogie nastawienie do tego kraju”. W czwartek ahrpercollins opublikował przeprosiny: „HarperCollins ubolewa nad usunięciem nazwy Izrael z Atlasu Collinsa Bliskiego Wschodu. Produkt ten nie będzie więcej sprzedawany a pozostałe egzemplarze zostaną przeznaczone na przemiał”. Nie jest jasnym, jakie preferencje lokalne zastosuje wydawnictwo w przyszłości (Arutz 7).

NOSOROŻCE UCIEKŁY – Trzy samiczki nosorożca uciekły w Nowy Rok. Strażnik odwrócił stracił uwagę i nie zauważył, że zwierzęta uciekły przez otwarte wrota ze sztucznego parku safari. Wszystko zdarzyło się w czwartek o 6 rano, kiedy portier otwierał drzwi dla zwiedzających. „O 6:15 dostałem telefon z policji, że uciekło parę nosorożców” – powiedział dyrektor parku Jechuda Bar dziennikarzom. Park safari znajduje się blisko parku narodowego Ramat Gan, gdzie pan Bar szybko znalazł zwierzęta. „Dwa z naszych starszych nosorożców znalazłem na parkingu gdzie bawiły się z młodszym. Po minucie czy półtorej już były w swoim parku.“ Według rzecznika prasowego nosorożce i tak były już w drodze powrotnej do parku safari, ale same ni potrafiły znaleźć wejścia. „Kiedy Jehuda (manager) zaczął klaskać w ich kierunku by zwrócić na siebie uwagę, same wiedziały już gdzie jest wejście. W Ramat Gan jest największe skupisko dzikich zwierząt na Bliskim Wschodzie. Białe nosorożce, obok hipopotamów, lwów i afrykańskich oraz azjatyckich słoni należą do najcenniejszych okazów (Ynet).

DZIEKUJUEMY Z WASZE DATKI– Bardzo wielkie dzięki za wasze wierne finasowe wspomożenie i Wasze modlitwy w 2014 roku. Pomagajcie nam także e 2015. Wasze darowizny są bardzo cenne i pilnie potrzebne. Nasze konta:

Europa:           Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

эффективное продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.