Wizja dla Izraela_02.03.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 2 marca 2012

Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba, kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim” – Psalm 146,5.

IZRAEL TESTUJE SYSTEM OBRONY RAKIETOWEJ  Izrael poinformował, że test systemu obrony rakietowej Arrow jest obecnie „najważniejszym kamieniem milowym” przy rozwoju środków ochrony narodu przed atakiem rakiet średniego zasięgu, które odpalone mogą być z krajów takich jak Iran. Zakończony sukcesem test tej amerykańsko-izraelskiej broni odbył się nad Morzem Śródziemnym. Polegał on na tym, że wystrzeloną rakietę balistyczną namierza i śledzi radar, a dane przekazuje do centrum dowodzenia. Później z izraelskiego ministerstwa obrony podano, że testy dają pewność, że Izrael jest odpowiednio przygotowany na atak rakiet balistycznych na jego terytorium  (CNN).

IZRAELSKI RZĄD SOLIDARYZUJE SIĘ Z BEZCZESZCZONYMI KOŚCIOŁAMI – Chrześcijańscy przywódcy na miejscu i przedstawiciel izraelskiego rządu spotkali się w poprzednim tygodniu w „Domu Baptystów” należącym do zboru baptystów w sercu Jerozolimy, po tym jak wandale namalowali obrażające chrześcijaństwo hasła na jego murach. Akt ten ma być zrozumiany jako dowód solidarności Państwa Izrael i chrześcijańskich Zborów oraz jako wezwanie chrześcijan by tego rodzaju ataki spotkały się z ich strony z jeszcze większym wzrostem sympatii dla Izraela. Chuck Kopp, pastor zboru baptystów powiedział,  że atak był wprawdzie bolesny, ale reakcja Izraela pozostawiła jeszcze silniejsze wrażenie. „Rabin i kantor synagogi mieszkający po drugiej stronie ulicy przyszli jeszcze tego samego dnia kiedy byli wandale; oboje przynieśli olbrzymi bukiet kwiatów i liścik wyrażający przyjaźń do Izraela” – powiedział Kopp. „Inna kobieta Izraelitka przyszła z kwiatami i kiedy ją spytałem czy jest może sąsiadką odpowiedziała, że nie, ale że jest zatroskaną mieszkanką Izraela. Wielu Izraelitów dawało wyrazy solidarności i przyjaźni”. Dr Moti Zaken specjalny przedstawiciel izraelskiego ministerstwa spraw wewnętrznych do spraw mniejszości powiedział: „W imieniu Izraela proszę o wybaczenie. Macie poparcie większości Izraelitów, którzy reagują oburzeniem na tego rodzaju ataki. Pociągniemy napastników do odpowiedzialności, ale jeszcze ważniejsze jest byście wiedzieli, że większość w Izraelu odrzuca takie postępowanie. Nikt nie zasłużył na to by jego własność była zniszczona, a zwłaszcza nie nasi chrześcijańscy przyjaciele, którzy nam pomagają” (Israel Today, Ryan Jones).  Ku świętym, którzy są na Jego ziemi, wzbudził On we mnie miłość przedziwną!“ – Psalm 16,3.

MARSZ NA JEROZOLIMĘ – Ruch pod nazwą „Boycott, Divestment and Sanctions“ (BDS), międzynarodowa grupa, która wspomaga kampanie przeciw Izraelowi chce 30 marca zorganizować Globalny Marsz na Jerozolimę. (30 marca jest także tak zwanym dniem krajów palestyńskich). W ten sposób ma być też powtórzony zeszłoroczny nieudany Dzień Katastrofy (Nakba); tak Arabowie określają powstanie państwa Izrael. Koncepcja marszu: zamierza się przyjazd miliona osób z krajów sąsiednich, a więc z Libanu, Syrii, Jordanii i Egiptu i zachęcić ich do marszu na granice Izraela. Przewodniczący grupy powiedział, że wyniki będą potężne. Przywódca Globalnego Marszu na Jerozolimę jest doskonale świadomy powiązań jego ruchu z poważnymi ugrupowaniami terrorystycznymi. Mimo to cała masa ludzi na Zachodzie popiera te działania. Ale tak samo jak inne suwerenne kraje również Izrael nie może dopuścić do ataku na jego granice i ma prawo jako autonomiczne państwo bronić swojej suwerenności. W ostatnim roku Arabowie próbowali podczas Dnia Nakba dostać się  do granicy. Izrael zapobiegł temu na wiele sposobów. Od tego czasu podjęto wiele działań by zapobiec powtórzeniu się tego ataku (INN). Proszę módlcie się by ten zamiar BDS tak jak w 2001 roku został skutecznie udaremniony.

ZAMIESZKI SETEK ARABÓW Z IZRAELSKĄ POLICJĄ – Po piątkowych modłach w ostatnim tygodniu setki arabskich wiernych zaczęło rzucać kamieniami na wejście na Wzgórze Świątynne. Policja izraelska przypuściła szturm na plac by rozpędzić demonstrantów. Według policji pod meczetem Al Aksa zebrało się kilkudziesięciu bandziorów. Przedtem już obrzucali policję kamieniami. Ta zrobiła to co się rzadko zdarza: weszła na teren przed wejściem do meczetu i zastosowała granaty ogłuszające by rozproszyć demonstrantów. Podczas zamieszek rannych zostało 15 arabów i 11 policjantów. W sobotę Arabowie dalej plądrowali; rzucali kamieniami, podpalali opony i obrzucali bombami zapalającymi oddziały izraelskiej armii (IDF). Armia zastosowała odpowiednią taktykę wobec bandytów; 9 z nich odniosło rany (Haaretz, INN).

PO WYPUSZCZENIU SZALITA TERRORYŚCI PLANUJĄ KOLEJNE PORWANIA – Czterech terrorystów wypuszczonych za uprowadzonego izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, znów rozpoczęło swoją terrorystyczną działalność. Mężczyźni ci niedawno zostali ujęci i prawdopodobnie znów trafią do więzienia. Służby bezpieczeństwa ostrzegają, że tych 4 mężczyzn nie są jedynymi, którzy podjęli działalność terrorystyczną i trafili do aresztu śledczego. Wielu z tych wypuszczonych z więzień ma zamiar doprowadzić do wypuszczenia kolejnych terrorystów z izraelskich więzień i to poprzez wymianę za zakładników. Dlatego planują kolejne porwania żołnierzy i cywili. Przed wypuszczeniem terroryści podpisali dokument z obietnicą , że nie będą więcej w przyszłości prowadzić działalności terrorystycznej (INN).

IRAN NADAL INTENSYWNIE PRACUJE NAD SWOIM PROGRAMEM ATOMOWYM – Iran potroił swój potencjał wzbogacania uranu. To że Iran jest w stanie wzbogacić uran do 20% przysparza Zachodowi kłopotów bo teoretycznie jest wiele łatwiej przetworzyć taki materiał do postaci mogącej być wykorzystaną w broni jądrowej jak materiał tylko z 5% stopniem wzbogacenia. Iran posiada obecnie w silnie ufortyfikowanych bunkrach w Fordo dwa razy więcej wirówek, które wzbogacają uran do 20% koncentracji. Najnowszy raport ONZ ujawnia także że Iran nie może dostarczyć wiarygodnego wyjaśnienia jak zginęła pewna część uranu. Według specjalistów ilość ta wystarczyłaby do eksperymentalnej budowy głowicy jądrowej. Międzynarodowa agencja Energii Atomowej jest w najwyższym stopnia zaniepokojona tym wynikiem. Benjamin Netanjahu, izraelski premier powiedział w poprzednią sobotę, że wyniki śledztwa agencji dowodzą, że Iran nadal rozwija swój program atomowy i to „nieprzerwanie” (Haaretz).

KOMISJA ONZ ZARZUCA SYRII PRZESTĘPSTWA PRZECIW LUDZKOŚCI– Komisja Narodów Zjednoczonych doszła w zeszłym tygodniu do wniosku, że syryjscy urzędnicy i urzędy na polecenie z góry poważne gwałcą prawa człowieka, które stanowią przestępstwo przeciw ludzkości. Gremium składające się z trzech śledczych poinformowało, że rozkazy padły z najwyższych sfer władzy i wojska. „Komisja zebrała wiarygodne i jednoznaczne dowody na to, że oficerowie dowodzący armią wydali swoim podkomendnym rozkazy strzelania do demonstrantów i zabijania żołnierzy wzbraniających się wykonać ten rozkaz; aresztowania ludzi bez powodu; zatrzymane osoby szykanować i dzielnice mieszkaniowe ostrzeliwać bronią maszynową i czołgami”. Komisarze powiedzieli, że ich raport bazuje na 369 wywiadach z ofiarami, świadkami, dezerterami i innymi osobami posiadającymi wgląd od środka sytuacji w Syrii (New York Times).

IZRAELSKI OLBRZYM KUPUJE AMERYKAŃSKĄ FIRMĘ – Z nowymi technologiami i narzędziami, które kupi izraelska firm Matrix od firmy Exzac z siedzibą w New Jersey, Matrix posiadał będzie możliwości by produkować dobre programy do ścigania gangsterów internetowych. Teraz wiadomo już, że przedmiotem umowy będzie 60% udziałów Exzaca. Amerykańska firma specjalizuje się w świadczeniu usług i pisaniu oprogramowania do zapobiegania prania brudnych pieniędzy, zachowaniu bezpieczeństwa rządowego i finansowego i wiele innych. Chociaż programy nie są specjalnie pisane dla walki z hakerami technologia jest taka sama. W przyszłości izraelskie strony internetowe, jak strony z których jeden z saudyjskich hakerów skradł dane posiadaczy kart kredytowych, posiadać będą lepsze systemy ostrzegawcze przed oszustwem (INN).

BĄDŹCIE Z NAMI W LONDYNIE – Gdybyście nie mogli być w Izraelu na święcie namiotów od 2 do 4 października, zaplanujcie chociaż udział w obchodach święta w Londynie w Centrum Emmanuel od 19 do 20.10. Lub przyjdźcie na obie te uroczystości! By się zameldować i otrzymać dalsze informacje dzwońcie do Londynu pod numer telefonu +44 (0) 1793-862121.

PROSZĘ POMÓŻCIE – Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

ALAWICCY UCHODŹCY W IZRAELU – Parlamentarzysta Avi Dichter ostrzegł niedawno twierdząc, że Izrael musi przygotować się na alawickich uchodźców z Syrii, ponieważ po nieuchronnym upadku prezydenta Assada sunnici dokonywać będą masowych egzekucji alawitów (do których i Assad należy) (INN).

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNseo продвижение оптимизация сайтов

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.