Wizja dla Izraela_02.04.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 2 kwietnia 2010

A gdy Pan będzie przechodził, aby porazić Egipcjan, a zobaczy krew na progu i na odrzwiach, to ominie Pan takie drzwi i nie pozwoli Niszczycielowi wejść do tych domów, aby was zabijał” 2. Mojż. 12,23

PESSACH 2010 W Izraelu 29 marca o zachodzie słońca rozpoczęła się Pascha, siedmio, bądź ośmiodniowe święto na pamiątkę wyjścia Żydów z Egiptu. Rodziny i przyjaciele w całym kraju zbierają się na coroczną wieczerzę paschalną w domach, hotelach czy w salach weselnych. Razem lud pieśniami i opowiadaniem wspominał biblijne uwolnienie: po tym jak pod wodzą Mojżesza został wyratowany po poprzedzających dziesięciu plagach i po tym kiedy przez krew baranka paschalnego uniknęli śmierci. W czasie świąt spożywamy niekwaszony chleb (macę) i różne potrawy z macy, kukurydzy i mąki kartoflanej. My z Wizji dla Izraela i ze Składu Józefa ślemy naszym przyjaciołom z bliska i daleka najlepsze pozdrowienia.

JERUZALEM: MIMO NACISKÓW USA ŻADNEJ ZMIANY KIERUNKU – Premier Benjamin Netanjahu poprzez swoje biuro zakomunikował, że Izrael nie zmieni swojego nastawienia w kwestii Jerozolimy niezależnie od tego jak wielkie naciski wywrze USA. Netanjahu wrócił z Waszyngtonu 25 marca. Tam proszono go podczas różnych spotkań o ograniczenie programu rozwoju budownictwa dla Żydów w różnych dzielnicach miasta. USA miały nadzieję, że Netanjahu pójdzie na wielkie kompromisy wobec Arabów. On jednak nie godził się na nie. Zapowiedział tylko, że przedyskutuje sprawę z siedmioma jego zaufanymi ministrami. Obama naciskał na Netanjahu o rozszerzenie zakazu budowy w Samarii i Judei i wypuszczenie setek terrorystów, którzy należeli do Hamasu bądź Fatahu i odebrania Żydom prawa budowy domów w niektórych częściach Jerozolimy. (INN) Netanjahu potrzebuje pilnie modlitwy wstawienniczej. Naciski wywierane na niego przez rząd Obamy są coraz większe i do tego naciska się nań by zgodził się na takie kompromisy, które osłabią państwo żydowskie. Proszę módlcie się by zgodnie z biblijną tradycją proroków podejmował dobre decyzje dla Izraela oraz znalazł poparcie i otuchę w radzie ministrów.

NIEGRZECZNOŚĆ OBAMY– SOLIDARNOŚĆ AMERYKANÓW – W ostatnim tygodniu premier Izraela Netanjahu odwiedził Waszyngton. Wielu Amerykanów było zszokowanych zachowaniem Obamy, które niektóre media nazwał „zdradzieckimi” i „tchórzliwymi”. Dlatego solidaryzują się one otwarcie z Izraelem. Zwróciły się też bezpośrednio do czołowych polityków izraelskich wysyłając im kwiaty i słowa zachęty. Tło: Obama opuścił nagle spotkanie z Netanjahu w Białym Domu. Powiedział izraelskiemu premierowi, że zostawia go samego, a ten ma przemyśleć jeszcze raz swoją pozycję przetargową… albo sobie pójdzie. Pewien dziennik zacytował słowa Obamy: „Jeszcze jestem w swoim domu”, które powiedział zanim opuścił zszokowanego Netanjahu. „Proszę mnie powiadomić jak będzie coś nowego”. Jane Porter z WND powiedziała: „Podczas gdy Obama ściska dyktatorów i z uśmiechem pozuje do wspólnego zdjęcia z wrogami pokoju, jestem oburzona tym jak traktuje premiera Netanjahu naszego najlepszego przyjaciela na Bliskim Wschodzie”. (WND)

KRYTYKA OBAMY– Redaktor Washington Post Jackson Diehl podkreślił, że żądania wysuwane przez Obamę wobec Izraela służą tylko Arabom, ponieważ przewodniczący PA Mahmud Abbas stwierdził, że PA nie rozpocznie rozmów z Izraelem, zanim ten nie spełni tych warunków. „Jak miałby on zareagować?” – pyta Diehl. „Palestyński przywódca nie może być mniej pro-palestyński jak Biały Dom”. Abstrahując od tego, że Obama spowodował, że PA mniej skłonna jest do rozmów, to „zatruł izraelsko-amerykańskie stosunki, które i tak spadły najniżej od dwudziestu lat” – powiedział Diehl. „Netanjahu jest traktowany, jakby był wstrętnym dyktatorem z trzeciego świata, którego trzyma się tylko z powodów strategicznych ale trzyma na krótkiej smyczy.” (Arutz-7) „Wyrwij mnie z bagna, abym nie zatonął, wybaw mnie od tych, co mnie nienawidzą, i z wodnej głębiny!“ – Psalm 69,14

PANI CLINTON, PROSZĘ ZACHOWAĆ SPOKÓJ W KWESTII IZRAELA – Około 75 % Kongresmenów w amerykańskiej izbie reprezentantów podpisało w tym tygodniu petycję do Sekretarza Stanu (Minister spraw zagranicznych) Hillary Clinton. Dali w nim swoją deklarację poparcia dla Izraela. Zażądali także skończenia z napięciami w stosunkach z Izraelem, które podsycane są jeszcze w mediach. Pismo to podpisało 327 z 435 parlamentarzystów. Clinton i Obama są w nim pilnie proszeni o zgodne wyjaśnianie spornych kwestii i to za zamkniętymi drzwiami. (INN)

ZOA: CLINTON MA WYJAŚNIĆ NOWOJORCZYKOM – Organizacja syjonistyczna Ameryki (ZOA) żąda od Hillary Clinton wyjaśnienia. W 2007 roku kiedy została senatorem obiecała albo stworzyła takie wrażenie, że będzie jako senator za tym by Izraelici mogli żyć w pokoju, wstawiała się też za prawem obrony Izraelskich granic i pozostawieniem Jerozolimy jako niepodzielonej stolicy państwa. ZOA określa postępowanie prezydenta Obamy jako „Obrazę dla wszystkich Żydów w Ameryce i całym świecie”. Organizacja stwierdziła, że stał się on przeciwnikiem Izraela. „Obama stawia istotne warunki i żądania, podczas gdy od przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa, który jest przeciw pokojowi, nie żąda niczego” – stwierdzono w komunikacie. (Haaretz) „Bo w ustach ich nie ma szczerości, ich serce knuje zasadzki, ich gardło jest grobem otwartym, a językiem mówią pochlebstwa“ – Psalm 5,10 .

PIELGRZYMKI DO JEROZOLIMY W NIEDZIELĘ PALMOWĄ – Setki chrześcijan z całego świata maszerowało z Góry Oliwnej do Jerozolimy. Znaleźli się na drodze, którą Jeszua szedł 2000 lat temu. Pielgrzymi powiewali swoimi flagami narodowymi lub organizacyjnymi podążając za białym osłem. W taki sposób właśnie Jeszua wszedł wtedy do świętego miasta. Kilka tuzinów policjantów było w pogotowiu po poprzednich zamieszkach wywołanych przez Arabów. W tę palmową niedzielę nie było żadnych zakłóceń. (AP) „Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie. Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich“ – Izajasz 53,5-6.

550.000 GOŚCI NA PASCHĘ W niedzielę palmową rozpoczął się szturm 47.000 pasażerów, których na lotnisko Ben Guriona przywiozło 300 samolotów. W tym roku oczekuje się 550.000 turystów na terminalu nr 3, z którego przyleci i odleci 3.500 kursów. Jeśli chodzi o liczbę turystów to wzrost wyniesie 19% a lotów będzie więcej o 13% w stosunku do dni świątecznych w poprzednim roku. (Haaretz)

6.000 ETIOPSKICH ŻYDOW ŚWIĘTUJE SEDER – Około 6.000 etiopskich Żydów zebrało się w poniedziałek w tym tygodniu na ogromną wieczerzę paschalną w Gondar. Wielu od lat mieszka w Gondar i czeka tam na pozwolenie imigracjo do Izraela. Falasze Mura są Etiopczykami z żydowskimi przodkami. Zgodnie z przepisami Izraela nie są oni Żydami. Jednak w 1999 roku rząd zgodził się na to by tysiące mogło osiedlić się w Izraelu po tym jak naciski wywarły etiopscy imigranci na miejscu oraz liczne amerykańsko-żydowskie organizacje. W ostatnich latach wielu Etiopczyków pozostało, ponieważ rząd izraelski ograniczył liczbę pozwoleń. (Haaretz) Proszę módlcie się by Etiopczycy z żydowskimi przodkami mogli osiedlać się w Izraelu. „Nie zatrzymuj! Przywiedź moich synów z daleka i córki moje z krańców ziemi“ – Izajasz 43,6.

OSZCZĘDNY ELEKTRYCZNY NISSAN – W roku 2008 rząd Izraela zapowiedział, że będzie popierał użycie samochodów elektrycznych i powitał wspólne przedsięwzięcie firm Better Place pod izraelskim zarządem Shai Agassiego i Renault z jego partnerem Nissanem. Dwa lata później Nissan ogłasza, że nowy samochód LEAF będzie oferowany za około 18.700 €. Jest to sporo tysięcy mniej niż cena którą trzeba zapłacić za auto w USA. Sprzedaż rozpocznie się jesienią 2010 i w tym czasie LEAF będzie prawdopodobnie jedynym samochodem elektrycznym z dużego koncernu motoryzacyjnego na świecie, który zabierze 5 pasażerów i pojedzie po autostradach mimo, że posiadał będzie jedynie silnik elektryczny. (Fox News)

NIEMAL 9 MLD. EURO – BEZ SKUTKU? – Dr. Ghania Malhis, przewodniczący spółki powierniczej w Instytucie badań ekonomicznych w Ramallah przemawiał w zeszłym tygodniu na seminarium ONZ poświęconym wsparciu tzw. „palestyńczyków”. Podkreślił, że miliardy dolarów które zostały wydane na poprawę gospodarki tych arabskich krajów, nawet nie pozwoliły na osiągnięcie poziomu z 1999 roku. Malhis powiedział, że różne kraje od 1995 roku podarowały 9 miliardów Euro. Ta liczba nie zawiera milionów dolarów, które idą z międzynarodowych organizacji humanitarnych jak UNRWA i inne organizacje pozarządowe. Pomoc dla PA ciągle rośnie. Pomiędzy rokiem 2001 a 2005 otrzymała ona ¾ miliarda Euro i w 2007 było to 1,1 mld €, a w 2009 1,3 mld €. W 2010 ma to być suma 1,5 mld €. mimo tego, według Malhisa, produkt narodowy brutto będzie 13% niższy niż w 1999 roku, a produkt na głowę mieszkańca spadnie nawet o 30%. „Zarząd Autonomii Palestyńskiej nie zajął stanowiska , ani nie odpowiedział na zarzuty malwersacji finansowych ani z nadużycia władzy, a także błędne zarządzanie środkami niedostateczne ich rozliczanie oraz przejrzystość w finansach”- powiedział Malhis. (INN) „Pijawka ma dwie córki: Przynieś! Przynieś! Trzy rzeczy są nigdy nie syte, cztery nie mówią: Dość.” – Przysłów 30,15

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.