Wizja dla Izraela_02.09.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 2 września 2012

 „Poganie wpadli w jamę, którą wykopali; noga ich uwięzła w sidle przez nich zastawionym. Pan się objawił, sąd przeprowadził, w dzieła rąk swoich uwikła się występny“ – Psalm 9,15-16.

SZTOKHOLM: PONAD 1000 UCZESTNIKÓW PROIZRAELSKIEJ KONFERENCJI – W ostatnią niedzielę na centralnym placu Sztokholmu odbyła się konferencja poparcia dla Izraela. Eitan Be-har, dyrektor Jerozolimskiego Centrum Komunikacji światowych organizacji syjonistycznych powiedział: „Na konferencję przybyło 1200 do 1500 osób. Po raz pierwszy od dziesięciu lat konferencja taka odbyła się poza Izraelem, w Szwecji w centralnym miejscu.” Po przemówieniach uczestnicy odśpiewali hymn Izraela (INN).

ARCHEOLODZY ODNALEŹLI W JEROZOLIMIE CYSTERNĘ Z CZASÓW PIERWSZEJ ŚWIĄTYNI– Duży zbiornik na wodę z czasów pierwszej świątyni odkryto podczas wykopalisk Izraelskiego Urzędu Starożytności w pobliżu Łuku Robinsona. Prace wykopaliskowe są częścią większego projektu, w ramach którego odkryte zostaną antyczne systemy zaopatrzenia miasta w wodę. Nowo odkryty rezerwuar ma pojemność około 250 metrów sześciennych i jest jednym z największych z czasów pierwszej świątyni, dlatego eksperci uważają, że planowany i przeznaczony był dla mieszkańców. Dr. Tvika Tsuk, główny archeolog Urzędu Natury i Parków przyjmuje, że tak duży zbiornik w pobliżu świątyni używany był w codziennej działalności świątyni, jak również na potrzeby pielgrzymów, którzy przybywali do świątyni i mogli potrzebować wodę do picia i mycia się. Po zakończeniu wykopalisk urząd postanowi czy nie uczynić znaleziska atrakcją turystyczną (Jerusalem Post). „Twoi bowiem słudzy miłują jego kamienie i użalają się nad jego gruzami“ – Psalm 102,15.

PROGRAM OBAMY NIE WSPOMINA O ZJEDNOCZONEJ JEROZOLIMIE – W programie prezydenta Obamy, który został przedstawiony we wtorek na konferencji partyjnej demokratów w Północnej Karolinie czegoś zabrakło – mianowicie deklaracji, czy USA nadal uważa Jerozolimę za stolicę Izraela. W 2008 roku w programie mogliśmy przeczytać: „Wszystkim jest jasne, że nie jest realistyczne oczekiwanie, że podczas pertraktacji między Izraelem i „Palestyną” uznane będzie końcowe postanowienie całkowitego powrotu do granic z roku 1949. Jerozolima jest i pozostanie stolicą Izraela. Strony zgadzają się, że sprawa Jerozolimy i jej status pozostanie tematem końcowych rozmów. Powinna ona być niepodzielnym miastem otwartym dla ludzi wszystkich religii”. Wprawdzie w nowym programie jest zapis, że USA zobowiązuje się pomagać Izraelowi w sprawie obrony i zająć się zagrożeniem ze strony Iranu, ale tym razem nie ma ponownego tego potwierdzenia. Kandydat Republikanów Mitt Romney ostro skrytykował Obamę za „wstydliwe wstrzymanie się” uznania Jerozolimy za stolicę Izraela. Zarzucił Obamie ponowne „bicie po głowie” najważniejszego sojusznika Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie. „Jako prezydent będę odnawiał nasze stosunki z Izraelem i będę stał ramię w ramię z naszym najbliższym sprzymierzeńcem” – obiecał Romney w oświadczeniu (Ynet).

WALL STREET JOURNAL USPRAWIEDLIWIA IZRAELSKI BRAK ZAUFANIA DO OBAMY – Gazeta gospodarcza „Wall Street Journal“ opublikowała bardzo krytyczny artykuł o postępowaniu Obamy w kryzysie irańskim, tak że żydowskiemu państwu pozostaje praktycznie tylko samodzielny atak na islamską republikę. Niedawno najwyższy dowódca armii USA gen. Martin Dempsey powiedział, że nie chce być „wspólnikiem”, gdyby Izrael zdecydował zaatakować Iran. Teraz możemy czytać w Wall Street Journal: Nie wiemy dokładnie jakie skutki pociągnęłoby w przypadku ataku, gdyby Ameryka nie była „wspólnikiem”. Czy rząd odmówi dostawy Izraelowi samolotów i bomb lub potępi izraelski atak na forum ONZ?” Wydawca „Wall Street Journal“ pisze, że nie jest dziwna złość Izraela na amerykański rząd. „Gdy Achadinedżad mówi, że chce zlikwidować Izraela, brzmi to wiarygodnie. Ale jest to jednak nieco inaczej, gdy Obama twierdzi, że stoi po czyjejś stronie, i wmawia publice, że sankcje dały spodziewane skutki i że dyplomacja po 3,5 roku wcale nie zawiodła. Od początku swojej prezydentury polityka Obamy waha się od wrogości po niekompetencję. Nie wiemy co spowodowało złość Dempseya, ale prezydent który miałby stać po stronie Izraela na pewno objawił by to publicznie” (Wall Street Journal, INN). „Chmury i wicher bez deszczu: kto chwali się darem kłamanym“ – Przyp. 25,14.

USA DO IRANU: NIE MIESZAJCIE SIĘ DO NASZYCH INTERESÓW, WTEDY NIE POPRZEMY ATAKU IZRAELA – Według doniesień prasowych przedstawiciele administracji Waszyngtonu zaprzeczają, że USA poinformowały Iran – i to przez dwa europejskie kraje – że nie będę stały za izraelskim atakiem na instalacje atomowe Iranu, o ile Teheran odstąpi od szkodzenia amerykańskim interesom w Zatoce Perskiej. Waszyngton miał wykorzystać ukryte kanały przekazu informacji w Europie by jasno dać znać do zrozumienia, że nie ma zamiaru popierać ataku Izraela, który mógłby wywołać wojnę w całym regionie. W zamian Waszyngton oczekuje, że Iran nie będzie szkodził amerykańskim interesom w Zatoce Perskiej (Ynet, NY Times).

IZRAEL MA CORAZ WIĘKSZE WRAŻENIE, ZE LICZYĆ MOŻE TYLKO NA SIEBIE – Wysokiej rangi przedstawiciel Izraela powiedział w mijającym tygodniu, że fakt dalszej pracy Iranu nad bombą atomową wynika z tego, że USA nie postawił ograniczeń Iranowi a komentarze gen. Dempseya zawsze były zastanawiające, doprowadziły do tego, że Izrael ma coraz większe przekonanie, że nie ma nikogo, na kogo mógłby liczyć oprócz siebie samego. Generał Dempsey powiedział, że nie chce być wspólnikiem jeśliby Izrael zaatakował irańskie instalacje atomowe. Przedstawiciel rządu w Jerozolimie określił komentarze Dempseya jako „zastanawiające”; są one znakiem tego, że USA nie postanowiły zdecydowanie wystąpić przeciw planom Iranu. „Jest zastanawiające, że obok przekleństw i ciężkiej obrazy ze strony Iranu czynionych przez ajatollaha Chomeiniego i przeciw raportowi Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (w którym pisze się, że Iran nadal na oczach wszystkich wzbogaca uran) amerykański generał sztabu zaczyna mówić o ataku Izraela, zamiast wysłać Iranowi zdecydowane przesłanie” – stwierdził przedstawiciel rządu Izraelskiego (Times of Israel). „Od Pana pochodzi zbawienie. Błogosławieństwo Twoje nad narodem Twoim“ – Psalm 3,9.

PERES: IZRAEL MA UKRYTE ZDOLNOŚCI – W poprzedni poniedziałek izraelski prezydent Szimon Peres powiedział, że wrogowie Izraela nie powinni nie doceniać zdolności Izraela. Peres wezwał wrogów Izraela do porzucenia terroru i wojny. Powiedział, że Bliski Wschód w pokojowy sposób zostanie uwolniony od swoich problemów i trudności. „Nie grozimy nikomu i nie boimy się gróźb skierowanych przeciw nam, czy to z daleka, czy bliska. Przeżyliśmy już gorsze niebezpieczeństwa i wyszliśmy z nich zwycięsko. Wzywam naszych wrogów usilnie, by nie mylili się co do naszych znanych czy też ukrytych zdolności” – powiedział Peres. (Arutz-7) „Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś Tych, co nas nienawidzą“ Psalm – 44,7-8.

KONIEC ŻYDOWSKIEGO ŻYCIA W EGIPCIE PO 3000 LAT – Powstanie Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie zgasiło ostatnie płomienie żydowskiego życia w kraju. We wspaniałej Synagodze Eliasza, Proroka (Synagoga „Eliyahu Hanavi“) w Aleksandrii, która stała od czasów hellenistycznych, nie odbędzie się nabożeństwo na Rosch Haschanah i Jom Kippur, ponieważ zakazały tego urzędy. W ten sposób żydowskie życie w Egipcie kończy się, 3000 lat po tym jak czas Ludu Izraela dobiegł końca na wygnaniu w Egipcie a Mojżesz poprowadził lud do Ziemi Obiecanej. Synagoga Eliasza była ostatnią działającą synagogą w Egipcie (Arutz-7).

ODKRYTO MIASTO SPRZED 1500 LAT– Archeolodzy odkryli w pobliżu Beer Szeby resztki miasta sprzed 1500 lat, w tym dwie rytualne łaźnie i synagogę. IAA poinformowało, że znalezisko odkryto w ramach poszerzenia super autostrady „Kwisz 6” wiodącej wzdłuż Izraela z północy na południe. Było do bardzo duże miasto, które prawdopodobnie opuszczono w VI lub na początku VII wieku podczas podbojów islamskich (Arutz-7).

NASTĘPNA PODRÓŻ ROOTS & REFLECTIONS –odbędzie się od 1 do 9 czerwca 2013. Możecie już zacząć o tym myśleć i modlić się o to czy być na tym niezwykłym spotkaniu z Izraelem w miejscach historycznych, ale i współczesnych.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

оптимизация продвижение сайта контекстная реклама

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.