Wizja dla Izraela_02.12.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 

Piątek, 2 grudnia 2011

 „Tak znowu postanowiłem w tych dniach czynić dobrze Jeruzalemowi i domowi Judy. Nie bójcie się!“ – Zachariasz 8,15.

KSIĘGA REKORDÓW GUINNESSA: IZRAELSKIE MINISTERSTWO NAUKI I TECHNIKI ORGANIZUJE NAJDŁUŻSZY WYKŁAD – Rzecznik Księgi Rekordów Guinessa potwierdził w poprzednim tygodniu rekordowy wynik: izraelskie ministerstwo nauki i techniki zorganizowało w 13 miejscach sale wykładowe do nauki chemii, którą odwiedziło 4.207 studentów. Powtórzyli oni eksperyment, który w kosmosie przeprowadził zmarły astronauta Ilan Ramon; zginął podczas wypadku promu kosmicznego Columbia w 2003 roku. Godne zauważenia jest także, że w tym roku Nobla z chemii dostał izraelski naukowiec Dan Shechtman (Haaretz).

IZRAELSKIE CENTRUM BADANIA MORZA OBSERWUJE DELFINY U WYBRZEŻY – W poprzednią sobotę zaobserwowano grupę (tzw. szkółka) 10 delfinów u wybrzeży w pobliżu Herzlii. W ostatnim czasie zdarza się to częściej. Eksperci z izraelskiego centrum badania ssaków morskich (IMMRAC) powiedzieli, że do szkoły należą też dwa samce. W raporcie rocznym wymienia się 181 delfinów butlonosych , które można identyfikować po znakach szczególnych na ich płetwach. Najczęściej obserwowane były matka Ziggi i jej młody Zigmunt oraz inna samica, która w tym roku także urodziła. Na początku roku widziano też starych znajomych wśród 15 wielorybów z ich młodymi. „Sądzimy, że na izraelskim wybrzeżu żyje od 300 do 400 tych wielkich ssaków” – twierdzi dyrektor centrum naukowego.  „Dane z ostatniego czasu potwierdzają wyniki badań, z których wynika, że delfinów nie powinno zabraknąć w faunie Izraela” (Haaretz).

EGIPT: BRACTWO MUZUŁMAŃSKIE PROWADZI WE WSTĘPNYCH WYNIKACH – Bractwo Muzułmańskie prowadzi dotychczas przeliczonych głosach. Egipska grupa Al Nur („Partia Światła”) zaliczana jest do jednej z najbardziej radykalnych partii muzułmańskich, znajduje się na drugim miejscu, a partia środka na trzecim. Oznacza to, że po upadku Mubaraka Bractwo stało się najważniejszą siłą polityczną. 498 miejsc w niższej izbie parlamentu zajęte zostanie w trzech turach wyborczych, z których każda trwa po dwa dni; ostatnia tura odbędzie się w styczniu (Haaretz).  Początkowe sukcesy Bractwa Muzułmańskiego (z którego wywodzą się wszystkie organizacje terrorystyczne) są sukcesami radykalnego islamu i sygnalizuje ochłodzenie pokoju między Egiptem i Izraelem wypracowanego w 1979 roku. W 1981 roku Bractwo dokonało zamachu na 3. prezydenta Egiptu Anwara Sadata, ponieważ zawarł pokój ze znienawidzonymi „elementami syjonistycznymi”. W 1948 roku zamordowali także egipskiego premiera. W 1954 roku próbowali zamordować premiera Nassera. Opłakiwali śmierć Bin  Ladena. Hamas jest „skrzydłem” Bractwa Muzułmańskiego, jak to określa statut Hamasu. Wzywa się w nim do zabijania Żydów, zniszczenia państwa żydowskiego i wprowadzenia islamskiego państwa religijnego.   

EKSPLOZJA W DRUGIEJ INSTALACJI ATOMOWEJ –W jednej z instalacji atomowych w Iranie zdarzyła się już druga w ciągu miesiąca wielka eksplozja, więc spekuluje się że zdarzyło się to pod wpływem siły trzeciej. Zdjęcia satelitarne potwierdzają, że eksplozja w poniedziałek dotknęła instalację wzbogacania uranu w Isfahanie, czemu zresztą Teheran zaprzecza. Na zdjęciach widać kłęby dymu i zniszczenia. Izraelscy współpracownicy tajnych służb mówią, że „nie ma wątpliwości” co do eksplozji. Były szef tajnych służb Izraela powiedział, że eksplozja „nie była przypadkowa”. „Nie ma takich przypadków, za tym stoi czyjaś ręka. Może to ręka Boga” – powiedział (Times, The Australian). Ten, który mieszka w niebie, śmieje się z nich, Pan im urąga. Wtedy przemówi do nich w gniewie swoim I gwałtownością swoją przerazi ich: Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej!“ – Psalm 2,4-6.

 

WLK. BRYTANIA ZARZĄDZA ZAMKNIĘCIE IRAŃSKIEJ AMBASADY W LONDYNIE  – Wielka Brytania zarządziła w środę zamknięcie irańskiej ambasady w brytyjskiej stolicy. Londyn zamknął swoją ambasadę w Teheranie po szturmie motłochu na jej budynek. Powód: Irańczycy chcieli protestować przeciwko najnowszym brytyjskim sankcjom, nałożonym na Iran ponieważ islamska republika nie zgadza się na zatrzymanie planów budowy broni atomowej. Demonstracje w irańskiej stolicy przerodziły się w szturm na ambasadę i zerwanie flagi brytyjskiej. „Cały korpus dyplomatyczny Iranu musi opuścić Zjednoczone Królestwo w ciągu 48 godzin” – powiedział brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague przed parlamentem. „Zamknęliśmy naszą ambasadę w Iranie i poleciliśmy ewakuację wszystkich naszych pracowników. Przed kilkoma minutami wyjechał nasz ostatni dyplomata.” Wielka Brytania dała we wtorek wyraz oburzeniu z powodu ataku i splądrowania ambasady w Teheranie.  „Jeśli jakiś kraj uniemożliwia nam pracę na jego terytorium nie może oczekiwać,
że będzie mógł tutaj [w Wlk. Brytanii] uruchamiać swoją ambasadę” – stwierdził Hague. Dodał, że ministrowie spraw zagranicznych krajów UE będą jeszcze w tym tygodni omawiać tę sprawę w Brukseli. Przedstawiciele UE będą głosować nad „kolejnymi krokami które trzeba wykonać w obliczu dalszych prac nad bronią jądrową”. Także Niemcy wezwały swoich ambasadorów na konsultacje. Kolejne kraje to Francja i Holandia (Reuters, rtl).

ISLAMSKI DŻIHAD CHWALI SZTURM NA BRYTYJSKĄ AMBASADĘ – Po incydentach we wtorek islamska organizacja terrorystyczna Dżihad chwaliła szturm na brytyjską ambasadę. Jeden z czołowych terrorystów w raporcie prasowym został dosłownie zacytowany: ”Jasnym jest, że naród Irański powstaje, by oczyścić się z aroganckiego brudu”.  Islamski Dżihad ma swoje siedziby w Gazie, Judei i Samarii (Arutz 7).

POGŁOSKI WOJENNE: NIEMCY NADAL BĘDĄ SPRZEDAWAĆ IZRAELOWI ŁODZIE PODWODNE TYPU DELFIN– Niemcy sprzedadzą Izraelowi czwartą łódź podwodną typu Delfin. To pierwsza od 2005 roku. Dwie poprzednie łodzie został zapłacone; jedną trzecią kosztów przejmą Niemcy, poinformowano w środę. Za trzecią Izrael zapłaci tylko połowę. kolejne dwie łodzie podwodne znajdują się w budowie. Niemcy przeznaczą na to 135 milionów €. Łodzie podwodne Delfin należą do najnowocześniejszych i najsilniejszych konwencjonalnych broni. Każda wyposażona będzie w torpedy i wystrzeliwać może rakiety podwodne. Łodzie mogą przewozić i rozmieszczać miny podwodne. Można je także zaopatrzyć w rakiety atomowe. Analitycy medialni zauważają, że nie jest przypadkiem, że ta transakcja doszła do skutku jeden dzień po tym jak irańscy demonstranci  przypuścili szturm na brytyjską ambasadę. „Raporty o tej sprzedaży dały sygnał Iranowi, mianowicie taki, że Izrael i Zachód nie pogodzi się z postępowaniem Iranu. Łodzie podwodne Delfin są bardzo silne i jeśli zostaną użyte to spowodują bardzo duże szkody. Jestem pewny, że Iran zrozumiał to przesłanie” – dodał  (INN, tachles).

STUDIA O JEDZENIU – Studia przeprowadzone przez Narodowy Instytut  Ubezpieczeń i opublikowane w Izraelu w tym tygodniu pokazuje, że Izraelici w ostatnim roku musieli czasami rezygnować z zakupu żywności by kupić inne produkty. „W Izraelu jest najwięcej biednych w zachodnim świecie” – powiedział jeden z naukowców. Około 10% Izraelitów cierpi głód. Około 20% wszystkich rodzin  żyje poniżej granicy ubóstwa.  Około 9% jest niedożywionych. Poza tym 23% pytanych w 2011 roku przynajmniej miesiąc otrzymywało żywność od znajomych. Co do rodzaju, ilości i jakości jedzenia, to 28% przyznało, że nie mogli kupić tego jedzenia, które by sobie życzyli (Ynet). „Niechaj uciśniony nie odchodzi ze wstydem! Ubogi i biedny niech wysławia imię twoje!“ – Psalm 74,21

 

KATJUSZE WYSTRZELONE NA IZRAEL – Co najmniej cztery katjusze zostały wystrzelone z Libanu na Izrael, eksplodowały w pobliżu granicy. Nie było rannych, ale uszkodzony zostało schronisko dla zwierząt. Armia IDF odpowiedziała ogniem. Izrael każdy przypadek traktuje poważnie i twierdzi, że to rząd libański jest odpowiedzialny za ostrzelanie Izraela. Sytuacja jest ciągle monitorowana.  (INN) 

ZAUWAŻCIE– Następne Święto Namiotów odbędzie się w Izraelu od 2 do 4 października 2012 roku. Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.06.2012r. pod tytułem Podróż do czterech mórz.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

One comment

  1. oby rzeczywiście tak było,żeby ubogi,biedny i nędzarz nie odchodzili ze wstydem!Panie Boże uczyń to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.