Wizja dla Izraela_03.01.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 3 stycznia 2014

Podnieś oczy wokoło i popatrz: Ci wszyscy zebrani zdążają do ciebie. Twoi synowie przychodzą z daleka, na rękach niesione twe córki” (Iz 60,4).

IZRAEL UWALNIA KOLEJNYCH 26 TERRORYSTÓW – Izrael uwolnią trzecią grupę uwięzionych Arabów tzw. Palestyńskich – jako część porozumienia, które ma być trampoliną pertraktacji pokojowych. 26 terrorystów wyszło na wolność w poniedziałek wieczorem. Ma być jeszcze jedna grupa. W końcu dotyczyć to będzie 104 Arabów, którzy wyjdą na wolność chociaż zostali skazani prawomocnymi wyrokami za zamordowanie obywateli izraelskich. Przewodniczący tzw. Autonomii „palestyńskiej“ Mahmud Abbas czekał cały wieczór w swojej kwaterze w Ramallah by powitać bandytów jak bohaterów narodowych. Mimo późnych godzin terroryści powitani zostali z wielką pompą. Abbas określił dzień ich uwolnienia jako wielkie święto dla jego narodu. * Także Stany Zjednoczone przyjęły z zadowoleniem wypuszczenie terrorystów. „Wierzymy, że w perspektywie pertraktacji to jest w sumie bardzo pozytywny krok do przodu“ – stwierdziła rzeczniczka prasowa Urzędu Stanu – Marie Harf. Abbas i inni przywódcy arabscy żądają uwolnienia wszystkich terrorystów i przestępców pospolitych. W poniedziałek wyjaśnił, że nie zawrze pokoju dopóki nie wyjdą wszyscy arabscy przestępcy. Abbas nadal świętuje terrorystów, którzy zginęli w zamachach na Izrael jako męczenników, w tym również tych którzy zabijali niewinną ludność cywilną (JTA, INN). Proszę módlcie się o pocieszenie dla tych Izraelczyków, których bliscy zostali zabici przez terrorystów, a teraz muszą patrzeć jak ci mordercy wychodzą z więzienia a Arabowie i ich przywódcy świętują ich jako bohaterów.

USA NIE CHCIAŁO UWOLNIENIA ARABA, KTÓRY ZABIŁ OBYWATELA USA – Waszyngton naciska wprawdzie na Izrael by wypuszczał terrorystów, którzy zabili dziesiątki Izraelczyków (przed podpisaniem porozumienia z Oslo), ale w jednym przypadku, Othmana Amara Mustafy mają wątpliwości. Widocznie Stanom przychodzi ciężko uwolnienie terrorysty, który zabił obywatela amerykańskiego. W roku 1989 Mustała zamordował przybyłego z Nowego Jorku Stevena Rosenfelda. Prawie połowa z 13.000 terrorystów uwolnionych w Izraelu od 1985 roku ponownie dokonuje zamachów lub pomagają przy nich. Ale są przyjmowani jak bohaterowie i wokół nich panuje atmosfera przyzwalająca, a nawet pochwalająca świętą wojnę i terror. W ostatnim tygodniu cały szereg terrorystów zostało zaproszonych przez przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa na imprezę „kulturalną”, gdzie bandyci otrzymali wyróżniające certyfikaty. Z więzień wyszli po skazaniu za morderstwa Izraelczyków dopiero przed dwoma miesiącami (Israel Hayom).

RAKIETY Z LIBANU WYLĄDOWAŁY W IZRAELU – IDF ODPOWIEDZIAŁ OGNIEM – Wystrzelona z Libanu rakieta spadła na miasto Kirjat Shmona w północnym Izraelu. Izraelska armia odpowiedziała. Co najmniej 20 rakiet izraelskich spadło na południowy Liban. Żadna ze stron nie informowała o rannych. Premier Netanjahu winę przypisał rządowi Libanu, bo ten pozwala Hisb-Allachowi pozycjonować rakiety i atakować cele cywilne. „To jest podwójne przestępstwo wojenne, które zostało popełnione pod przykrywką libańskiego rządu i armii, żadna z tych obu stron nie kiwnęła palcem by rozbroić [terrorystów] i udaremnić tego rodzaju przestępstwa” – powiedział Netanjahu. Pochwalił izraelskie Siły Obrony (IDF) za szybkie i zdecydowane kontruderzenie. „Będziemy reagować konsekwentnie” – wyjaśnił premier. (CNN) Proszę módlcie się o stabilizację na północnej granicy, w każdej chwili wybuchnąć może wojna. „Wiele może modlitwa sprawiedliwego” – Jakuba 5,16

IZRAELSKA LUDNOŚĆ Z KOŃCEM 2013 WZROSŁA DO PONAD 8 MILIONÓW – Jak podał urząd statystyczny ludność Izraela w końcu 2013 roku liczyła ponad 8 milionów. Według raportu urzędu szacuje się liczbę mieszkańców na 8.132.000. W ten sposób liczba ta wzrosła od 2012 roku o 1,8% (147.000 osób). Do roku 2035 powinno mieszkać w Izraelu 11,4 miliona osób. Imigracja Żydów z diaspory wzrosła o 7%. W ogólności wskazuje się, że przybyło 63% więcej Żydów z Francji. Łącznie przybyło do Izraela 19.200 Żydów, 260 więcej niż przed rokiem (Jerusalem Post).

IZRAEL CHCE OGŁOSIĆ PLAN KTÓRY POZWOLI PRZYJĄĆ WIĘCEJ ŻYDÓW Z FRANCJI – Izrael ogłosił trzyletni plan który spowoduje zaproszenie większej liczby Żydów z Francji i ich imigrację do Izraela. W pierwszym kroku zostaną uznane francuskie dyplomy medyczne i doradcze finansistów. Rząd zasadniczo zwiększył środki na pomoc dla Żydów przybywających z Francji, jak podano oficjalnie: „Rząd dał jasno do zrozumienia że jest to historyczna okazja”, powiedział współpracownik ministerstwa dyplomacji i ds. diaspory. Z końcem 2013 roku podano, że w całym roku 2013 przybyło 3.000 francuskich Żydów, co jest liczbą która w przeszłości została przekroczona tylko 4 razy, ostatnio w 2005 roku. Powodem tego wzrostu jest głębokie przywiązanie żydowskiej gminy we Francji do Izraela, oraz rosnący antysemityzm i kryzys finansowy (Jerusalem Post).

DO IZRAELA PRZYJECHAŁO 38 INDYJSKICH ŻYDÓW – Łącznie w poprzednim tygodniu do Izraela przybyło 38 hinduskich obywateli z żydowskiej gminy Bnei Menashe (Synowie Manasesa). Była to pierwsza grupa Żydów od czasu gdy Kneset pozwolił na kolejne grupy imigrantów. Przybywający z Indii mają kilka miesięcy przebywać w prywatnych apartamentach organizacji Schewai Israel – (powrót do Izraela); organizacja zorganizowała i sfinansowała ten powrót. Przybysze pochodzą z nieco oddalonego stanu Mizoram. Osiemnastu z nich to osiemnastolatki lub młodsi. Po nauce hebrajskiego i dopełnieniu przejścia na Judaizm przeniosą się do górnego Nazaretu. Jak stwierdził Michael Freund, założyciel i przewodniczący Schawai Israel, przybysze będą tam mogli nauczyć się zawodu lub zmienić wykształcenie. „Chcemy by osiągnęli sukces” – powiedział. Obecnie jest już 2.000 członków tego plemienia w Izraelu. Utrzymuje ono, że pochodzi z 10 zaginionych plemion Izraela, to oznacza, że mieszkają na wygnaniu od 2.700 lat. „Są oni oddanymi syjonistami, którzy praktykują swoją wiarę” – powiedział Freund. „To zadziwiające jak im się udało poprzez wszystkie pokolenia utrzymać swoją żydowską tożsamość”. (Jerusalem Post) „Liczba synów Izraela będzie jak piasek nadmorski, którego nie można zmierzyć i nie można zliczyć. A zamiast ich nazywać: Lud nie mój, będą im mówić: Dzieci żyjącego Boga“ – Ozeasz 2:1.

CHRZEŚCIJAŃSKA GMINA W IZRAELA ROŚNIE NADAL – Podało to centralne biuro statystyczne we wtorek przed Bożym Narodzeniem. Najnowsze dane pokazują, że obecnie jest to 3.000 chrześcijan więcej. Ogólnie w kraju żyje 161.000 chrześcijan, co stanowi 2% ludności. W końcu 2012 było to 158.000 osób (Arutz 7).

„IZRAEL – WZÓR PRZESTRZEGANIA PRAW CZŁOWIEKA“ – Syjonistyczna organizacja Im Tirtzu przeprowadziła w poprzednim tygodniu „Syjonistyczną Konferencję Praw Człowieka” w Tel Avivie. Przemawiał także ojciec Gabriel Nadaf, przewodniczący forum izraelsko-chrześcijańskiego, organizacji która zachęca mówiących po arabsku Izraelitów do służby w armii izraelskiej i pełnego zintegrowania się z miejscową synagogą żydowską. Ojciec Nadaf powiedział w przemówieniu na konferencji: „W tym regionie jest wiele reżymów, dla których prawa człowieka nic nie znaczą. Chodzi im tylko o elity a reszta społeczeństwa jest terroryzowana”. Dalej ten grecko-ortodoksyjny duchowny mówił: „W Izraelu tego nie przeżywamy, zwłaszcza jako nieżydowska mniejszość”. Jest on dumny z tego, że mieszka w Izraelu; Izrael jest świecącym przykładem przestrzegania praw człowieka na Bliskim Wschodzie. Jak można się domyślać ojciec Nadaf nie jest zbyt lubiany w gminach muzułmańsko-arabskich. Na początku grudnia jego syn został zaatakowany na ulicy w Nazarecie – przez ludzi, którzy nie chcą by Arabowie identyfikowali się z żydowskim państwem (Israel Today, Ryan Jones). Proszę módlcie się o ochroną dla ojca Nadafa i jego rodziny przed atakami zdziczałych Arabów. Oby ten odważny człowiek był dla młodych inspiracją w swoim otoczeniu – by szanowali żydowskie państwo i identyfikowali się z nim [w końcu mają obywatelstwo Izraela – przyp.tłum.].

PROSZĘ, POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Nasze konta:

Niemcy: Vision für Israel e.V, Stadtsparkasse München
Konto Nr.: 1002 9131 41, BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка сайта через поисковые системы

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.