Wizja dla Izraela_03.08.2012

    AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  · w sieci: visionfuerisrael.org
Piątek, 3 sierpnia 2012

U Wtedy Pan zagrzmi z Syjonu, w Jeruzalem posłyszą głos Jego, tak iż zatrzęsą się i niebo, i ziemia. Pan będzie wtedy ucieczką dla ludu swojego i warownią dla wszystkich Izraela synów” – Joel 4,16.

WINDSURFER ZUBARI PROWADZI IZRAELSKI ZESPÓŁ PODCZAS CEREMONII OTWARCIA OLIMPIADY – Schahar Zubari niósł izraelską flagę podczas otwarcia igrzysk olimpijskich w ostatni piątek. Od razu po zaprezentowaniu w telewizji drużyny olimpijskiej pokazano twarze jedenastu izraelskich olimpijczyków zamordowanych w masakrze w Monachium przed 40 laty. Komentatorzy odczytali ich imiona i półminutową ciszą uczczono ich pamięć. * W godnym geście upamiętnienia tej tragedii włoski 30 osobowy zespół w ciszy przeszedł przed kwaterami izraelskich sportowców. Wśród trzydziestu obecnych był włoski minister sportu, przewodniczący Włoskiego komitetu Olimpijskiego oraz sportowcy. Udział wzięli także szef izraelskiej delegacji olimpijskiej Tzvi Warszawiak i Efraim Zinger. * Vic Alhadeff przewodniczący Rady żydowskiej w australijskim stanie New South Wales chwalił przywódców z całego świata, którzy przyłączyli się do minuty milczenia podczas otwarcia igrzysk. Natomiast Jacqua Rogge prezydenta międzynarodowego komitetu olimpijskiego, który sprzeciwił się tego rodzaju upamiętnieniem, skrytykował w następujący sposób: „Wyrażamy ubolewanie z odmowy takiej skromnej ceremonii, bez rozgłosu, w cieniu i bez dziesiątek tysięcy obserwatorów oraz bez miliarda telewidzów”. Dodał: „MKOl, najważniejsze na świecie gremium sportowe, kolejny raz ugiął się i uchylił od wykazania moralnej odpowiedzialności” (Arutz 7, Haaretz). Proszę módlcie się nadal za bezpieczeństwo 38 izraelskich atletów, ich trenerów i opiekunów. Tajne służby ostrzegały przed atakami grup terrorystycznych na izraelskich uczestników olimpiady.

GIULANI: PRZYJAŹŃ OBAMY DLA IZRAELA TO „ŻART” – Były burmistrze Nowego Jorku Rudy Giiuliani opisał niedawno Obamę jako prezydenta, który popiera Izrael znacznie słabiej niż jego poprzednicy. Wyobrażenie, że Obama jest przyjacielem Izraela zakrawa na żart. Na opublikowanym w YouTube wideo Giuliani wypowiada się na szereg tematów poruszanych przez rozmówców Obamy, który jest zdania na przykład, że PA i Izrael za punkt wyjścia rozmów pokojowych powinny uznać granice sprzed roku 1967. Giuliani powiedział o tym: „Byłoby śmieszne, gdyby musieli oni wrócić do tych granic. Sytuacja obecnie na Bliskim Wschodzie jest najmniej stabilna i [Żydzi] znaleźliby się w największym niebezpieczeństwie. Prezydent Izraela na to, co proponuje Obama nie może się zgodzić”. Na fakt, że Obama jeszcze nie odwiedził Izraela od czasu objęcia urzędu Giuliani powiedział: „Nie tylko, że nie odwiedził Izraela, ale robi rzeczy, które w ogóle nie są w interesie ludzi w państwie Izrael. Sądzę, że żaden prezydent republikański czy demokratyczny tak słabo popierał Izrael tak jak on” (INN).

OFICER ŁĄCZNIKOWY ŻYDOWSKICH GMIN NIE WEŹMIE UDZIAŁU W NADCHODZĄCEJ KAMPANII WYBORCZEJ – Dennis Ross, długoletni dyplomata i ważny architekt porozumienia z Oslo, który walnie przyczynił się do wygranej Obamy w 2008 roku, stwierdził, że nie weźmie udziału w kampanii wyborczej. Podczas pierwszej kampanii Ross był ważną podporą prezydenta, przemawiał w stolicach stanów, gdzie ważyły się losy wygranej, był w synagogach i przekonywał żydowskich wyborców do poparcia Obamy. W tym roku Ross zdecydował się nie angażować po stronie Obamy; żydowscy wyborcy bacznie przyglądają się słabemu poparciu polityki Izraela. Ross mówi, że to są tylko jego osobiste i zawodowe powody, ale wielu obserwatorów uważa, że decyzja Rossa wynika z frustracji, że jego starania w administracji Obamy nie przynoszą spodziewanych owoców. Josh Block, były rzecznik rządu Clintona i były rzecznik „Komitetu Amerykańsko-Izraelskiego Spraw Publicznych” (AIPAC), powiedział: „Fakt, że ambasador Ross postanowił zostać z boku podczas tej kampanii, po trzech latach bliskiej współpracy z prezydentem nad polityką bliskowschodnią, samo w sobie jest przesłaniem, niezależnie czy było to zamierzone czy nie.” Aaron Miller, zastępca Rossa podczas procesów pokojowych w administracji Clintona powiedział: „Proces pokojowy jest zablokowany i taki prawdopodobnie pozostanie. Faktem jest, że ściskanie dłoni i poklepywanie po ramieniu nie ostudzi trosk i podejrzeń proizraelskich terenów, bo w tym czasie ci ludzie doświadczyli, jak reaguje się na ich problemy. W takim klimacie nie próbowałbym chwalić Obamy wobec gmin żydowskich”. (INN) Proszę módlcie się o wyborców w USA. Oby szukali mądrości Bożej i potrafili ocenić co jest prawdą, a co oszustwem, kiedy w listopadzie pójdą do urn.

MIESZKAŃCY UCIEKAJĄ Z ALEPPO – SYRYJSCY ŻOŁNIERZE I REBELIANCI DALEJ WALCZĄ – Syryjska armia wysłała do Aleppo, największego miasta w Syrii duże oddziały wyposażone w czołgi i helikoptery. Według ONZ uciekło już ok. 200.000 mieszkańców; jednostki rządowe nadal ostrzeliwują opanowane przez rebeliantów dzielnice  z dział, moździerzy i z helikopterów. Valerie Amos, najwyższa przedstawiciel ONZ do spraw humanitarnych powiedziała w niedzielę: „Wiele osób szukało bezpiecznego schronienia w szkołach i budynkach publicznych. Potrzebują pilnie żywności, materacy i kocy, artykułów higienicznych i wody pitnej”. Aleppo położone jest tylko 50 km od granicy tureckiej; wielu mieszkańców próbuje się tam dostać, gdzie od czasu powstania przeciw prezydentowi Assadowi, schronienie znalazły już dziesiątki tysięcy uchodźców. W Aleppo trwa nieprzerwana wymiana ognia. Brakuje żywności i benzyny; czarnorynkowe ceny produktów codziennego użycia poszybowały w kosmos. Kamery zamontowane pokazują online obrazy spieszących się mieszkańców próbujących uciekać samochodami czy ciężarówkami a nawet motorowerami przeładowanymi dobytkiem a w oddali słychać strzały (AP).

KRYZYS W KWESTII POBORU GROZI ROZWIĄZANIEM RZĄDU – Zaledwie kilka dni przed końcem terminu ustalonego przez sąd dla reform ustawowych izraelskiej armii politycy w Knesecie rwą sobie nawzajem włosy. Spierają się jak rozwiązać być może najpilniejszy narodowy problem. Pytanie jest czy i jak uregulować rozwiązanie dla dotąd zwolnionych ze służby ultraortodoksów. Dyskusja kosztowała Netanjahu utratę jego największego partnera koalicyjnego. Nie widać żadnego kompromisu. Temat ten może wywołać kryzys rządowy i prowadzić do nowych wyborów. Debata podzieliła społeczeństwo na dwa religijne obozy. Świecka większość w Izraelu musi odsłużyć dwa lub trzy lata; większość więc nie zgadza się na wyjątki. Czołowi Żydzi ultraortodoksyjni są nieprzejednani wobec jakiegokolwiek kompromisu i uważają, że ich młodzi mężczyźni służą narodowi modlitwą i studium Słowa. Na początku lipca Netanjahu rozwiązał komitet wysokich rangą polityków, którzy zalecali zlikwidowanie masowych zwolnień. To spowodowało, że najważniejszy partner koalicyjny partia Kadima poczuła się zbędna i upuściła rząd. (Celem Kadimy jest likwidacja wyjątków dla ultraortodoksów). Teraz więc Netanjahu przedstawił tę samą propozycję nieco tylko rozwodnioną, która prawdopodobnie znów nie będzie przyjęta(Huff Post). Proszę módlcie się, by ta niezdrowa sytuacja została rozwiązana. Upadek rządu w nadchodzących tygodniach mógłby odwrócić uwagę żydowskiego państwa i przez to uczynić łatwym celem w otoczeniu wrogo nastawionych narodów. Nastał czas by Izrael skoncentrował się na najważniejszym. Gdyby sytuacja w Syrii lub w Iranie zaostrzyła się czołowi politycy w Jerozolimie muszą być w stanie szybko wspólnie szukać rozwiązań całego spektrum politycznego.

DZIECI MAJA NIENAWIDZIĆ ŻYDÓW I CHRZEŚCIJAN – Arabska autonomia tzw. PA znów wyemitowała audycję, w której mała dziewczynka recytuje wierszyk nienawiści do Żydów i chrześcijan. Był już raz wyświetlany w maju i czerwcu. Według nadzoru nad mediami „Palestinian Media Watch” (PMW) mała dziewczynka recytowała: „Nasz wróg, Syjon jest szatanem z ogonem”. Innym wierszykiem był czytany podczas otwarcia „palestyńskiej” wystawy materiałów dydaktycznych kilka tygodni później (PMW). Wielu młodych Arabów tzw. palestyńskich może oglądać tylko programy kontrolowane przez terrorystów; figurki misiów pluszowych i Disneya często nawołują do działań religijnie ekstremistycznych, nienawiści i przemocy. Proszę módlcie się by arabskie dzieci dostawały pomoce naukowe i oglądały telewizję z pozytywnym przesłaniem.

ZAUWAŻCIE – Następne Święto Namiotów odbędzie się w Izraelu od 2 do 4 października 2012 roku. Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.06.2012r. pod tytułem Podróż do czterech mórz.

PROSZĘ POMÓŻCIE – Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

 раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.