Wizja dla Izraela_04.11.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 4 listopada 2011

Wy, którzy wyznajecie Pana, nie milczcie!  I nie dajcie mu spokoju, dopóki nie odbuduje Jeruzalemu i dopóki nie uczyni go sławnym na ziemi!“  – Izajasz 62,6-7

NAWET NIEWIERZĄCY MÓWIĄ O CUDZIE – Od 40 lat jeden pokój szkolny w Aszdodzie wykorzystany jest jako synagoga pomocnicza. Przez wszystkie te lata w żaden szabat nie brakło modlitwy – aż do ostatniego tygodnia. To że rakieta trafiła w podwórko synagogi ocaliło miejscowość.  Netanel Mor Josef członek społeczności żydowskiej opowiedział, jak manager synagogi w poprzednim tygodniu miał operację i nie był w stanie otworzyć pomieszczenia. Dlatego nie było nabożeństwa. „Potem widzieliśmy jak rakieta trafiła w sam środek. Normalnie w czasie szabatu byłoby to miejsce wypełnione ludźmi” – twierdzi Josef. „Dzięki Bogu to był widzialny cud: synagoga była zamknięta i największe szkody jakie mogły powstać zostały udaremnione. Ludzie cały dzień opowiadali o tym cudzie, nawet ci, którzy nie są wierzący, są zdania, że tył prawdziwy cud“ (INN).  Taki cud to efekt wysłuchanych modlitw. Proszę módlcie się nadal o ochronę wszystkich mieszkańców Izraela przed ciągłym ostrzałem rakietowym. Módlcie się o tych, którzy doznali Bożej ochrony i ocaleni zostali od śmierci lub zranienia, by poznali Bożą miłość do Jego ludu.

IDF MA ZIELONE ŚWIATŁO BY ZAKOŃCZYĆ OSTRZAŁ RAKIETOWY Z GAZY – Izrael wydał swoim siłom obrony polecenie by podjąć wszystkie konieczne kroki dla zatrzymania ataków rakietowych z Gazy, jak to potwierdził we wtorek przedstawiciel armii izraelskiej. Przedstawiciel Egiptu tego samego dnia powiedział, że Izrael zgodził się operację w Gazie trochę przesunąć w czasie by dać przedstawicielom Egiptu czas na przekonanie arabskich terrorystów, by zatrzymali ataki na południe Izraela. Izraelskie samoloty wzięły na cel komórki terrorystyczne w Gazie. Wspomniany przedstawiciel Egiptu stwierdził jednak, że operacja ma mieć dalekosiężne zamiary. Powiedział on, że Egipt prosił o 24 godzinne opóźnienie akcji by wszystkich zainteresowanych skłonić do nieformalnego rozejmu i Izrael się na to zgodził. Izraelski Minister oświaty Gideon Saar postanowił, rozpocząć dalsze nauczanie po trzech dniach przerwy, ale wkrótce po tym rakieta Kassam eksplodowała na placu przy radzie regionu w Eszkol. Nie było danych o rannych. Nagły wzrost przemocy nastąpił kiedy terroryści z Gazy ostrzelali Izrael, przy czym Izrael zareagował nalotami. W tych największych atakach od miesięcy zginął jeden Izraelczyk i 10 Arabów. (Haaretz, Yet) Gdy bezbożny doznaje łaski, nie uczy się sprawiedliwości“ – Izajasz 26,10

UNESCO PRZYJĄŁ ARABÓW TZW. PALESTYŃSKICH NA CZŁONKA – „Palestyna” została w poniedziałek 195 pełnym członkiem UNESCO. Decyzja ta zapadła mimo tego, że USA nie zapłaci więcej swoich pieniędzy na tę organizację, bo jest to sprzeczne z prawem USA. To będzie kosztować UNESCO jedną czwartą jej rocznego budżetu, dokładnie o 22% (w przeliczeniu ok. 50 milionów €) ze strony USA i 3% ze strony Izraela. Amerykański ambasador David Killionn określił ten krok jako przedwczesny. Powiedział on, że nie ma drogi na skróty do „palestyńskiego” państwa i taki krok jak w poniedziałek nie służy temu dziełu (NY Times.

NAJWYŻSZY MUZUŁMAŃSKI DORADCA OBAMY BLOKUJE CHRZEŚCIJANOM Z BLISKIEGO WSCHODU DOSTĘP DO BIAŁEGO DOMU – Arabska agencja prasowa al Nashra w Bejrucie podała, że chodzi o przedstawiciela Waszyngtonu, który próbował udaremnić wizytę w Białym Domu duchowego zwierzchnika kościoła Maronickiego patriarchy Beshara Rahi. Blokował to najwyższy doradca prezydenta do spraw muzułmańskich i arabskich Dalia Mujahid (Mogahed), który ma egipskich przodków. Mujahid według al Nashra uczynił to na prośbę przywódcy Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie. Raport al Nashra rozpowszechniony na całym Bliskim Wschodzie jak i w USA i w diasporze libańskich chrześcijan, potwierdza co było już znane o tak zwanym „doradcy do spraw arabskich i muzułmańskich” w Białym Domu w świetle ogólnie spraw bliskowschodnich oraz amerykańskiej polityki względem chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Waszyngtońskie lobby przeciwne chrześcijanom ogranicza się w swojej pracy nie tylko do Maronitów, do których zalicza się dwa miliony amerykańskich Libańczyków. Według śledztwa istnieją kontakty doradcy prezydenta USA z Bractwem Muzułmańskim a według organizacji pozarządowych w USA a także ugrupowania chrześcijańskie na Bliskim Wschodzie twierdzą, że przez działania „doradcy” i jego sojuszników w obozie muzułmańskim w Waszyngtonie (jak CAIR i MPAC) spotkania chrześcijan z Bliskiego Wschodu w Białym Domu i w amerykańskim ministerstwie stanu są mocno ograniczane (Jihad Watch).  Czuwajcie, trwajcie w wierze, bądźcie mężni, bądźcie mocni!“ – 1. Kor. 16,13

MASAKRA KOPTYJSKICH CHRZEŚCIJAN KOSZTOWAŁA EGIPT WIARYGODNOŚĆ – Kościół Koptyjski w Egipcie ostro krytykował administrację rządową, ponieważ kolejne ataki na chrześcijan pozostawały bez kary. Kolejny raz ilość ofiar śmiertelnych tej nocy wzrosła. Dziesiątki ludzi, w większości chrześcijanie, którzy pokojowo demonstrowali w Kairze, po ataku na jeden z kościołów, zostało zabitych. Od czasu gdy egipska armia zabija chrześcijan większość Egipcjan straciła wszelki szacunek dla chrześcijan, który istniał za rządów przejściowego rządu wojskowego. Aktywiści i członkowie egipskich kościołów mówią, że ataki i fakt, że sąd najwyższy przeczy temu by armia uczyniła jakiś błąd, odebrało armii jakąkolwiek wiarygodność u chrześcijan, umiarkowanych muzułmanów i osób świeckich. Zamiast przejąć odpowiedzialność za zabicie ludzi wojsko przerzuciło winę na nie nazwanych „wrogów narodu”.   Wagih Jakob koptyjski obrońca praw człowieka, który został ranny, był bardzo oburzony odmową armii przyznania się do winy. „Kłamią jak z nut” – powiedział. Jakob określił wieczór protestów jako „piekło na ziemi” (CharismaNews).

ISLAMSCY EKSTREMIŚCI W SOMALII OBCIĘLI GŁOWĘ 17 LETNIEGO CHRZEŚCIJANINA  –Islamska grupa ekstremistyczna al-Shabaab przysięgła, że wypleni chrześcijan z Somalii. Członkowie tej grupy zabili niedawno 17 letniego chrześcijanina Guleda Muktara w jego domu 15 km od Mogadiszu. Jeden z informatorów powiedział, że członkowie al Shabaab podjechali pod dom Muktara o 6 rano, kiedy jego rodzice wyszli już do pracy. Z różnych źródeł dochodzą niejednorodne informacje, ale wynika z nich, że bandyci znaleźli Muktara, kiedy szykował się do szkoły. Sąsiedzi słyszeli krzyki z domu i nagle wszystko ucichło – opowiada jeden ze świadków. „Po krótkiej chwili widać było jak odjeżdża biały samochód”. Sąsiad powiadomił rodziców, którzy szybko wrócili do domu. Pochowali swojego syna szybko w strachu, że terroryści i ich będą chcieli zabić, potem uciekli w nieznanym kierunku. Kiedy indziej w południowo Zachodniej Somalii znaleziono ciało z obciętą głową, które należało do jednego uprowadzonego człowieka, który nawrócił się na chrześcijaństwo. „Dołączona do tego była kartka od al Shabaab“ –  stwierdził przewodniczący kościoła podziemnego w Somalii, który widział zwłoki. „Zwykle al Shabaab odrąbuje głowę osobom, które podejrzewa, że zostali chrześcijanami” (Jihad Watch).  Proszę módlcie się o Bożą ochronę dla chrześcijan w Somalii i o to, by ta brutalna dopuszczalna przez Koran przemoc ignorowana dotąd przez rząd została zakazana i by winni zostali osądzeni.  

IZRAELSCY ARCHEOLODZY ODKRYLI 1400 LETNIE DOWODY CHRZEŚCIJAŃSTWA– Izraelscy archeolodzy powiadomili ostatniej niedzieli, że znaleźli 1400 letnie artefakty chrześcijańskiej wiary i resztki starej ulicy w Jerozolimie. Znalezisko: 2 x 1,5 cm – małe naczynie z kości z deklem z wyrytym krzyżem prawdopodobnie służyło chrześcijanom do noszenia w końcu VI wieku. Po otwarciu przykrycia znaleziono resztki dwóch portretów z kolorowych farb i złota. Był to wizerunek mężczyzny i kobiety, być może Jeszui i Jego matki. Archeolog pani Jana Tschechanowets powiedziała, że to bardzo ważne znalezisko, bo naczynie zachowało się w dobrym stanie i pokazuje, że w czasach bizantyjskich ikony używane były nie tylko do ceremonii kościelnych (Haaretz).

ZAUWAŻCIE – Następne Swięto Namiotów odbędzie się od 2 do 4 października 2012 roku w Izraelu. Następne Roots & Reflections Tour będzie trwać od 8 do 17.06,2012 pod tytułem: „Podróż do czterech mórz”.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

[by zrezygnować w subskrypcji wyślij tę wiadomość do nadawcy]

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.