Wizja dla Izraela_05.08.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 5 sierpnia 2011

 Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce Mateusz 7,16-17.

 

POTĘŻNE PROTESTY KLASY ŚREDNIEJ W IZRAELU – Demonstracje, które w całym Izraelu zebrały do 150.000 osób określa się ogólnie jako „powstanie klasy średniej”. W ostatnią niedzielę tylko w Tel Avivie zebrało się 50.000 osób. „Ludzie którzy pracują dla państwa, służą w siłach obrony, walczą o ich kraj i muszą płacić horrendalnie wysokie podatki, tak że nie mają do pierwszego. Nie stać ich na choćby zwykłe, dwupokojowe mieszkanie” –jak powiedział jeden z demonstrantów. Największy w ostatnich czterech dekadach ruch społeczny rozpoczął na początku miesiąca z bojkotem produktów mlecznych, których ceny wystrzeliły do góry. Masy zarzucają rządowi, że siedzą w kieszeniach bosów finansowych i mają już dość izraelskich „monopoli i karteli”. W Jerozolimie protestowało 2.000 osób domagając się dających się zapłacić mieszkań (Euronews).  U Pana jest zbawienie. Nad ludem twoim jest błogosławieństwo twoje“ – Psalm 3,9.

GRÓB FILIPA ODKRYTY W TURCJI – W czerwcu w stanowiskach archeologicznych w Heliopolis w Turcji odkryto najprawdopodobniej grób apostoła Filipa. Włoski archeolog Francesco D’Andria powiedział, że odnaleziono grób tej biblijnej osobistości tzn. ucznia Jeszui, kiedy natrafiono na ruiny wczesnego kościoła. „Grobu apostoła szukamy już od dawna” – stwierdził. Dodał, że zarówno struktura murów jak i wyryte na nim teksty dowodzą, że chodzi tu właśnie o Filipa. Naukowiec uważa, że miejsce stanie się ważnym miejscem pielgrzymek chrześcijan. Filip jeden z najbardziej znanych męczenników chrześcijaństwa umarł w roku 80 n.e. w Hierapolis (Fox News).

REJESTRUJCIE SIĘ TERAZ NA SUKKOT W LONDYNIE I POZNAJCIE BARRYEGO I BATYE W ANGLII – Data to piątek, 28 i sobota 29 października. Do służby przygotowani są Lance Lambert, pastor Clive Urquhart (Kingdom Faith Church), Barry i Batya oraz Moriah Worship Band od piątkowego wieczora i w sobotę od rana do nocy. Bądźcie z nami na tym święcie namiotów w Anglii. Dużo czasu już nie zostało. Opłata rejestracyjna wynosi 10 funtów. Więcej informacji pod brytyjskim telefonem +44-1793-862121.

IZRAELSKIE BADANIA NAD AUTYZMEM – Nowe wyniki badań naukowców z instytutu Weizmana mogą prowadzić do stworzenia instrumentów pozwalających szybciej zdiagnozować autyzm u dzieci. Dotąd nie znamy biologicznych powodów autyzmu a diagnozować można dopiero dzieci w wieku trzech lub czterech lat. Teraz udało się wykryć pierwsze biologiczne  oznaki wczesnego autyzmu małych dzieci. Podczas skanowania części mózgu odpowiedzialnych za mowę i komunikację dokonywanego u śpiących dzieci dotkniętych autyzmem wykryto wyraźnie zmniejszoną ich aktywność niż u zdrowych dzieci (INN).

WIEŻOWCE TEL AVIVU NOMINOWANE DO NAGRODY – Dwa nowe domy mieszkaniowe w Tel Avivie uznano za najlepsze domy i przyznano im nagrodę Best Tall Building Award. Nagroda ta przyznawana jest co roku przez radę wysokich domów w urzędzie miejskim Chicago w stanie Illinois. Po raz pierwszy do nagrody nominowano dom w Izraelu (Haaretz).

OBSŁUGA KLIENTA – NASTĘPNE DUŻE WYZWANIE IZRAELSKICH PRZEDSIĘBIORSTW – Izrael należy obecnie do czołowych krajów z najbardziej rozwiniętych technologii. Ale jeśli chodzi o obsługę klienta znajduje się dopiero w trzecim świecie. Do momentu kiedy izraelskie przedsiębiorstwa nie nauczą się cenić klientów i współpracowników gospodarka nie wykorzysta całego swojego potencjału. Taki był wniosek badań profesora  Jean-Charles Chebatu z Kanady wygłoszony studentom ekonomii. Jako czołowy specjalista obsługi klienta na świecie powiedział Chebat, że Izrael uczynił duży krok do przodu, ale jeszcze wiele powinien się w tej dziedzinie nauczyć. „Klienci i współpracownicy idą tam, gdzie się ich dobrze traktuje” (INN).

WODA MIMO OSTRZAŁU – Jako wielki gest wobec Arabów w Gazie w czasie Ramadanu Izrael dostarczy dodatkowe trzy miliony kubików wody. Żydowskie państwo zapowiedziało jeszcze inne podobne gesty dobrej woli. Prywatne firmy zbudują dziesięć nowych zakładów w Gazie przy czym technologie i materiały odpowiadać będą tym z UE, by mogły one potem eksportować swoje wyroby do Europy. Poza tym Izrael zgodził się przyznać Arabom więcej pozwoleń eksportu i pozwoleń wjazdu do Izraela  (Arutz 7).

WIĘCEJ ATAKÓW RAKIETOWYCH – W środę terroryści z Gazy zaatakowali rakietą Aszkelon. W lipcu na Izrael spadło 20 rakiet i kolejne ataki dotyczyły cywilnych mieszkańców. Ilość ataków była cztery razy większa niż w czerwcu. Sierpień rozpoczął się kolejną eskalacją przemocy. W poniedziałek jedna kobieta beduińska została lekko ranna od odłamka rakiety która eksplodowała niedaleko cmentarza w Negevie (Ynet).

ARABOWIE TZW. PALESTYŃSCY WŻYWAJĄ DO NOWYCH MARSZÓW WE WRZEŚNIU – W tym tygodniu przedstawiciel Arabów tzw. palestyńskich powiedział, że przygotowują się akurat do masowych marszów 20 września jako akt protestu przeciw „izraelskiej okupacji” Samarii i Judei. Będzie to w przeddzień symbolicznego głosowania w ONZ poparcia dla powołania niezależnego państwa. USA są przeciwne tej arabskiej inicjatywie i sygnalizowały, że zrobią użytek z prawa weta w radzie Bezpieczeństwa (AP).

TURECKA ARMIA WRACA DO WŁADZY– W tureckim wojsku doszło w zeszłym tygodniu do pewnego rodzaju wewnętrznego puczu. W ostatnim tygodniu ustąpił szef sztabu gen. Isik Kosaner, razem z nim dowodzący tureckiej armii, marynarki i wojsk lotniczych. Armia bez dowodzenia jest ryzykiem dla kraju otoczonego przez Iran, Irak i Syrię, w której trwają tumulty o rewolucyjnym charakterze. Granica między tymi krajami ma 500 km. W roku 2007 rządząca partia AKP doprowadziła do tak zwanego „procesu Erdogana”. Chodziło o rzekomą próbę puczu przeciw rządowi, z udziałem armii. Teraz ogłoszono wyrok i połowa tureckich generałów siedzi w więzieniu. Na koniec AKP ogłosiła w posłusznych mediach propozycję, by ci dowódcy którzy jeszcze nie byli oskarżeni – 14 generałów i admirałów – sami podali się do dymisji.  Poprzez to, że wycofaliby się sami oddaliby praktycznie armię w ręce AKP. Rząd potrzebuje jednak armii i jedynym rozwiązaniem jest bezpartyjna i świecka armia (Daily Alert). Premier Erdogan przewodzi wprawdzie świeckiemu rządowi, ostro jednak skłania się do islamu, co przysparza troski środowiskom akademickim, wojsku i większej części opinii publicznej. Można odnieść wrażenie, że chce on (premier) coraz bardziej kierować politykę kraju w stronę religijnych fanatyków. Cierpi na tym turecka narodowa identyfikacja z założycielem państwa Mustafą Atataturkiem. Jako oficer pierwszej wojny światowej i po upadku cesarstwa otomańskiego powołał on do życia świecką republikę. Wprowadził prawo głosowania dla kobiet, ograniczył islamskie ubrania a arabskie znaki zastąpił alfabetem łacińskim.  

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich– Przysłów 29,7.

ZWRÓĆCIE UWAGĘ – Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.6.2012 pod nazwą „Podróż do czterech mórz“.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

 

 

 

topodin

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.