Wizja dla Izraela_05.12.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 5 grudnia 2014

„Pan unicestwił plan narodów, Wniwecz obrócił zamysły ludów. Plan Pana trwa na wieki, Zamysły serca jego z pokolenia w pokolenie“  Psalm 33,10-11.

NETANJAHU WYRZUCA LAPIDA I LIVNI – We wtorek premier Benjamin Netanjahu podjął drastyczne kroki i usunął z rządu ministra gospodarki Jaira Lapida i panią minister sprawiedliwości Tzipi Livni. W poniedziałkowy wieczór Netanjahu spotkał się z Lapidem, ale nie udało im się uratować koalicji rządowej. Od dłuższego czasu cierpiała ona od częstych kryzysów w tym z powodu ostatniego projektu ustawy o narodowym państwie żydowskim, który przewidywał wpisanie wprost Izraela jako państwa dla Żydów, co określiłoby statut państwa jako kraju Żydów. We wtorek o godz. 20 Netanjahu wydał komunikat: „W ostatnich tygodniach, a nawet obecnie minister Lapid i Livni ostro atakowali rząd, który prowadzę. Nie będę więcej tolerował oporu w gremium rządowym”. Netanjahu powiedział następnie, że wydał polecenie jak najszybszego rozwiązania Knesetu, by przez wybory uzyskać wyraźny mandat od ludu do przewodzenia krajowi. Także partia Bayit Yehudi („Żydowski Dom“) ostro krytykowała rząd. Jej szef Naftali Bennett, który w roli ministra ds. Jerozolimy posiadał kluczową pozycję w koalicji, stwierdził niedawno, że w obliczu kruchego bezpieczeństwa i rosnącego arabskiego terroryzmu w Jerozolimie jego własny rząd „nie ma prawa istnieć” (Arutz 7).  To jest pilną potrzebą modlitewną. Nowy rząd ma powstać z politykami wyznaczonymi przez Boga, którzy Izrael poprowadzą silnie i w jedności. Ma to być rząd , który nie ugnie się przed naciskami międzynarodowymi co do podziału Jerozolimy, nie odda ziemi za fałszywy pokój z wrogami i wystąpi zdecydowanie przeciw terroryzmowi.  

FRANCUZKI PARLAMENT CHCE SYMBOLICZNIE UZNAC PALESTYNĘ – Francuzki parlament opracował wiążącą decyzję, by rząd uznał państwo „palestyńskie”. Francuzki rząd miałby w ten sposób „zostać zaproszonym, by użyć uznanie państwa „palestyńskiego” jako instrumentu, który doprowadzi do definitywnego rozwiązania konfliktu”. W tekście ustawy mówi się, że Jerozolima ma zostać stolicą „państwa palestyńskiego”, tak samo jak Izraela. Dalej czytamy, że rząd tę sprawę ma potraktować pilnie. W listopadzie podobne decyzje podjęły Wielka Brytania i Irlandia (JTA).

LIBAN: ULUBIONE CZASOPISMO DLA DZIECI CHWALI MARTYROLOGIĘ – Pisane jest dla dzieci, ale zamiast księcia, księżniczki i konika bohaterami w Mahdu-Journal w Libanie są „wojownicy, którzy polegli w walce z wrogiem – Izraelem”. Publikowane to jest przez Hisb-Allah od dwunastu lat. Mahdi chce wpoić dzieciom ideologię „oporu” przeciw państwu żydowskiemu. Journal jest pełen historyjek obrazkowych inspirowanych przez życie terrorystów z Hisb-Allahu. Brodaci bandyci w rysunkach i zagadkach mają dzieciom przybliżyć sposoby w jaki mają unikać izraelskich min. * Journal jest częścią kampanii skierowanej na dzieci i młodzież: w szkołach, na obozach przetrwania i w przedszkolach. Dzieci są przygotowywane do służby dla Hisb-allahu, potężnej grupy terrorystycznej, która w granicach Libanu utworzyła państwo w państwie. Od czasu jego powołania przez irańską gwardię rewolucyjną w roku 1982 Hisb-allah jest zaciekłym wrogiem Izraela. Wielki wpływ Iranu na Hisb-Allah jest także łatwy do znalezienia w czasopiśmie. Założyciel republiki muzułmańskiej Ajatollah Homeini, chwalony był w nim jako „najlepszy przywódca”. Każdego miesiąca rozchodzi się 300.000 egzemplarzy. Przeznaczone są dla trzech grup wiekowych: pierwsza dla 4-7 latków, potem dla 8-12 letnich, a po trzecie dla 13-17 latków (Arutz 7).

DZIECIĘCE OFIARY DZISIAJ – Okropne ofiary z dzieci znane są na ziemi od tysiącleci. W ogólności ofiary z dzieci mają związek z oddawaniem chwały pogańskim bożkom. Te same okrutne praktyki stosowane są jeszcze dzisiaj przez islamistów, którzy przygotowują swoje dzieci do Dżihadu, w imię swojej religii. ISIS, Hamas, autonomia tzw. palestyńska. Hisb-Allah i wszystkie organizacje stojące z nimi w łączności mają swój udział w tych ofiarach z dzieci, ponieważ pochwalają przemoc i śmierć. * Istnieje także związek ofiar z dzieci z aborcją. Niezliczone dzieci ofiarowane są przez lekarzy-aborcjonistów – czy to dla wygody, niemoralności czy dumy. Setki tysięcy dzieci jest w ten sposób zabijane przez swoich rodziców, by ci mogli utrzymać swój standard materialny. Bóg nienawidzi ludzi, którzy przelewają niewinną krew (Przysł. 6,17) (JNN-Wydawca). Proszę módlcie się o dzieci w krajach, gdzie tak są indoktrynowane. Oby Bóg ochronił i wyratował niewinnych.

TERRORYSTKA TNIE NOŻEM IZRAELSKĄ NASTOLATKĘ W POBLIŻU BETLEJEM – Arabsko-palestyńska terrorystka na przystanku autobusowym zaatakowała nożem 19 letnią Izraelkę w okolicy żydowskiego osiedla Etzion na południe od Betlejem. W efekcie tego izraelski żołnierz otworzył ogień ciężko raniąc terrorystkę; obawiał się, że pod ubraniem ma pas z ładunkiem wybuchowym. Później okazało się, że była mieszkanką przedmieścia Betlejem, a już od 2011 roku próbowała dokonywać ataku z nożem w ręku na tym samym terenie. Rodzina tej dziewczyny stwierdziła, że jest niezrównoważona psychicznie. * Atak w poniedziałek nastąpił na tym samym skrzyżowaniu gdzie arabski terrorysta próbował w poprzednim miesiącu przejechać kilku Izraelczyków, zanim nie wyskoczył z samochodu i zaatakował nożem 26 letnią Dalię Lemkus. Nie jest też stąd daleko od miejsca gdzie latem uprowadzono trzech izraelskich nastolatków Eyal Jifrach, Gilad Schaar i Naftali Frenke, co doprowadziło do dużego wzburzenia i rozruchów, a w rezultacie do ostatniej wojny w Gazie. Trzech chłopców zostało później znalezionych martwych; zamordowali ich ci którzy ich uprowadzili. W kolejnym ataku w poniedziałek arabski terrorysta strzelał do autobusu w Samarii. Nie było doniesień o rannych (Israel Today, INN).

IZRAEL ROZWAŻA WYKORZYSTANIE WYNAGRODZIEŃ PRACOWNIKOW PA DO POKRYCIA RACHUNKÒW ZA PRĄD– Komitet Knesetu do spraw wewnętrznych i obrony dyskutować będzie w tych dniach jak mają być zapłacone długi Autonomii tzw. palestyńskiej jaką ma wobec zakładów energetycznych. Rozważa się możliwość płacenia tego z pieniędzy terrorystów, które normalnie Izrael przelewa na konta w PA. Izrael ściąga podatki i cła w imieniu PA by zapłacić pensje dla terrorystów. Rodziny terrorystów w izraelskich więzieniach otrzymują też te pieniądze, przez co sam Izrael – zdaniem parlamentarzystów – nie bezpośrednio finansuje jednak terror. Jeżeli z jednej strony porozumienia międzynarodowe wymagają przelewu środków finansowych dla PA, to inne umowy wymagają płacenia rachunków za prąd. W ten sposób rząd, zgodnie z prawem międzynarodowym, władny jest sumy za energię elektryczną odciągnąć od sum dla PA, a pieniądze te przelać na konta elektrowni (IEC). PA zalega wobec ICE około. 290 mln. Euro, PA nie płaci za prąd od czterech lat (Israel National News).

ARMIA USA OSTRZEGA PRZED MOŻLIWYMI ATAKAMI ISIS – W poniedziałek przedstawiciel armii amerykańskiej ostrzegł przed atakami organizowanymi przez ISIS na terenie USA. Wiadomość ta dotarła zarówno do FBI jak i ministerium bezpieczeństwa wewnętrznego i wymaga od członków jednostek US Army skasowanie swoich kontaktów w mediach społecznościowych, by nie ściągać na siebie uwagi jako żołnierzei „gotowych do przemocy ekstremistów”. „Od jakiegoś czasu FBI posiada doniesienia o planowanych atakach na obecnych czy byłych żołnierzy i poszukuje osób, które są gotowe i posiadają stosowny potencjał do dokonania takich ataków”. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się, by planowane przez ISIS ataki na żołnierzy USA zostały udaremnione. Proście też by amerykański rząd rozpoznał i respektował fakt, że Izrael codziennie musi się bronić przed terrorystami i zamachami i używać do tego musi różnych strategii.  

ZAPISZCIE SOBIE W KALENDARZU – W roku 2015 zaplanowaliśmy wiele imprez. 28 marca świętujemy Pesach (paschę) w londyńskim Emmanuel Center. Od 22 do 30 kwietnia odbędzie się nasza podróż Roots & Reflections pod hasłem: „Podróż przez Izrael. Czas nauki i czas modlitwy”. Od 29 września do 1 października po raz 15 odbędzie się konferencja WdI z okazji Sukkot. W dniach 9 i 10 października ponownie w Emmanuel Centre świętujemy kolejny raz Sukkot w Wlk.Brytanii. Jeśli będziecie na jednym z tych lub kilku okazjach rok 2015 będzie dla was błogosławionym.

PROSZĘ POMÓŻ NAM – Oszczędności rządowe zaostrzają sytuację. Pomyślcie o tym, że to co w innych krajach oceniane jest jako „biedne” przez biednych w Izraelu postrzegane jest jako luksus. Dlatego pilnie zwracamy się do was, naszych wiernych przyjaciół i darczyńców w tej miłosiernej służbie.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.